اخبار ارز دیجیتال

پیش بینی می شود ارزش اپلیکیشن IM بلاک چین تا سال 2030 از 500 میلیون دلار فراتر رود

پیش‌بینی می‌شود که ارزش برنامه‌های پیام‌رسان دیجیتالی مبتنی بر بلاک چین در هفت سال آینده افزایش یابد و نرخ رشد ترکیبی سالانه 43.6 درصد پیش‌بینی شود.

موارد استفاده از بلاک چین با در دسترس‌تر شدن فناوری همچنان ظاهر می‌شوند. برای موارد استفاده شناخته شده مانند برنامه های پیام رسانی مبتنی بر بلاک چین، پذیرش انبوه قریب الوقوع است.

گزارش جدیدی از Grand View Research پیش‌بینی می‌کند که ارزش بازار جهانی برنامه‌های پیام‌رسانی بلاک چین تا سال ۲۰۳۰ به ۵۳۶.۵ میلیون دلار خواهد رسید. – بازه زمانی سال

ارزش بازار برنامه های پیام رسانی بلاک چین در سال 2021 تقریباً 22.2 میلیون دلار بود. در آن زمان، آمریکای شمالی بر بازار تسلط داشت و بیشترین سهم از درآمد جهانی را به خود اختصاص داد، بیش از 29 درصد.

با این حال، پیش‌بینی می‌شود که آسیا و اقیانوسیه در طول دوره پیش‌بینی رشد سریعی را در بازار برنامه‌های پیام‌رسانی بلاک چین ثبت کند.

این گزارش نگرانی‌های فزاینده در مورد حفظ حریم خصوصی و امنیت را به عنوان دلیل اصلی استفاده کاربران از برنامه‌های پیام‌رسانی مبتنی بر بلاک چین در پلتفرم‌های پیام‌رسان سنتی برجسته می‌کند. پیام‌رسانی بلاک‌چین معمولاً رمزگذاری شده است و برای فرآیند تحویل پیام به ارائه‌دهنده خدمات نیاز ندارد.

مربوط: کیت کومیتو در مورد مزایای فناوری بلاک چین و تمرکززدایی در تحقیقات طول عمر

در اول فوریه، نسخه غیرمتمرکز توییتر به نام Damus در اپ استور اپل منتشر شد. این اپلیکیشن پیش از موعد لقب “قاتل توییتر” را به خود اختصاص داده است و نام “شبکه اجتماعی که شما کنترل می کنید” را دارد.

سرویس‌های پیام‌رسان جایگزین که در حال حاضر وجود دارند، بازی خود را از نظر تمرکززدایی افزایش می‌دهند. در 8 دسامبر، تلگرام اعلام کرد که به حساب های بدون سیم کارت با استفاده از اعداد غیر بلاک چین اجازه می دهد. این موضوع حدود یک هفته پس از آن رخ می دهد که پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام، گفت که این اپلیکیشن در حال کار بر روی مجموعه ای از ابزارهای غیرمتمرکز جدید برای مبارزه با سوء استفاده از قدرت است.

محبوبیت بلاک چین در سایر صنایع مانند صنعت خودرو نیز قابل مشاهده است. در 1 فوریه، تویوتا اعلام کرد که مایل است موارد استفاده از بلاک چین را بررسی کند و عملیات را از طریق Hackathon DAO بهبود بخشد.

چند روز پیش، دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا برنامه‌هایی برای استفاده از Tezos، یک بلاک چین خصوصی، برای دیجیتالی کردن سیستم مدیریت مالکیت خودرو در ایالت فاش کرد.

نویسنده: Savannah Fortis

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا