🚨 اخبار ارز دیجیتال

گزارش: سرمایه گذاری سالانه در بازی های بلاک چین ۲.۳ میلیارد دلار است

بر اساس داده‌های پلت‌فرم ردیابی غیرمتمرکز برنامه DappRadar، ۶۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در فضای بازی‌های بلاک چین در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ سرازیر شد.

پروژه های بازی های بلاک چین در سال ۲۰۲۳ شاهد سرمایه گذاری ۲.۳ میلیارد دلاری خواهند بود که با وجود نزولی بودن قیمت های بازار کریپتو در طول سال، ۶۰۰ میلیون دلار در سه ماهه سوم سرمایه گذاری شده است.

بر اساس گزارش پلتفرم ردیابی برنامه های غیرمتمرکز (DApp) DappRadar، سرمایه گذاری خالص ۷۳۹ میلیون دلاری در سه ماهه اول ۲۰۲۳ و پس از آن به ترتیب ۹۷۳ میلیون دلار و ۶۰۰ میلیون دلار در سه ماهه دوم و سوم بوده است. این نشان می‌دهد که بخش بازی‌های بلاک چین در مجموع ۲.۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در سه فصل اول سال ۲۰۲۳ جذب کرده است.

سرمایه گذاری های فصلی در پروژه های بازی بلاک چین منبع: DappRadar

علیرغم اینکه برخی اعلام کردند Metaverse مرده است، ۲۱۳ میلیون دلار سرمایه گذاری در سه ماهه سوم ۲۰۲۳ صرف توسعه بازی ها و فناوری های مرتبط با Metaverse شد. به گزارش DappRadar، بقیه سرمایه گذاری های سه ماهه به شرکت زیرساخت بازی و سرمایه گذاری Web3 اختصاص یافت.

مربوط: پروژه بلاک چین نیل استفنسون میزبان ماه اکتشاف است زیرا تبلیغات Metaverse کمرنگ می شود

سرمایه‌گذاری‌ها در این فضا نشان می‌دهد که ذینفعان هنوز پتانسیل بخش بازی‌های بلاک چین را می‌شناسند، اما میزان سرمایه‌گذاری در بازی‌های Web3 در سال جاری به طور قابل توجهی کمتر از سال گذشته است. تحلیلگران DappRadar تاکید کردند که میزان سرمایه گذاری امسال تنها “۳۰ درصد از فعالیت های جمع آوری کمک های مالی سال گذشته” است.

علاوه بر این، حجم سرمایه گذاری در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ در مقایسه با سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲، زمانی که سرمایه گذاری در بازی های بلاک چین ۱.۲ میلیارد دلار بود، تقریبا ۵۰ درصد کاهش یافت. این بدان معناست که در حالی که هنوز پول به این بخش جریان دارد، به طور قابل توجهی کمتر از سال های گذشته است.

مجله: گیمر Web3: زاکربرگ متاورس باخت، بازی های NFT در Discord، برداشت های داغ از Gods Unchained

نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا