🚨 اخبار ارز دیجیتال

توسعه‌دهنده بلاک چین یک صندوق ۵۰ میلیون دلاری برای تقویت پذیرش کرم‌چاله راه‌اندازی می‌کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کرم چاله یک پروتکل پیام رسانی متقابل زنجیره ای است که معمولاً برای انتقال دارایی ها از یک بلاک چین به زنجیره دیگر استفاده می شود.

طبق اعلامیه ۱۸ می، یک صندوق ۵۰ میلیون دلاری برای حمایت از استارتاپ‌ها با استفاده از پروتکل پیام‌رسانی زنجیره‌ای Wormhole ایجاد شده است. صندوق جدید توسط صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر Borderless Capital مدیریت می شود و بیش از ۲۰ تیم توسعه بلاک چین دیگر و شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر از جمله Circle، Polygon Ventures، Solana Foundation، JumpCrypto و سایرین پشتیبانی می شود.

طبق صفحه برنامه وب سایت Wormhole، این صندوق از استارت آپ هایی حمایت می کند که «برنامه ها، زیرساخت ها یا ابزارهای پیشرفته را در چندین اکوسیستم نوآوری می کنند.» به عبارت دیگر، همچنین توضیح داده شده است که افکار زیر را ترویج می کند. ما برای حل مشکلات کاربران خود به چندین بلاک چین نیاز داریم.

دیوید گارسیا، مدیرعامل و شریک مدیریت Borderless Capital، گفت که او معتقد است صندوق جدید به رشد اقتصاد Web3 کمک می کند و به برنامه اجازه می دهد تا کاربران جدید را جذب کند.

هدف ما این است که سازندگان را قادر کنیم تا محدودیت‌های اکوسیستم‌های فردی را پشت سر بگذارند و به برنامه‌ها و پروتکل‌های بلاک چین اجازه دهیم به پتانسیل کامل خود برسند.

Wormhole یک پروتکل پیام رسانی متقابل زنجیره ای است. این اجازه می دهد تا شبکه های مختلف بلاک چین با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و اغلب برای ایجاد پل دارایی از یک شبکه به شبکه دیگر استفاده می شود. برای مثال، اگر کاربری بخواهد اتر (ETH) را از شبکه اتریوم به شبکه Solana منتقل کند، می‌تواند با استفاده از کرم چاله این کار را انجام دهد. طبق اعلامیه، به بیش از ۲۰ شبکه مختلف متصل است.

از دیگر پروتکل های پیام رسانی زنجیره ای می توان به LayerZero، Celer، DeBridge و غیره اشاره کرد.

مربوط: نگرانی های امنیتی در استدلال های Uniswap بین پروتکل های پل آشکار می شود

Wormhole شبکه شرکای خود را در چند ماه گذشته گسترش داده است. در ژانویه، صرافی ارزهای دیجیتال Uniswap آن را به عنوان پروتکل رسمی پل زدن برای حاکمیت زنجیره ای بین شبکه های اتریوم و BNB انتخاب کرد. و در ۲۶ آوریل، Wormhole با پروتکل انتقال زنجیره‌ای Circle یکپارچه شد و امکان انتقال آسان‌تر سکه‌های USD از اتریوم به Avalanche را فراهم کرد.

با این حال، کرم‌چاله‌ها در گذشته با بحث‌هایی بر سر امنیت خود مواجه شده‌اند. در فوریه ۲۰۲۲، پل سولانا هک شد که منجر به خسارت ۳۲۱ میلیون دلاری شد. سپس توسعه‌دهنده کد معیوب را که باعث اکسپلویت شده بود وصله کرد و به همه کاربران بازپرداخت کرد.

مجله: آیا پروژه های ارز دیجیتال باید با هکرها مذاکره کنند؟نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا