اخبار ارز دیجیتال

پلت فرم زنجیره تامین مبتنی بر بلاک چین توسط IBM و Maersk توسعه یافته است

اگرچه پلتفرم TradeLens در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ رسماً آفلاین خواهد شد، مرسک گفت که از تلاش های خود برای دیجیتالی کردن صنعت زنجیره تامین دست برنداشته است.

شرکت فناوری ایالات متحده IBM و شرکت لجستیک دانمارکی Maersk تصمیم گرفته‌اند که TradeLens، یک پلتفرم زنجیره تامین مبتنی بر بلاک چین را که به طور مشترک توسعه داده‌اند، متوقف کنند. فقدان “همکاری صنعت جهانی” دلیل اصلی این تصمیم است.

مرسک در ۲۹ نوامبر گفت که اقدامات فوری برای توقف عملیات بر روی پلت فرم را آغاز کرده است که تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به طور کامل فعال خواهد شد.

تیم TradeLens در حال برداشتن پیشنهاد و از کار انداختن پلتفرم است. […] در طول این فرآیند، همه طرف های درگیر برای ارائه خدمات به مشتریان بدون ایجاد اختلال در تجارت، در دسترس خواهند بود. ”

راه حل های حمل و نقل مبتنی بر بلاک چین توسط دو شرکت در آگوست ۲۰۱۸ معرفی شد تا به شرکت کنندگان در صنعت کمک کند تا شیوه های کارآمدتر زنجیره تامین بین المللی را اتخاذ کنند، اما مرسک گفت این پلت فرم به سطحی از “قابلیت تجاری” برای حفظ عملیات نرسیده است.

روتم هرشکو، رئیس پلتفرم‌های تجاری مرسک، گفت: به عنوان یک تجارت مستقل انتظارات مالی را برآورده کنید. ”

مرسک گفت که به تلاش های خود برای دیجیتالی کردن زنجیره تامین و تقویت نوآوری در صنعت از طریق راه حل های جایگزین برای دستیابی به اهداف مورد نظر خود از طریق TradeLens ادامه خواهد داد.

TradeLens داده‌های حیاتی زنجیره تامین را در زمان واقعی برای هر محموله ردیابی و پردازش می‌کند، قبل از ثبت یک رکورد غیرمتمرکز و غیرقابل تغییر از رویدادهای زنجیره‌ای که می‌تواند توسط همه شرکت‌کنندگان درگیر قابل دسترسی و تأیید باشد.

مربوط: چگونه از فناوری بلاک چین در مدیریت زنجیره تامین استفاده می شود؟

TradeLens به ارتفاعاتی که IBM و Marersk در ابتدا تصور می کردند نرسیده است، اما این دو شرکت بیش از ۱۵۰ شرکت را به زنجیره بلوکی متمرکز بر زنجیره تامین آورده اند، از جمله ده ها اپراتور بندر، خطوط کشتیرانی و ارائه دهندگان لجستیک. من توانستم ثبت نام کنم.

در میان این شرکت‌ها، دو تا از بزرگترین شرکت‌های حمل کانتینر در جهان، CMA CGM و شرکت کشتیرانی مدیترانه بودند که سیستم‌های خود را در اکتبر ۲۰۲۰ ادغام کردند.

طبق داده‌های IBM، توقف کار TradeLens ادعا می‌کند که این پلتفرم حدود ۲۰ درصد در هزینه‌های اسناد صرفه‌جویی کرده و زمان ارسال کالا را تا ۴۰ درصد کاهش داده است.

به گفته Statista، فناوری بلاک چین نگهداری سوابق داده ها را آسان تر، شفاف تر و ایمن تر می کند، که عمدتاً به دلیل ماهیت تغییرناپذیر آن است.

با این وجود، برخی کاستی‌ها مانند هزینه‌های بالای تراکنش، نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی، مسائل مقیاس‌پذیری و عدم همکاری صنعتی در پذیرش کند TradeLens در دنیای زنجیره تامین مشهود است. همچنان پذیرش بلاک چین در

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا