اخبار ارز دیجیتال

کاربران فعال بلاک چین می توانند یک معیار گمراه کننده باشند: دانشمند داده های رمزنگاری

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

فیلیپ تورس، یکی از بنیانگذاران 0xScope می‌گوید برای چرخاندن هزاران آدرس کیف پول بلاک چین و افزایش معیارهای کاربر، تلاش زیادی لازم نیست.

به گفته بلاک، یکی از بنیانگذاران یک ارائه دهنده تجزیه و تحلیل زنجیره ای، ادعا می کند که تعداد کاربران فعال هنگام اندازه گیری وضعیت اکوسیستم ارزهای دیجیتال می تواند یک معیار گمراه کننده باشد، زیرا گروه کوچکی از کاربران می توانند اکثریت فعالیت را در چندین کیف پول ایجاد کنند.

فیلیپ تورس، یکی از بنیانگذاران و دانشمند ارشد داده در 0xScope، در جریان اجلاس Bitget EmpowerX به کوین تلگراف گفت که فعالیت بلاک چین در میان نهادهای موسس اختصاصی، ربات‌ها، بهره‌برداران، و شکارچیان airdrop در حال افزایش است. چند بازیگر – حتی اگر از بیرون سالم به نظر برسند.

وی افزود: «این پروژه‌ها ادعا می‌کنند که ما 10000 کاربر فعال داریم، اما وقتی از یک مدل موجود استفاده می‌کنید، متوجه می‌شوید که حدود 10 تا 20 کاربر مختلف وجود دارند که 10000 آدرس مختلف را کنترل می‌کنند.»

25 پروژه برتر بر اساس کاربران فعال (روزانه).منبع: Token Terminal

تورس توضیح داد: «روشی که آنها روی زنجیره کار می‌کنند این است که یک نفر می‌تواند بیش از 10000 آدرس داشته باشد، و برای یک ناظر خارجی به نظر می‌رسد که آنها 10000 نفر متفاوت هستند.»

تورس استدلال کرد که این پدیده تنها در اکوسیستم‌های کوچک وجود ندارد، بلکه اساساً همه اکوسیستم‌های زنجیره بلوکی سطوح مختلفی از فعالیت را مشاهده می‌کنند.

او دریافت که به طور متوسط ​​کاربر اتریوم حداقل دارای 10 آدرس است و افزود که “هر چیزی که در زنجیره اتفاق می افتد آن چیزی نیست که به نظر می رسد.”

آدرس منحصر به فرد تجمعی اتریوم. منبع: YCharts

تورس اشاره کرد که دلایل خوبی برای کاربران وجود دارد که چندین آدرس کیف پول داشته باشند.

او توضیح می دهد: “یکی از آنها را می توان به راحتی به عنوان “نگرانی های حفظ حریم خصوصی” توضیح داد.

همچنین می تواند به دلیل استفاده از استراتژی های متعدد در زنجیره توسط معامله گران خودکار باشد.

بنابراین وقتی به تجارت خودکار روی زنجیره نگاه می کنید، هر آدرس معمولاً بر تجارت پروتکل های مختلف یا مبادله های مختلف، یا سکه های مختلف یا سکه های مختلف با استفاده از استراتژی های مختلف متمرکز است.

با این حال، حملات مخرب مانند افزایش تعداد کاربران فعال یک پروژه برای گمراه کردن سرمایه‌گذاران بالقوه، ایجاد یک حمله Sybil، که به عنوان حمله 51٪ نیز شناخته می‌شود، یا کاربرانی که ایردراپ‌های توکن آینده را هدف قرار می‌دهند، نیز برای اهداف خاصی استفاده می‌شود.

یکی از نمونه‌ها ایردراپ Arbitrum (ARB) است که برای 23 مارس برنامه‌ریزی شده است، که در آن دو کیف پول 2.7 میلیون ARB از 1496 کیف پول را در یک استراتژی به نام “کشاورزی هوایی” جمع آوری کردند. در مقابل، طبق CoinMarketCap، میانگین اندازه airdrop تنها 1250 توکن ARB بود.

تورس گفت: با بلاک چین، کنترل چندین آدرس عمومی بسیار آسان است.

مربوط: در میان رشد سریع، Shibarium به 1 میلیون کیف پول رسیده است، اما SHIB هنوز نتوانسته است به آن برسد.

تورس توضیح داد که بر خلاف آدرس‌های ایمیل، ایجاد و کنترل کیف پول‌های رمزنگاری متعدد آنقدرها هم پیچیده نیست که بدانید چه کاری انجام می‌دهید.

برخی از کیف پول های HD (کیف پول های قطعی سلسله مراتبی) استفاده می کنند که جفت های کلید جدید را از یک جفت کلید اصلی تولید می کنند. به زبان ساده، این راهی برای ایجاد چندین آدرس عمومی از طریق مجموعه اصلی کلمات یادگاری است.

مدیریت چندین آدرس کیف پول برای یک نفر در مقایسه با دیگران بسیار آسان است. [how]او افزود: «معمولاً مردم بیشتر از چند ایمیل ندارند.

مجله: سوال بزرگ: دقیقاً ناقوس مرگ برای ارزهای دیجیتال چیست؟


نویسنده: Felix Ng
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا