🚨 اخبار ارز دیجیتال

شرکت فین‌تک استرالیایی هنگام راه‌اندازی وام‌های با پشتوانه بیت کوین، برای شفافیت ارزهای دیجیتال دعا می‌کند

Block Earner یک محصول جدید وام با پشتوانه ارز دیجیتال را برای بازار استرالیا اعلام کرده است زیرا نبرد آن با قانونگذاران فدرال بر سر محصول بسته شده Earn ادامه دارد.

شرکت فین‌تک استرالیایی Brock Earner در حال پیشبرد برنامه‌های خود برای راه‌اندازی یک محصول وام با پشتوانه رمزنگاری است، علیرغم اینکه با یک پرونده قضایی آتی با تنظیم‌کننده‌های مالی به اتهام ارائه محصولات مالی بدون مجوز مواجه شده است.

محصول جدید وام کریپتو به سرمایه گذاران استرالیایی ارز دیجیتال اجازه می دهد تا با استفاده از رمزارز به عنوان وثیقه، پول نقد قرض کنند. کوین بیس قبلا خدمات مشابهی را به مشتریان ایالات متحده ارائه می کرد، اما در ماه می سال جاری تعطیل شد.

اولین عرضه Block Earner برای پایان ماه سپتامبر برنامه ریزی شده است و در ابتدا فقط به وام هایی با استفاده از بیت کوین به عنوان وثیقه اجازه می دهد.

چارلی کارابوگا، یکی از بنیانگذاران Block Earner به کوین تلگراف گفت که محصول جدید وام به شیوه ای بسیار محافظه کارانه طراحی شده است تا به خوبی با مدل مجوز موجود مطابقت داشته باشد.

شرکت آقای Karaboga در نوامبر سال گذشته پس از شکایت از سوی کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) به اتهام ارائه محصولات با درآمد ثابت مرتبط با ارزهای دیجیتال بدون مجوز خدمات مالی استرالیا (AFS) مورد انتقاد قرار گرفت.

در آن زمان، آقای کالابوگا به شدت از عدم شفافیت رگولاتور انتقاد کرد و ادعا کرد که شرکت او زمان و منابع قابل توجهی را صرف ساخت محصولی کرده است که معتقد است با دستورالعمل‌های موجود ASIC مطابقت دارد.

موضع ما یکسان است. ما مقررات روشنی در استرالیا نداریم.»

Karaboga افزود: “مانند سایر شرکت‌ها در اکوسیستم فین‌تک، ما قبل از عرضه محصول خود یک نظر حقوقی گرفتیم. فکر نمی‌کنم چنین باشد.”

با این حال، چارلی گفت که اقدامات نظارتی علیه Block Earner و شرکت رقیب ارزهای دیجیتال Finder تا حد زیادی واکنشی بوده است، احتمالاً به دلیل سقوط FTX در نوامبر.

“متاسفانه دلیل اینکه ما تحت تاثیر قرار گرفتیم احتمالا این بود که محصولات ما در مقایسه با شرکت های دیگر توجه بیشتری را به خود جلب می کردند و ما از محصولات اصلی استفاده می کردیم در حالی که دیگران از آنها به عنوان محصولات جانبی استفاده می کردند. این احتمالا به این دلیل است که او این کار را می کرد.”

علیرغم اینکه تحت تأثیر FTX قرار نگرفته است، در پاسخ به شکایت ASIC، Karaboga گفت که محصول “درآمدی” شرکت را تعطیل کرده و به همه کاربران بازپرداخت کرده است.

به نظر می رسد این شرکت درس خود را آموخته است. جیمز کومبز، مدیر بازرگانی Block Earner گفت که راه اندازی جدید به سرنوشت محصولات این شرکت دچار نخواهد شد، زیرا محصولات Earn از قبل با قوانین صدور مجوز اعتبار استرالیا مطابقت دارند.

کومبز گفت: «یک تفاوت اساسی وجود دارد. ما نظرات متناقضی داریم زیرا هیچ راهنمایی روشنی در مورد اینکه آیا محصولات Earn نیاز به مجوز دارند وجود ندارد. از طرف دیگر، دستورالعمل ها بیان می کنند که برای ارائه اعتبار مصرف کننده مجوز لازم است. راهنمایی واضح وجود دارد. بنابراین ما رفتیم و مجوز را گرفتیم. “

به امید وضوح

با نگاهی به آینده، کارابوگا گفت که تسریع تحولات نظارتی در حوزه‌های قضایی مانند سنگاپور، هنگ کنگ و بریتانیا می‌تواند بر دولت استرالیا فشار بیاورد تا بتواند عقب‌نشینی کند یا خطر از دست دادن سهم بازار شرکت‌های ارز دیجیتال را به دنبال داشته باشد.

ما انتظار داریم ظرف ۱۲ تا ۱۸ ماه کمی شفافیت بیشتر را ببینیم.

کارابوگا توضیح داد که استرالیا یکی از ثروتمندترین کشورها از نظر تولید ناخالص داخلی سرانه است و استرالیایی‌ها «اولین ورود» به صنعت کریپتو هستند و آنها را به هدف اصلی برای کلاهبرداران تبدیل می‌کند.

در نهایت، Karaboga استدلال کرد که تنظیم کننده داخلی به شدت طرفدار رمزنگاری است و می خواهد “نوآوری خود را ارتقا دهد.”

این دیدگاهی است که بن رودز، مدیر کل بایننس استرالیا، که اخیراً به کوین تلگراف گفت که معتقد است رگولاتورهای استرالیا از ارزهای رمزنگاری شده در دراز مدت حمایت خواهند کرد، تکرار شده است.

در ۶ سپتامبر، غول ارزهای دیجیتال، کوین بیس، استرالیا را به عنوان یکی از پایگاه های کلیدی خود برای گسترش در خارج از ایالات متحده فهرست کرد.

محاکمه براک آرنر در دادگاه فدرال برای نوامبر سال جاری برنامه ریزی شده است و انتظار می رود تا ژانویه ۲۰۲۴ حکم صادر شود.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید – بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارندنویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا