اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل Block Earner پس از شکایت در مورد محصولات کریپتو به دنبال شفاف سازی مجوز است

چارلی کارابوگا، مدیر عامل Block Earner گفت که با توجه به اینکه “منابع قابل توجهی” را برای پیروی از دستورالعمل های موجود صرف کرده است، “نتیجه ناامیدکننده” است.

مدیر عامل شرکت فین‌تک Block Earner پس از شکایت توسط رگولاتور خدمات مالی استرالیا به دلیل ارائه محصولات سرمایه‌گذاری غیرمجاز مبتنی بر ارزهای دیجیتال، از «فقدان شفافیت» در رژیم مجوز مالی استرالیا انتقاد کرد.

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) در تاریخ ۲۳ نوامبر به وقت محلی علیه این شرکت به دلیل ارائه سه محصول با بازده ثابت مرتبط با ارز دیجیتال بدون مجوز خدمات مالی استرالیا (AFS) دادرسی مدنی را آغاز کرده است.

ASIC گفت که این محصولات باید مجوز بگیرند زیرا آنها “طرح های سرمایه گذاری مدیریت شده” هستند که در آن سرمایه گذاران وجوه جمع آوری شده را برای علاقه به این طرح اهدا می کنند.

به گفته طلا (PAXG) این محصولات با نام‌های «Crypto Earner»، «USD Earner» و «Gold Earner» به کاربران اجازه می‌دهند تا دلار استرالیا را برای کسب بیت‌کوین (BTC)، اتر (ETH)، USD Coin (USDC) یا PAX سپرده گذاری کنند. وب سایت Earner را مسدود کنید، بسته به محصول متفاوت است.

سپس دارایی های رمزنگاری شده با پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) Aave (AAVE) و Complex Finance (COMP) به وام گیرندگان وام داده می شود تا بازدهی محصول را تولید کنند.

نایب رئیس ASIC سارا دادگاه ابراز نگرانی کرد که Block Earner محصولاتی را بدون “ثبت نام مناسب” یا مجوز AFS ارائه می‌دهد و افزود که این امر باعث می‌شود مصرف‌کنندگان بدون حمایت قابل توجهی باشند. مزرعه برنج.

تنها به این دلیل که یک محصول به دارایی های رمزنگاری متکی است به این معنی نیست که خارج از محدوده قانون خدمات مالی قرار می گیرد.

چارلی کارابوگا، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Cointelegraph Block Earner بیانیه ای را از طریق ایمیل منتشر کرد که در آن شرکت گفت:[understands] پیشینه» یک «نتیجه ناامیدکننده» بود.

او گفت که از این مقررات استقبال می کند و ادعا می کند که این شرکت “منابع قابل توجهی را برای ایجاد زیرساخت های نظارتی” صرف کرده است تا بتواند خدمات خود را “بر اساس دستورالعمل های موجود ارائه شده توسط ASIC” ارائه دهد.

مربوط: مجوز FTX استرالیا به دلیل خروج ۳۰۰۰۰ استرالیایی با عجله به حالت تعلیق درآمد

Karaboga با هدف قرار دادن محیط نظارتی نامشخص برای ارزهای دیجیتال داخلی، گفت: «فقدان شفافیت […] این باعث ایجاد اصطکاک بین تنظیم کننده ها و مبتکران می شود.”

“در یک دنیای ایده آل، ما این محصولات را در یک جعبه شنی نظارتی می سازیم و رژیم مجوز واضح تری خواهیم داشت. ما مشتاقانه منتظر همکاری با ASIC و سایر تنظیم کننده ها در این فضا در آینده هستیم.”

به گفته Karaboga، Block Earner درخواست مجوز اعتباری داده است و به ASIC اطلاع داده است که برای مجوز AFS برای محصولات آینده با استناد به “شرایط مجوز واضح” درخواست خواهد کرد.

ASIC قبلاً پس از اقدام علیه سازندگان توکن کوین، هشداری به ارائه دهندگان ارزهای دیجیتال داخلی صادر کرده بود.

این شرکت پس از ادعای این که سازندگان توکن کوین کاربران را «گمراه‌کننده» می‌کنند، هدف قرار دادن «فعالیت‌های بدون مجوز و تبلیغات گمراه‌کننده محصولات مالی رمزنگاری» را «اولویت کلیدی» دانست.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا