اخبار ارز دیجیتال

بلیزارد و ادوبی از ابزارهای مولد هوش مصنوعی برای خدمت به عنوان کمک خلبان انسان استفاده می کنند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دو شرکت فناوری ابزارهای هوش مصنوعی مولد را برای کمک به انسان ها معرفی کرده اند، نه جایگزینی آنها.

ابزارهای مولد هوش مصنوعی توسط شرکت‌های فناوری Adobe و Activision Blizzard به کار گرفته می‌شوند، اما هر دو شرکت استدلال می‌کنند که ابزارهای هوش مصنوعی برای کمک به انسان‌ها در تولید محتوا هستند، نه جایگزینی مشاغل.

در 23 می، غول نرم‌افزار گرافیکی Adobe «Generative Fill» را راه‌اندازی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد «با استفاده از پیام‌های متنی محتوا را از داخل فتوشاپ تولید کنند».

در همان روز، نیویورک تایمز ماه گذشته در ایمیلی گزارش داد که آلن ادهام، مدیر ارشد طراحی شرکت بازی اکتیویژن بلیزارد، به کارمندان گفته است که در نظر دارد از هوش مصنوعی تولید کننده تصویر برای کمک به طراحی بازی استفاده کند.

ابزارهای جدید ادوبی قرار نیست جایگزین طراحان گرافیک شوند، بلکه قرار است در کنار انسان ها «کمک خلبان» باشند.

اندرو گوئررو، معاون بینش جهانی بلیزارد، نظر مشابهی را تکرار کرد و اظهار داشت که ابزار هوش مصنوعی این شرکت، Blizzard Diffusion، قصد دارد “فرآیندهای تکراری و دستی را حذف کند و به هنرمندان اجازه دهد تا با خلاقیت خود کارهای بیشتری انجام دهند.” زمان” او گفت.

در همین حال، چاندرا شیناتانبی، مدیر رسانه های دیجیتال و استراتژی ادوبی برای آسیا و اقیانوسیه، در 23 مه به گاردین گفت که ابزارهای این شرکت “برای سرعت بخشیدن به فرآیند طراحی شده اند تا جایگزین طراحان گرافیک”. خلبان.”

Sinnathumby گفت که اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از سردرگمی بین ساخت انسان و هوش مصنوعی انجام شده است. او گفت که هنرمندانی که عکس‌های استوک را ارائه کرده‌اند، در صورت استفاده توسط هوش مصنوعی، دستمزد دریافت خواهند کرد.

Adobe و Blizzard تنها شرکت های فناوری نیستند که در مورد هوش مصنوعی مولد هیجان زده هستند.

مربوط: ابزارهای مالی هوش مصنوعی: راهی هوشمندانه برای مدیریت پول یا آزمایشی پرخطر؟

در 23 می، نیکش آرورا، رئیس شرکت امنیت سایبری Palo Alto Networks، در Mad Money در کنار جیم کرامر ظاهر شد تا مزایای هوش مصنوعی مولد در امنیت سایبری را تبلیغ کند.

او اعلام کرد که این پیاده سازی منجر به افزایش بهره وری قابل توجهی می شود و به او اجازه می دهد تا “اندازه شرکت را طی چند سال آینده بدون نیاز به افزایش متناسب تعداد کارکنان، دو برابر کند.”

این توسعه در حالی صورت می‌گیرد که OpenAI، خالق ChatGPT، هشدار می‌دهد که «سیستم‌های هوش مصنوعی ظرف 10 سال از سطح مهارت متخصصان در بیشتر زمینه‌ها فراتر خواهند رفت» و خواستار افزایش نظارت دولت بر توسعه هوش مصنوعی شد.

در حالی که بسیاری در مورد از دست دادن شغل بالقوه ناشی از پیشرفت و پذیرش هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده اند، با توجه به اینکه فناوری هوش مصنوعی می تواند به همان اندازه که از دست داده شغل جدیدی ایجاد کند، اینطور نیست. برخی استدلال نمی کنند.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟نویسنده: Ciaran Lyons

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا