🚨 اخبار ارز دیجیتال

رویکرد بازاریابی Blast “کار تیم های جدی را کاهش می دهد” – پارادایم

پارادایم، یکی از سرمایه گذاران اولیه بلاست، از تصمیم پروتکل برای ساخت پل در مقابل L-2 و حذف قابلیت های آن انتقاد کرد.

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر ارزهای دیجیتال Paradigm از استراتژی بازاریابی پروتکل Blast انتقاد کرد و مدعی شد که این استارتاپ “هم در پیام رسانی و هم در اجرا از خط عبور می کند.” شرکت VC یک سرمایه گذار اولیه در Blast است.

دن رابینسون، رئیس تحقیقات پارادایم، گفت: اشتراک گذاری بیانیه ای از X (توئیتر سابق) مخالفت خود را با تصمیم Blast مبنی بر راه اندازی پل در مقابل شبکه های لایه ۲ و عدم اجازه برداشت به مدت سه ماه ابراز کرد. رابینسون نوشت: «فکر می‌کنم این یک سابقه بد برای پروژه‌های دیگر ایجاد می‌کند» و افزود که «بازاریابی زیاد کار تیم‌های جدی را ارزان می‌کند».

رابینسون گفت که پارادایم با بلاست در مورد نگرانی های خود در تماس بوده و تاکید کرد که “هنوز اختلافات زیادی” بین این دو شرکت وجود دارد.

علیرغم انتقادها، مدیر تحقیقات همچنین اذعان کرد که تیم Blast متشکل از “سازندگان در کلاس جهانی” است که “توانایی ساخت محصولات عالی” را نشان داده اند. ساختار مدیریتی Blast و همچنین نقش پارادایم در فرآیند تصمیم‌گیری استارت‌آپ نامشخص است. به گفته رابینسون،

ما روی بنیان‌گذاران قوی و مستقلی سرمایه‌گذاری می‌کنیم که همیشه با آنها موافق نیستیم، اما می‌دانیم که مردم ممکن است به ما نگاه کنند تا نمونه‌ای از بهترین روش‌ها در ارزهای رمزنگاری شده را ارائه دهیم. ما از این نوع تاکتیک‌ها پشتیبانی نمی‌کنیم و اکوسیستم‌های خود را جدی می‌گیریم. . ”

Paradigm اولین شرکتی نیست که روی راه اندازی اخیر Blast کار می کند. جارود واتس، مهندس روابط توسعه‌دهنده در Polygon Labs، می‌گوید تمرکز شبکه خطرات امنیتی قابل توجهی دارد.

علاوه بر این، واتس گفت که Blast “فقط یک مالتی سیگ ۳/۵” است و اگر مهاجم به کلیدهای سه نفر از پنج عضو تیم دسترسی داشته باشد، می تواند تمام ارزهای رمزنگاری شده سپرده شده در قراردادهای Blast را بدزدد. من اشاره کردم که این بدان معناست که

واتس همچنین ادعا کرد که در حالی که Blast «لایه ۲ نیست»، به سادگی «از کاربران وجوه دریافت می‌کند» و «وجوه کاربران را روی پروتکل‌هایی مانند LIDO قرار می‌دهد» بدون اینکه از هیچ پل یا شبکه آزمایشی استفاده کند. علاوه بر این، آنها از عدم وجود ویژگی برداشت انتقاد کردند. برای برداشت پول در آینده، کاربران باید اطمینان داشته باشند که توسعه دهنده قابلیت برداشت در آینده را اضافه خواهد کرد.

با وجود جنجال‌هایی که پیرامون راه‌اندازی آن وجود دارد، Blast از زمان عرضه‌اش در چند روز پیش، بیش از ۵۵۵ میلیون دلار در کل ارزش قفل شده (TVL) جمع‌آوری کرده است. این پروتکل ادعا می‌کند که «تنها اتریوم L2 با بازده بومی برای اتریوم و استیبل کوین‌ها» است. ایردراپ برای ژانویه برنامه ریزی شده است.

مجله: آیا DAO ها برای قابل دوام بودن بیش از حد تبلیغاتی هستند؟


نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا