اخبار ارز دیجیتال

بلک راک اسپات بیت کوین ETF خوش بینی را تجدید می کند، موج کاربردی جدید را تقویت می کند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مدیران سرمایه گذاری WisdomTree و Invesco از BlackRock در درخواست برای ETFs بیت کوین پیروی کردند.

پس از اینکه غول سرمایه گذاری BlackRock در 15 ژوئن درخواست مشابهی را برای بیت کوین ETF خود در 15 ژوئن ارائه کرد، حداقل دو شرکت سرمایه گذاری درخواست های جدیدی را برای صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETFs) ثبت کرده اند.

WisdomTree، یک صندوق مدیریت ثروت مستقر در نیویورک، آخرین شرکت سرمایه گذاری است که برای ETF بیت کوین اسپات درخواست داده است.

بر اساس یک پرونده در 21 ژوئن در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، WisdomTree از SEC خواسته است تا “WisdomTree Bitcoin Trust” را در صرافی Cboe BZX تحت عنوان “BTCW” فهرست کند.

WisdomTree تاکنون دو بار برای ETF بیت کوین درخواست داده است. اولین درخواست توسط SEC در دسامبر 2021 رد شد. درخواست دوم مجدداً در اکتبر 2022 رد شد و تنظیم‌کننده‌های مالی نگرانی‌های مشابهی را در مورد تقلب و دستکاری بازار مطرح کردند. در زمان انتشار، WisdomTree تقریباً 83 میلیارد دلار دارایی را مدیریت می کند.

یکی از تفاوت های کلیدی با پرونده اخیر بلک راک در SEC این است که این شرکت قصد دارد با بازار آتی بورس کالای شیکاگو (CME) یک “قرارداد اشتراک نظارت” منعقد کند.

پیشنهاد BlackRock به تایید SEC از صندوق آتی بیت کوین توسط شرکت مشاوره سرمایه گذاری Teucrium اشاره می کند. او خاطرنشان می کند که CME “به طور کامل شرایط بازار معاملات آتی و تغییرات قیمت را به صورت همزمان و مستمر برای شناسایی و جلوگیری از اعوجاج قیمت ها، از جمله موارد ناشی از تلاش های دستکاری، نظارت می کند. وجود دارد.”

این در پرونده‌های WisdomTree منعکس شده است، که همچنین می‌گوید آن‌ها برای انعقاد چنین توافق‌های نظارتی با «اپراتورهای پلت‌فرم‌های معاملاتی بیت‌کوین در ایالات متحده» آماده هستند.

کمتر از چهار ساعت پس از ارائه درخواست WisdomTree، مدیر سرمایه گذاری جهانی Invesco برنامه خود را برای یک محصول مشابه “بازگشایی” کرد.

طبق سند 19b-4 که ​​SEC را از تغییر قانون پیشنهادی اطلاع می‌دهد، Invesco از قانون‌گذاران مالی خواسته است تا اجازه دهند محصول Invesco Galaxy Bitcoin ETF آن در صرافی Cboe BZX فهرست شود.

در این پرونده آمده است که یک ETF بیت کوین نقطه ای که از «محافظان حرفه ای و سایر ارائه دهندگان خدمات» استفاده می کند، نیاز سرمایه گذاران به اتکا به «وسایل نقلیه دریایی با نظارت ضعیف» را از بین می برد و سرمایه گذاران را آسان تر می کند که «بیت کنند. بیان شده است که قادر خواهد بود. برای “حفاظت از سرمایه گذاری اصلی در سکه”. ”

در حالی که SEC هنوز یک محصول ETF بیت کوین تک نقطه ای را تایید نکرده است، اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ در پاسخ به توییت خود درباره پرونده WisdomTree نوشت: “BlackRock در رقابت جدید است. من در آن جان دادم.”

علاوه بر این، بالچوناس گفت که سرمایه‌گذاران رمزارز ممکن است دلیل خوبی برای خوش‌بینی به حرکت بلک راک داشته باشند و به سابقه «575 به 1» برای تأیید ETF این شرکت از سوی تنظیم‌کننده‌ها اشاره کرد.

مربوط: آیا بلک راک بیت کوین ETF بهترین اتفاق برای بیت کوین است یا خیر؟

علاوه بر فعالیت‌های اخیر WisdomTree و Invesco، شایعاتی در حال پخش شدن است مبنی بر اینکه مدیر صندوق چند تریلیون دلاری Fidelity Investments نیز به دنبال سرمایه‌گذاری در هیجان جدید بیت‌کوین ETF است.

مربوط: آیا بلک راک بیت کوین ETF بهترین اتفاق برای BTC است یا این؟

همانطور که در 19 ژوئن گزارش شد، توییت یکی از بنیانگذاران Arch Public @AP_Abacus می گوید Fidelity Investments، که تقریباً 4.9 تریلیون دلار دارایی را مدیریت می کند، ممکن است درخواست برای بیت کوین ETF خود را در نظر بگیرد. از طرف دیگر، آباکوس اشاره می‌کند که شرکت‌های سرمایه‌گذاری ممکن است پیشنهاداتی را برای محصول ETF GBTC Graciescale ارائه دهند.

Cointelegraph برای تایید با Fidelity تماس گرفت، اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مجله: بیت کوین با وعده “صفر خالص” در مسیر برخورد استنویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا