اخبار ارز دیجیتال

ساده لوح نباشید – ETF بلک راک نسبت به بیت کوین صعودی نیست

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آیا تنظیم‌کننده‌ها به دنبال خلع سلاح شرکت‌های کریپتو بومی هستند تا راه را برای شتاب گرفتن BlackRock در صنعت هموار کنند؟

برنامه صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) BlackRock و ده ها نامزد متعاقب آن بدون شک باعث افزایش رشد قیمت ها شده است. آنها می گویند که این می تواند باد تغییر در فضای نظارتی باشد. آنها گریه کردند، این می تواند قرار گرفتن در معرض بیت کوین را برای توده ها به ارمغان بیاورد.

ممکن است حقیقتی در این اظهارات وجود داشته باشد، اما ما باید به عقب برگردیم و به تصویر بزرگ نگاه کنیم. ما نمی‌توانیم در دنیایی زندگی کنیم که بازار فقط به دلیل امکان ETF بیت کوین در ایالات متحده بیش از حد داغ شده است. تأثیر بزرگ بالقوه بلک راک بر مسیر قیمت بیت کوین (BTC) باید باعث شود که همه افراد جامعه بیت کوین به جای جشن گرفتن، مکث کنند و فکر کنند.

یک ETF بیت کوین نقطه ای به وضوح راهی آسان برای صندوق های بازنشستگی ایالات متحده برای به دست آوردن فضای صعودی برای بیت کوین خواهد بود، و به احتمال زیاد یک ETF مورد تایید ایالات متحده می تواند باعث افزایش قابل توجه قیمت در سال های آینده شود. اما بیت کوین چه چیزی را برای پیشبرد هدف خود از تمرکززدایی مالی، توانمندسازی افراد بدون بانک و انقلابی در نحوه تعامل جهان با پول به ارمغان می آورد؟

تهاجم TradFi

پرونده BlackRock و جنجال پیرامون آن مطمئناً یادآور بی اعتمادی است که بین بخش‌هایی از جامعه ارزهای دیجیتال و دنیای مالی سنتی وجود دارد.

مربوط: حکم ریپل می تواند بازار گاوی جدید یا اضطراب بیشتری را ایجاد کند

زمان حمله بلک راک به ETF های بیت کوین به ویژه جالب است و نظریه پردازان توطئه را خشمگین می کند. با توجه به شکایت های SEC علیه Binance و Coinbase، ما معتقدیم که SEC در حال خلع سلاح شرکت های کریپتو بومی است و راه را برای شرکت هایی مانند BlackRock هموار می کند تا کنترل رمزارز را در دست بگیرند.

البته چنین ادعاهایی گمانه زنی های بی اساس است. با این حال، اینها نشان می دهد که هرچه نهادهای مالی سنتی (TradFi) در فضای دارایی دیجیتال درگیر شوند، خطر این که بیت کوین فقط به یک طبقه دارایی تبدیل شود، بیشتر می شود و هدف مورد نظر و ارزش واقعی خود را از دست می دهد. این نشان می دهد که چگونه رشد می کند. .

با حفاری عمیق‌تر در برنامه BlackRock، زنگ‌های هشدار بلندتر به صدا در می‌آیند. این پرونده تصریح می کند که در صورت هارد فورک، بلک راک ممکن است “به صلاحدید خود تعیین کند که کدام شبکه ها برای اهداف اعتماد مناسب تلقی می شوند.” این به طور بالقوه قابل توجه است و می تواند به BlackRock اجازه دهد تا جهت بیت کوین را در نظر بگیرد یا حداقل توزیع آن را به سمت سرمایه گذاران نهادی و پذیرش جریان اصلی هدایت کند.

در حالی که تأثیر نامناسب بر آنچه که آرزوی یک سیستم پولی غیرمتمرکز را دارد به وضوح به خودی خود دلیلی برای نگرانی است، مشکل گسترده تر ETF ها ناتوانی سرمایه گذاران برای برداشت بیت کوین اساسی است. سود واقعی در مالکیت بیت کوین نهفته است.

از روح بیت کوین محافظت کنید

به یاد داشته باشید، بیت کوین به عنوان پاسخی مستقیم به کمک مالی پس از بحران مالی پس از سال 2008 و تسهیل کمی ایجاد شد. برخلاف ارزهای سنتی، بیت کوین عرضه محدودی دارد، واقعاً کمیاب است و با حاکمیت غیرمتمرکز عمل می کند.

15 سال پس از سقوط، بانک‌های مرکزی در سراسر جهان هنوز نمی‌توانند از رویه چاپ پول و استفاده از آن به‌عنوان کارت فرار از زندان بشکنند. چیزی جز رایگان نیست. افراد عادی سختکوش در سراسر جهان بهای کاهش ارزش پول را پرداخته اند که اکنون با افزایش غیرموقتی تورم تشدید شده است.

مربوط: گری جنسلر برای وال استریت به افراد ضعیف آسیب می رساند

در حالی که بانک‌های مرکزی رولت روسی را با امور مالی بازی می‌کنند، فلسفه بیت‌کوین این است که افراد را با ارائه نوعی پول بدون مرز و مقاوم در برابر سانسور توانمند کند. بیت کوین، یک شبکه ارز منبع باز، این قدرت را دارد که نحوه تعامل ما با پول را تغییر دهد. این امر می تواند مؤسسه متمرکز را بسیار کم اهمیت تر کند، شاید حتی آن را منسوخ کند – نظریه پردازان توطئه می گویند TradFi به خوبی از آن آگاه است.

به نظر می رسد ETF های بیت کوین با این روحیه توانمندسازی در تضاد هستند. السالوادور با رویکرد رادیکال خود در پذیرش بیت کوین شاید بیش از هر ETF دیگری با هدف اصلی بیت کوین همسو است. از آنجایی که السالوادور با ترویج فعال مالکیت بیت کوین به دنبال توانمندسازی افراد بدون بانک است، سرمایه گذاران ETF بیت کوین آماده هستند تا جیب موسسه TradFi را تقویت کنند و موقعیت آن را در حین بیت کوین تقویت کنند.

مالکیت بیش از حدس و گمان قیمت

ETF های بیت کوین به احتمال زیاد حضور قوی تری در اکوسیستم ارزهای دیجیتال ایجاد خواهند کرد و بخش خاصی از سرمایه گذاران را در سال های آینده جذب خواهند کرد، اما نقش آنها بر مسیر آینده بیت کوین تأثیر می گذارد. اگر ما فقط بر روی قرار گرفتن در معرض نوسانات قیمت تمرکز کنیم بدون اینکه مردم واقعاً آن را داشته باشند، از نکته ای که می تواند یک سیستم پولی انقلابی باشد غافل می شویم. و نه، حتی اگر قانونی پیشنهاد شود که خرده‌فروشان را ملزم می‌کند فقط از طریق ETF سرمایه‌گذاری کنند و نه مالکیت مستقیم، «حمایت از مصرف‌کننده» نخواهد بود. یعنی ناتوانی آنها.

صنعت ما باید محتاط بماند و درک کند که افزایش مشارکت ETF ها و تامین مالی سنتی در فضای رمزنگاری ممکن است خطراتی را برای هدف اساسی بیت کوین ایجاد کند. توجه به این خطرات به معنای وفادار ماندن به روح اصلی بیت کوین است، نه فقط یک دارایی برای سفته بازی، بلکه ابزاری برای دگرگونی سیستم مالی جهانی، به جای کور شدن توسط هیاهو، یعنی ادامه دادن.

بن کیتلین او معاون رئیس جمهور و مدیر ارشد استراتژی MaskEX، یک پلتفرم تجارت دارایی دیجیتال است که دفتر مرکزی آن در دبی، امارات متحده عربی است. او مسئول تلاش‌های توسعه جهانی MaskEX در توسعه کسب‌وکار، بازاریابی و ارتباطات، با تمرکز بر پذیرش گسترده بیت‌کوین و دارایی‌های دیجیتال است. او قبل از پیوستن به MaskEX، سمت‌های مدیریت ارشد مختلفی را در AAX داشت. او دارای مدرک کارشناسی در انسان شناسی فرهنگی و جامعه شناسی رشدی از دانشگاه اوترخت و کارشناسی ارشد در مطالعات مهاجرت جهانی از UCL است.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Ben Caselin

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا