🚨 اخبار ارز دیجیتال

بلک راک از دادگاه می‌خواهد ۴۴ سایت ارزهای دیجیتال تقلبی را سرکوب کند

بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان می خواهد تعداد زیادی از نام های دامنه ثبت شده را برای تقلید از آن مدیریت کند.

غول سرمایه گذاری بلک راک خواستار سرکوب انواع دامنه های بالقوه کلاهبردار و وب سایت های “تخفیف” که گفته می شود از نام آن سوء استفاده می کنند، شده است.

در ۱۰ اکتبر، بلک راک در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه ایستر ویرجینیا علیه صاحبان ۴۴ نام دامنه اینترنتی حاوی کلمات کلیدی مانند “BlackRock”، “Aladdin”، “Capital” و “Crypto” شکایت کرد. شکایت و “سرمایه گذاری”.

مدیران دارایی ادعا می کنند که این دامنه ها به طور مخرب ثبت شده اند تا از سردرگمی مصرف کننده سود ببرند و ترافیک را از طریق تاکتیک هایی مانند تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، بدافزارها و حملات فیشینگ ایمیلی منحرف کنند.

وکلای شرکت Wiley Lane LLP به مطالعه ای اشاره کردند که نشان داد بیش از ۹۵٪ از ۵۰۰ سایت محبوب در اینترنت در معرض “تخفیف تایپی” هستند. این عمل ثبت دامنه ای است که نشان دهنده یک خطای چاپی در یک سایت قانونی است.

بلک راک مدعی است که این شرکت‌ها با ثبت دامنه‌هایی که به‌طور گیج‌کننده‌ای شبیه به دامنه‌های خودش هستند، قانون ضد سایبری حمایت از مصرف‌کننده را نقض می‌کنند.

تصویری از برخی از نام های دامنه مشکل ساز.منبع: ناظر دادگاه

چندین نام دامنه مرتبط با کریپتو وجود داشت، از جمله blackrock-crypto dot net که باز نشد و crypto-blackrock dot com که خدمات طراحی وب را ارائه می‌داد.

با این حال، بسیاری از مواردی که Cointelegraph آزمایش کرد یا باز نشدند یا حملات سایبری معمولی به نام دامنه ها بودند.

BlackRock داده های ثبت دامنه در دسترس عموم را از پایگاه داده Whois برای تعیین مالکیت جستجو کرد.

این شرکت به دنبال انتقال دامنه مورد نظر به کنترل خود، بازیابی خسارات و درخواست حکم قانونی در برابر تخلفات سایبری بیشتر و نقض علائم تجاری «BLACKROCK»، «ALADDIN» و «BLK» است. متهمان. .

مربوط: رگولاتورهای کالیفرنیا به ۱۷ وب سایت بالقوه تقلبی ارزهای دیجیتال هشدار می دهند

نام‌های دامنه کپی‌کت اغلب همراه با ارائه‌دهندگان تبلیغاتی مانند گوگل و فیسبوک برای تسهیل کلاهبرداری یا انتشار بدافزار استفاده می‌شوند.

در اوایل سال جاری، کوین تلگراف گزارش داد که قربانیان بیش از ۴ میلیون دلار به وب‌سایت‌های جعلی که با استفاده از Google Ads تبلیغ می‌شوند، از دست داده‌اند.

مجله: آیا پرداخت باج افزار باید ممنوع شود؟ این یک ایده جذاب اما خطرناک است

نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا