اخبار ارز دیجیتال

آیا بلک راک بیت کوین ETF بهترین اتفاق برای BTC است یا این؟

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مایک نووگراتز، مدیرعامل گلکسی دیجیتال یکی از کسانی بود که از این خبر بسیار خوشحال شد، اگرچه برخی هشدار دادند که این می تواند آغاز یک خرید سیستماتیک در مقیاس بزرگ باشد.

به گفته برخی از ناظران صنعت کریپتو، آخرین پرونده BlackRock برای تراست بیت کوین (BTC) اعتماد سرمایه گذاران به بیت کوین را افزایش می دهد و می تواند “بهترین اتفاقی که می تواند برای بیت کوین بیفتد” باشد. برخی حتی در مورد هزینه های پنهان هشدار می دهند.

مایک نووگراتز، مدیرعامل گلکسی دیجیتال در مصاحبه ای در 16 ژوئن گفت: گفت تایید برنامه ETF بلک راک “بهترین اتفاقی است که می تواند برای BTC بیفتد.”

نووگراتز در فاکس نیوز گفت: «زمانی که لری فینک و @blackrock ETF@bitcoin را انجام می‌دهند، من هر شب می‌گویم آفرین.

در همین حال، جیمز ادواردز، تحلیلگر ارزهای دیجیتال در وب سایت مقایسه محصولات مالی Finder.com، به کوین تلگراف گفت که زمان تشکیل پرونده بلک راک برای بیت کوین به عنوان دارایی و سکه در نبرد قانونی آتی با SEC، زمان بسیار مهمی بود. باید به هر دو باس “اطمینان” بدهد.

او گفت: «در زمانی که SEC در حال جنگ با ارزهای رمزپایه است، تمایل بلک راک برای پیشبرد با معرفی ETF بیت کوین بسیار پیشنهاد کننده است. این نشان دهنده اعتماد است.

بدون مشورت جدی با تنظیم‌کننده‌ها و اطمینان به وضعیت قانونی آینده بیت‌کوین، بعید است که بلک راک به توسعه این نوع ETF ادامه دهد.»

ادواردز توضیح داد که قصد BlackRock برای استفاده از Coinbase Custody برای مدیریت وجوه نیز باید به عنوان یک تقویت کننده اصلی اعتماد برای Coinbase در نظر گرفته شود که دفاع قانونی خود را آماده می کند.

او افزود که بلک راک، بزرگترین مدیر دارایی جهان، بدون «اطمینان» از جایگاه قانونی کوین بیس، با کوین بیس شریک نخواهد شد.

عیب

برخی استدلال می‌کنند که حرکت اخیر غول سرمایه‌گذاری سنتی «روح» ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز را تضعیف می‌کند، یا ممکن است این شرکت راه‌هایی برای کسب سود از سرمایه‌گذاران خرد پیدا کند.

سرمایه گذار اسکات ملکر توضیح داد در 16 ژوئن مصاحبه چنین تأییدی برای نوآوران بومی رمزارزی که این صنعت را ایجاد کرده اند، ضرر خواهد کرد.

اگرچه این ممکن است برای پذیرش نهادی این فضا خوب باشد، اما برخلاف روحیه است و کمی غیرصادقانه کسانی را که در ایالات متحده صنعت ایجاد کرده‌اند بیگانه می‌کند.»

شریک Cinneamhain Ventures و Ethereum Bull Adam Cochrane ایمان داشتن ملکر استدلال می‌کند که بلک راک روی «سکه‌های تخفیف» سرمایه‌گذاران خرده‌فروش هجوم خواهد آورد.

استیون لوبکا، مدیر عامل بیت کوین سوان نیز دیدگاه مشابهی را بیان کرد. پیش بینی انتظار می رود بیت کوین به 1 میلیون دلار برسد، اما بیشتر بیت کوین متعلق به بلک راک، گلدمن ساکس و سایر صادرکنندگان ETF خواهد بود، بنابراین تعداد کمی از سرمایه گذاران خرد از آن سود خواهند برد. من فکر نمی کنم اینطور باشد.

ملکر اضافه شرکت‌های وال استریت به تلاش خود برای ورود به این فضا ادامه خواهند داد و قانون‌گذاران ایالات متحده احتمالاً آنها را از پلتفرم‌های موجود «انتخاب» خواهند کرد.

مربوط: ETF بیت کوین: راهنمای مبتدیان برای مبادله وجوه قابل معامله

ARK Invest، Grayscale، Fidelity، Galaxy Digital، VanEck، Valkyrie Investments، NYDIG، SkyBridge، WisdomTree دیگر شرکت های سرمایه گذاری هستند که ETF های مشابه بیت کوین و ارزهای دیجیتال را در SEC ثبت کرده اند.

از زمانی که این خبر برای اولین بار گزارش شد، قیمت BTC در زمان نگارش این مقاله 2.2 درصد افزایش یافته و به 25584 دلار رسیده است.

جالب اینجاست که پس از انتشار اخبار مربوط به پرونده BlackRock، شاخص Fear & Greed Crypto از 41 به 47 صعود کرد و از منطقه ترس خارج شد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا