اخبار ارز دیجیتال

بلک راک از هوش مصنوعی به عنوان یک نیروی عظیم برای افزایش درآمد استقبال می کند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هوش مصنوعی می تواند برای سرمایه گذارانی که به دنبال سود در بازارهای “غیر عادی” امروزی هستند، موهبتی باشد.

غول سرمایه‌گذاری جهانی بلک راک، که نزدیک به 10 تریلیون دلار دارایی را مدیریت می‌کند، هوش مصنوعی را یک «مگا نیروی» اعلام کرده است که می‌تواند در بازار «غیر طبیعی» امروزی، بازدهی کلانی برای سرمایه‌گذاران به همراه داشته باشد.

مؤسسه سرمایه گذاری بلک راک در گزارش چشم انداز میانه سال خود، نظریه خود را برای افزایش سرمایه گذاری در هوش مصنوعی، با ذکر چندین روند “اختلال آمیز” که می تواند شاهد رشد سریع این بخش در سال های آینده باشد، توضیح داد.

ارزش بازار S&P و عملکرد نسبی در سال 1990. منبع: بلک راک

این گزارش توجه ویژه ای را به این واقعیت جلب کرد که سودهای S&P 500، شاخصی که 500 شرکت بزرگ آمریکایی را دنبال می کند، به طور فزاینده ای در تعداد انگشت شماری از سهام فناوری متمرکز شده است. این شرکت می‌گوید سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی راه خوبی برای استفاده از این تمرکز است.

ما فکر می‌کنیم این بازار سهام فوق‌العاده نشان می‌دهد که حتی زمانی که محیط کلان در کنار ما نیست، نیروهای عظیمی مانند هوش مصنوعی می‌توانند محرک‌های بزرگ بازده باشند.»

برای تیم سرمایه گذاری بلک راک، بارزترین مزیت هوش مصنوعی در اتوماسیون است. در حالی که “افزایش خطر” خودکار کردن مشاغل یقه سفید را تایید کرد، صرفه جویی در هزینه حاصل می تواند به طور قابل توجهی حاشیه سود را بهبود بخشد، به ویژه در شرکت هایی با هزینه های نیروی کار بالا و بسیاری از وظایف که خودکار کردن آنها آسان است و گفته می شود جنسی هستند.

این تیم افزود که این فناوری نوپا می تواند برای شرکت هایی که در حال حاضر در “گنجینه” داده های اختصاصی هستند، موهبت باشد. ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی به شرکت‌ها این امکان را می‌دهند تا از اطلاعات غیرفعال در مدل‌های جدید «ابتکاری» استفاده کنند.

این گزارش همچنین به انگیزه جهانی به سمت اقتصاد کم کربن، پیری جمعیت و سیستم مالی به سرعت در حال تکامل به عنوان محرک های کلیدی رشد در دهه آینده اشاره می کند.

بلک راک تنها شرکتی نیست که به هوش مصنوعی زمان پخش بیشتری می دهد. در 28 ژوئن، مت هوانگ، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال Paradigm، در توییتی گفت که تحولات سریع و متنوع در فضای هوش مصنوعی “آنقدر جالب است که بتوان نادیده گرفت.”

با این حال، همه کارشناسان با تئوری های صعودی برای سرمایه گذاری هوش مصنوعی متقاعد نشده اند.

مربوط: گوگل اعلام کرد هوش مصنوعی بعدی «جمینی» قدرتمندتر از ChatGPT خواهد بود

مفسر مالی ماکرو فاینانس @Financelot به 90000 دنبال کننده خود در توییتر گفت که رونق هوش مصنوعی، که در آن قیمت سهام سازنده پردازنده گرافیکی Nvidia در شش ماه بیش از 180 درصد افزایش یافت، در واقع تمرکز خاصی بر هوش مصنوعی بود. چیپس. .

به نظر او، اگر ایالات متحده محدودیت های صادراتی را برای این تراشه ها اعمال کند، قیمت سهام شرکت های مرتبط با هوش مصنوعی کاهش می یابد.

با وجود برخی افزایش‌ها در مورد هوش مصنوعی، این غول سرمایه‌گذاری در هفته‌های اخیر توجه خود را به بیت‌کوین معطوف کرده است. این شرکت در 15 ژوئن یک درخواست صندوق معامله شده در بورس بیت کوین (ETF) را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ارسال کرد.

در صورت موفقیت آمیز بودن برنامه، اولین محصول اعتماد بیت کوین خواهد بود که توسط تنظیم کننده ها تایید می شود. تحلیلگران ارشد سرمایه گذاری در بلومبرگ احتمال تایید BlackRock را 50 درصد می دانند.

چشم هوش مصنوعی: آیا هوش مصنوعی یک تهدید هسته ای است؟نویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا