اخبار ارز دیجیتال

یکی از بنیانگذاران Bitzlato از بازداشت و بازجویی کوتاه آزاد شد: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یکی از بنیانگذاران صرافی بیتزرات پس از بازداشت موقت برای بازجویی در مسکو به درخواست اینترپل آزاد شد.

رسانه های محلی روسیه روز دوشنبه گزارش دادند که آنتون شکورنکو، یکی از بنیانگذاران بیتزلاتو، به درخواست اینترپل در ۶ فوریه در مسکو بازداشت شده است. با این حال، طبق گزارش CoinDesk در ۱۰ فوریه، Shkurenko توسط پلیس محلی برای بررسی هویت متوقف شد، بازداشت شد و مدت کوتاهی پس از گفتگو آزاد شد.

شکورنکو گفت که در هیچ پرونده جنایی در روسیه دخالت نداشته است. او بدون افشای جزئیات تحقیقات، گفته است:

من می خواهم دادستان را به بی گناهی خود متقاعد کنم.

او بخش اجرای قانون را که او را بازداشت کرده است مشخص نکرد، اما گفت که قراردادی را امضا کرده است تا در صورت درخواست بازپرس حضور پیدا کند.

شکورنکو در زمان دستگیری شهادت داد که “مشاور فنی” بیتزلاتو بوده است. با این حال، گزارش شده است که او کلیدهای کیف پول رمزنگاری صرافی را نگه داشته است، اما بعداً به سایر اعضای تیم تحویل داده شد.

با وجود سرکوب اخیر مقامات در سراسر جهان، بیتزلاتو هنوز حدود ۱۰۰ کارمند فعال دارد. شکورنکو به CoinDesk گفت که بازگشایی صرافی مستقر در روسیه ممکن است در آینده نزدیک باشد.

“من می توانم مبادله را از آپارتمانم آغاز کنم.”

به گفته یکی از بنیانگذاران، تیم اکثر سرمایه های کاربران را در اختیار دارد. شکولنکو گفت که عملیات ممکن است “به زودی” از سر گرفته شود.

مربوط: Crypto Cleanup: چقدر اجرای آن خیلی زیاد است؟

این به دنبال یک سری به روز رسانی در مورد وضعیت عملیاتی Bitzlato است. در ۱۸ ژانویه، مقامات ایالات متحده علیه این صرافی وارد عمل شدند و آن را به پولشویی و دور زدن تحریم ها علیه روسیه متهم کردند.

به گفته وزارت دادگستری ایالات متحده، این صرافی نزدیک به ۷۰۰ میلیون دلار وجوه غیرقانونی را مدیریت کرده است.

در حالی که تحقیقات در مورد این صرافی ادامه دارد، شرکت‌های برجسته مختلفی در صنعت ارزهای دیجیتال برای ارتباط با بیت‌ترات جستجو می‌شوند. یکی از آنها بایننس است که توسط شبکه جرایم مالی ایالات متحده به عنوان دریافت کننده اصلی بیت کوین (BTC) از صرافی ها معرفی شده است.

یکی دیگر از پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال، LocalBitcoins، در ۹ فوریه تعطیل شد و همچنین به Bitzlato به عنوان یک فرستنده بزرگ بیت کوین مرتبط بود.

در ۲۳ ژانویه، یوروپل گزارش داد که ۱۹.۵ میلیون دلار ارز دیجیتال را در یک اقدام اجرایی علیه بیتزلاتو ضبط کرده است. کمی بیش از یک هفته بعد، در ۲ فوریه، مقامات اسپانیایی مدیر عامل صرافی را بازداشت کردند.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا