اخبار ارز دیجیتال

دستگیری مدیرعامل Biturat توسط پلیس اسپانیا: گزارش

مقامات حدود ۱۹.۸ میلیون دلار ارز دیجیتال، ارز فیات و کالاهای لوکس مدیران بیتزلاتو را در ارتباط با تحقیقات در حال انجام پولشویی کشف و ضبط کرده اند.

خبرگزاری آنادولو ترکیه در ۲ فوریه گزارش داد که مقامات اسپانیایی مدیرعامل، مدیر فروش و مدیر بازاریابی صرافی ارز دیجیتال Bitzlato در هنگ کنگ را دستگیر کردند. در مجموع شش تبعه روسیه و اوکراین که در این مبادله مشارکت داشتند با تلاش مشترک سازمان های مجری قانون فرانسه، پرتغال، قبرس و ایالات متحده دستگیر شدند.

پلیس اسپانیا گفت ناشناس بودن این صرافی باعث شده است که این صرافی به پلتفرم منتخب باندهای تبهکار برای پولشویی از طریق ارزهای رمزنگاری شده، گوشی های هوشمند و سایر موارد مرتبط با تحقیقات، ضبط ۱۹.۸ میلیون دلار (۱۸ میلیون یورو) و مسدود کردن بیش از ۱۰۰ حساب صرافی تبدیل شود.

این اقدام پس از آن صورت گرفت که یکی از بنیانگذاران آنتون شکورنکو در مصاحبه ای گفت که در همان روز بازگشایی صرافی، بیت کوین (BTC) می تواند تنها دو روز پس از آن در مصاحبه ای برداشت شود. کیف پول داغ را مبادله کنید. در همین راستا، اشکرونکو همچنین توضیح داد که Bitzlato جدید در روسیه مستقر خواهد شد و “فراتر از دسترس اجرای قانون”.

مرتبط: Bitzlato برجسته نبود، اما قبل از اقدام DOJ کاملاً بی توجه نبود

در ۱۸ ژانویه، وزارت دادگستری ایالات متحده اقدام اجرایی علیه بیتزلاتو را اعلام کرد و اظهار داشت که عدم رعایت «مشتریان خود را بشناسید» و «ضد پولشویی»، مجرمان سایبری را به پولشویی بیش از ۷۰۰ میلیون دلار از طریق صرافی بیتزلاتو سوق داده است. در همان روز وب سایت Bitzrath بسته شد و بخشی از وجوه صرافی توسط پلیس ضبط شد. بنیانگذار آن، آناتولی لگکودیموف، شهروند روس و ساکن جمهوری خلق چین، تقریباً در همان روز در میامی دستگیر شد.

صفحه اصلی Bitzlato پس از اقدام اجرایی

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا