🚨 اخبار ارز دیجیتال

Bitwise از راه اندازی ETF اتریوم در ۲ اکتبر خبر داد

Bitwise گفت که این حرکت به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا به معاملات آتی CME Ether در چارچوب یک ETF به طور گسترده پذیرفته شده و تنظیم شده دسترسی داشته باشند.

Bitwise Asset Management پرونده خود را اصلاح کرده است و تأیید می کند که دو ETF متمرکز بر اتریوم در تاریخ ۲ اکتبر ۲۰۲۳ تجارت خود را آغاز خواهند کرد. این تصمیم پس از اصلاح درخواست برای ETF Spot Bitcoin گرفته شد.

این شرکت اعلام کرد که ETF استراتژی Ethereum Bitwise ($AETH) و Bitwise Bitcoin and Ether Equal Weight Strategy ETF ($BTOP) معاملات خود را آغاز خواهند کرد. Bitwise گفت که این حرکت نقطه عطف مهمی است زیرا به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا به معاملات آتی CME Ether در چارچوب ETF به طور گسترده پذیرفته شده و تنظیم شده دسترسی داشته باشند.

مت هوگان، مدیر ارشد سرمایه گذاری این شرکت در بیانیه ای گفت:

اتریوم در مقایسه با بیت کوین طیف وسیع تری از فرصت های سبد سهام را ارائه می دهد. برخی از سرمایه گذاران اتریوم را به عنوان یک جایگزین می بینند، در حالی که برخی دیگر اتریوم را شامل ویژگی های هر دو می دانند. ما آن را به عنوان یک سرمایه گذاری رشد سنتی می بینیم.

تعدادی از شرکت هایی که برای به رسمیت شناختن ETF بیت کوین رقابت می کنند نیز وارد مسابقه ETF اتریوم می شوند. در تحولات اخیر، Cointelegraph اشاره کرد که شرکت مدیریت دارایی Invesco نیز در حال بررسی امکان معرفی Invesco Galaxy Ethereum ETF است.

پیش از این، Bitwise یکی از شرکت‌هایی بود که همراه با BlackRock و Invesco تصمیم تاخیری کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را در مورد برنامه بیت‌کوین ETF دریافت کرد. در نتیجه، بسیار بعید به نظر می رسد که ETF بیت کوین در سال ۲۰۲۳ تایید شود.

مربوط: Valkyrie خرید قراردادهای آتی اتر را تا زمان راه اندازی ETF پس می گیرد

با این وجود، نتیجه دعوای حقوقی Grayscale در حمایت از تبدیل Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به بیت‌کوین ETF تأثیر قابل‌توجهی بر وضعیت در صورت تصمیم SEC ایالات متحده در سال ۲۰۲۴ خواهد داشت. امکان ارائه وجود دارد. دادگاه ایرادات تنظیم کننده را رد کرد و راه را برای تایید ETF بیت کوین نقطه خاکستری هموار کرد.

در همین حال، جیمز سیفرت، تحلیلگر بلومبرگ، فهرست کامل ۹ ETF آتی اتریوم را که قرار است تأییدیه سریع SEC را برای راه اندازی در روز دوشنبه، ۲ اکتبر ۲۰۲۳ دریافت کنند، فاش کرده است.

مجله: مقررات ارزهای دیجیتال: آیا رئیس SEC، گری جنسلر، حرف آخر را می‌زند؟

نویسنده: Amaka Nwaokocha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا