🚨 اخبار ارز دیجیتال

Bitwave پلتفرم حسابداری کریپتو Gilded را خریداری کرد

Bitwave از خرید Gilded برای تقویت راه حل های حسابداری و سازمانی خود با بهبود شفافیت حسابداری و مالیات در ایالات متحده خبر داد.

زمستان کریپتو همچنان باعث ادغام شرکت های ارز دیجیتال می شود. آخرین معامله در این صنعت، خرید پلتفرم پرداخت و حسابداری Gilded توسط یکی از رقبای آن، Bitwave است.

بر اساس بیانیه ای که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده است، انتظار می رود این خرید راه حل های سازمانی Bitwave از جمله پرداخت های رمزنگاری، قابلیت های صورتحساب، ردیابی مالیات و ابزارهای حسابداری را تقویت کند. با این ادغام، Ken Gaulter، مدیر ارشد فناوری Gilded نیز به تیم مهندسی Bitwave خواهد پیوست. این معامله تنها چند ماه پس از خرید Multisig Media توسط Bitwave انجام شد.

پت وایت، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Bitwave، به کوین تلگراف گفت: «ما معتقدیم پرداخت دارایی های دیجیتال سریعتر و ارزان تر از ریل های پرداخت سنتی است، و ما انتظار داریم که یک تغییر بازی برای شرکت ها در این اقتصاد بیش از حد متصل باشد. قیمت خرید فاش نشده است.

گلدد در سال ۲۰۱۸ توسط گروهی از توسعه دهندگان و حسابداران تاسیس شد. این با فرض کمک به کسب و کارها در ادغام راه حل های رمزگذاری در فرآیندهای گزارشگری مالی و حسابداری خود تأسیس شد.

طبق مشخصات Gilded Crunchbase، بیش از ۱۳۰ مشتری سازمانی، از جمله استارتاپ‌های رمزنگاری، بازارهای توکن غیرقابل تعویض (NFT)، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO)، ماینرها، و شرکت‌های حسابداری دارد. پایگاه مشتریان گلدد همچنان به استفاده از محصولات موجود خود ادامه خواهد داد و در عین حال پلتفرم Bitwave را نیز پیاده سازی خواهد کرد.

Bitwave، همچنین در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد، به طور مشابه خدمات حسابداری و انطباق ارزهای دیجیتال را ارائه می دهد. این شرکت در دسامبر ۲۰۲۲ یک سری A 15 میلیون دلاری را تکمیل کرد تا راه حل های رمزنگاری خود را برای برآوردن نیازهای پیچیده حسابداری شرکت ها مقیاس کند. Hack VC و Blockchain Capital این دور را رهبری کردند. علاوه بر این، Bitwave اخیراً همکاری با شرکت حسابداری Big Four Deloitte را برای ارائه ابزارهای سازمانی مانند اتصال داده های بلاک چین به سیستم های ERP اعلام کرده است.

وایت افزود: “ما معتقدیم که پرداخت های رمزنگاری آینده است. با پرداخت های فوری و کارمزدهای فوق العاده کم، موسسات مالی شروع به درک فرصت عظیم ارائه شده توسط این فناوری کرده اند.”

این معامله مدت کوتاهی پس از اعلام قوانین جدید در حسابداری دارایی دیجیتال توسط رگولاتورهای ایالات متحده انجام شد. در ۶ سپتامبر، هیئت استانداردهای حسابداری مالی ایالات متحده (FASB) دستورالعمل هایی را برای نحوه گزارش ارزش منصفانه ارزهای دیجیتال خود در ترازنامه های شرکت ها تصویب کرد.

وایت درباره تحولات اخیر گفت: “ما در واقع وضوح شگفت انگیزی در جنبه های مالیاتی و حسابداری دارایی های دیجیتال داریم.” از منظر مالیاتی، او گفت: “سازمان امور مالیاتی اخیرا نحوه مالیات بر پاداش های سهام و اینکه چه کسی با تعریف “کارگزار” مطابقت دارد و بنابراین چه کسی فرم های جدید ۱۰۹۹-DA را برای مشتریان خود ارسال می کند، به روز کرده است. انتظار می‌رود با قوانین شفاف‌تر، تنظیم‌کننده‌ها تراکنش‌های دارایی دیجیتال را با دقت بیشتری رصد کنند.

مجله: مقررات ارزهای دیجیتال – آیا رئیس SEC، گری جنسلر، حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا