اخبار ارز دیجیتال

Bitpanda مجوز کریپتو را در آلمان تضمین می کند و ادعا می کند اولین پلت فرم سرمایه گذاری کریپتو “خرده فروشی اروپایی” است که این کار را انجام می دهد

سایر مجوزها شامل سه پلت فرم سرمایه گذاری نهادی اروپایی و یک پلت فرم خرده فروشی مستقر در ایالات متحده است.

Bitpanda در یک پست وبلاگ رسمی اعلام کرد که مجوز ذخیره سازی ارزهای دیجیتال را از موسسه مالی آلمان BaFin دریافت کرده است.

با این مجوز، صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در اتریش اکنون می تواند خدمات خود را به صورت قانونی به ساکنان آلمان بفروشد. Bitpanda همچنین ادعا کرد که اولین صرافی ارز دیجیتال خرده فروشی غیر اروپایی است که به این تمایز دست یافته است.

فروپاشی صرافی رمزنگاری FTX باعث افزایش نظارت بر صرافی های رمزنگاری غیرقانونی شده است که خارج از حوزه قضایی کشور فعالیت می کنند. من در تلاش برای دریافت مجوز در چندین کشور هستم. این آخرین مجوز به لیست کشورهایی که Bitpanda به طور رسمی تحت نظارت است، اضافه می شود، از جمله اتریش، انگلستان، ایتالیا، جمهوری چک، اسپانیا، سوئد و فرانسه.

پیش از این، چهار شرکت مرتبط با کریپتو مجوز داشتند: Coinbase، Kapilend، Tungany و Appbest. سه مورد آخر برای سرمایه گذاران نهادی است. از سوی دیگر، کوین بیس مستقر در ایالات متحده، یک پلت فرم سرمایه گذاری خرده فروشی است. Bitpanda که در اتریش مستقر است، ادعا می کند که اولین پلتفرم ارز دیجیتال خرده فروشی “اروپایی” است که مجوز دریافت کرده است.

اریک دموت، مدیرعامل Bitpanda به Cointelegraph گفت که این مجوز “نتیجه ماه ها تلاش سخت کل تیم Bitpanda است.” او گفت که این شرکت اکنون می تواند ثابت کند که یک نگهبان صادق و قابل اعتماد دارایی های رمزنگاری مشتریان آلمانی خود است.

وقتی صحبت از Bitpanda می شود که ایمنی مشتری را در اولویت قرار دهد، می توانیم و ثابت کنیم که منظورمان تجارت است. […] گرفتن مجوز می تواند به خودی خود دشوار باشد، اما ما کاملا متعهد به ادامه این مسیر هستیم – زیرا این تنها کار درست است. ”

از زمان نابودی FTX، این سوال که چگونه صرافی‌های ارزهای دیجیتال را مجوز و تنظیم کنیم به یک موضوع داغ تبدیل شده است. جان کانلیف، معاون بانک انگلستان فاش کرده است که BoE قصد دارد یک «جعبه ایمنی نظارتی» ایجاد کند تا راه‌هایی را برای تنظیم مؤثر صرافی‌ها بررسی کند، و سنای ایالات متحده اعلام کرده است که صرافی‌های ارزهای دیجیتال جلسات عمومی را برای بررسی نحوه تنظیم مؤثر راه‌اندازی کرده است.

اریک دموت از Bitpanda در ابتدا نظراتی را به آلمانی برای Veronika Rinecker از Cointelegraph ارائه کرد.

نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا