🚨 اخبار ارز دیجیتال

جسد بزرگترین سهامدار Bithumb به دلیل اختلاس مشکوک پیدا شد

پارک مو پس از شروع تحقیقات به ظن اختلاس و دستکاری سهام مرده پیدا شد.

پارک مو، معاون Bidente، بزرگترین سهامدار صرافی ارز دیجیتال کره جنوبی Bithumb، در ساعت ۴ صبح روز ۳۰ دسامبر در مقابل خانه خود جسد پیدا شد.

مو قبل از مرگش به عنوان مظنون اصلی در تحقیقاتی که دادستان های کره جنوبی به دلیل دست داشتن در سوء استفاده از منابع مالی و دستکاری قیمت سهام شرکت های وابسته به Bithumb آغاز کردند، معرفی شد.

در اکتبر ۲۰۲۱، بخش تحقیقات مالی دفتر دادستانی عمومی منطقه جنوبی سئول تحقیقاتی را درباره اتهامات علیه پارک مو آغاز کرد که منجر به توقیف شرکت‌های مرتبط با Bithumb، از جمله Vident، Inbiogen، و Bucket Studio شد.

Vident، یک شرکت فهرست شده در KOSDAQ، به عنوان بزرگترین سهامدار Bithumb شناخته می شود و دارای ۳۴.۲۲٪ سهام در صرافی ارزهای دیجیتال است.

با توجه به ماهیت اتهامات جنایی مطرح شده علیه آقای مو، احتمال می رود که وی خودکشی کرده باشد.

مرتبط: تیانتیان کولاندر، بنیانگذار گروه آمبر در ۳۰ سالگی درگذشت

در سه ماه گذشته، تعداد مرگ و میر در جامعه ارزهای دیجیتال قابل توجه بوده است.

در ۱ نوامبر، کوین تلگراف گزارش داد که نیکولای موسگیان، یکی از بنیانگذاران پلتفرم وام رمزنگاری MakerDAO و استیبل کوین غیرمتمرکز دای (DAI)، در سن ۲۹ سالگی در پورتوریکو مرده پیدا شد.

در ۲۳ نوامبر، تیانتیان کولاندر، یکی از بنیانگذاران گروه آمبر، که با نام “TT” نیز شناخته می شود، به طور ناگهانی در سن ۳۰ سالگی درگذشت و همسر و پسری را پشت سر گذاشت.

میلیاردر روسی ویاچسلاو تاران، رئیس گروه لیبرتکس و بنیانگذار فارکس کلاب نیز در ۲۵ نوامبر در فرانسه در حالی که از لوزان سوئیس به سمت موناکو در حرکت بود، در سانحه سقوط هلیکوپتر جان خود را از دست داد. او ۵۳ ساله بود.نویسنده: Judith BannermanQuist

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا