اخبار ارز دیجیتال

مالک Bithum در کره جنوبی به اتهام اختلاس دستگیر شد

شبکه در حال نزدیک شدن به مدیران Bithumb است زیرا مالک واقعی مظنون صرافی دستگیر شده است.

فردی که ادعا می شود مالک واقعی بزرگترین صرافی ارز دیجیتال Bithumb در کره جنوبی است، در ۲ فوریه به وقت محلی به ظن اختلاس دستگیر شد.

طبق گزارش رسانه های محلی، کانگ جونگهیون به ظن اختلاس دستگیر شد. در ۲۵ ژانویه، دادگاه ناحیه جنوبی سئول حکم بازداشت تاجر را به اتهامات متعدد از جمله ترک وظیفه، دستکاری بازار و معاملات متقلبانه صادر کرد.

این مرد ۴۱ ساله برادر بزرگتر کانگ جی یون، رئیس شرکت Inbiogen وابسته به Bithumb است. این شرکت دارای بزرگترین سهام Vidente Vidente، بزرگترین سهامدار Bithumb با ۳۴.۲ درصد سهام است.

دادستان ها می گویند که برادران سرمایه های شرکت را اختلاس کرده و برای دستکاری قیمت سهام InBiogen و شرکت تولید ویدئو Bucket Studios از طریق انتشار اوراق قرضه قابل تبدیل توطئه کردند.

در اطلاعیه ای که در وب سایت Bucket Studio منتشر شد، مدیر عامل کانگ جی یون از سهامداران عذرخواهی کرد و گفت که اتهامات علیه برادرش “تأیید نشده” است و افزود که او با تحقیقات مقامات همکاری خواهد کرد.

چند عکس عمومی از کانگ جونگ هیون.منبع: کره پست انگلیسی

در ۱۰ ژانویه، کوین تلگراف گزارش داد که خدمات مالیاتی ملی کره جنوبی تحقیقاتی را در مورد بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال کره جنوبی آغاز کرده است. گزارش شده است که بازرسان به عنوان بخشی از تحقیقات مالیاتی در حال انجام به مقر Bithumb سئول یورش برده اند.

زمانی که بزرگترین سهامدار Bithumb، پارک مو، در اواخر دسامبر در مقابل خانه اش جسد پیدا شد، اوضاع بدتر شد.

وی همچنین در بحبوحه اتهامات اختلاس و دستکاری بازار مورد بازجویی قرار گرفت. پارک مو مظنون است که خودکشی کرده است زیرا او متهم شده است.

مربوط: لی جونگ هون، رئیس سابق Bithumb تبرئه شد

بر اساس CoinGecko، Bithumb دارای حجم معاملات ۲۴ ساعته ۳۷۰ میلیون دلاری است. این صرافی که در سال ۲۰۱۴ تأسیس شد، ۱۹۱ سکه و ۲۸۷ جفت معامله را ارائه می دهد که BTC/KRW محبوب ترین آنها است.

نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا