اخبار ارز دیجیتال

Bithumb توسط دادگاه کره جنوبی برای پرداخت خسارت تعلیق به سرمایه گذاران دستور داده شد

حکم دادگاه منطقه ای Bithumb را موظف به پرداخت بیش از ۲۰۰۰۰۰ دلار به عنوان خسارت به ۱۳۲ سرمایه گذار می کند که علیه صرافی ارز دیجیتال شکایت کرده اند.

حماسه جاری Bithumb صرافی ارزهای دیجیتال کره جنوبی ادامه دارد، این بار با حکم دادگاه منطقه ای.

در ۱۳ ژانویه، دادگاه عالی کره جنوبی حکم داد که صرافی‌ها باید به دلیل قطعی ۱.۵ ساعته خدمات در ۱۲ نوامبر ۲۰۱۷ به سرمایه‌گذاران خسارت بپردازند. به گفته منابع خبری محلی، خسارات وارده به ارز محلی ۲۰۲۴۰۰ دلار یا ۲۵۱.۴ میلیون وون بوده است.

در ابتدا، این منطقه علیه سرمایه گذاران حکم می کرد، اما بعداً لغو شد. تصمیم نهایی دیوان عالی به ۱۳۲ سرمایه گذار درگیر دستور داد تا خسارت هایی از ۶ تا ۶۴۰۰ دلار بپردازند.

در رای نهایی دادگاه آمده است:

بار و هزینه نقص فنی باید بر عهده اپراتور خدمات باشد. [the] کاربر سرویس که هزینه ای برای سرویس پرداخت می کند. “

Bithumb بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال کشور است. این قطعی موقت پس از آن رخ داد که میانگین تعداد سفارشات در ساعت به طور ناگهانی دو برابر شد و جریان تراکنش به یک گلوگاه تبدیل شد.

سرمایه گذارانی که به دنبال غرامت هستند، ادعا کردند که بیت کوین کش (BCH) و اتریوم کلاسیک (ETC) در طول این قطعی کاهش قابل توجهی داشته اند.

مربوط: دادگاه کره جنوبی ۹۲ میلیون دلار از دارایی های مرتبط با توکن های Terra را مسدود کرد

قبل از این حکم، Bithumb تحت نظارت دقیق مقامات محلی بود. پس از تحقیقات در مورد مرگ ناگهانی رئیس سابق بورس و یکی از بزرگترین سهامداران آن به دلیل اتهامات اختلاس، Bithumb اکنون توسط رگولاتورها تحت بررسی است.

این معاینه یک “بررسی مالیاتی ویژه” است که توسط خدمات مالیاتی ملی (NTS) انجام می شود. مقامات در حال بررسی فرار مالیاتی احتمالی هستند و در ۱۰ ژانویه به دفتر مرکزی Bithumb حمله کردند.

به نظر می رسد تنظیم کننده های کره جنوبی در حال سرکوب بازار محلی ارزهای دیجیتال هستند. در نوامبر ۲۰۲۲، این کشور یک نظرسنجی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای فهرست کردن توکن‌های بومی راه‌اندازی کرد.

پس از رسوایی FTX، شهر بوسان کره جنوبی اعلام کرد که یک صرافی جهانی ارز دیجیتال را از برنامه های خود برای صرافی های دیجیتال شخص ثالث کنار می گذارد.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا