اخبار ارز دیجیتال

به دلیل کاهش نقدینگی – Bitfinex، جریان خروجی از بازار ارزهای دیجیتال در ماه اوت به 55 میلیارد دلار رسید

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

بر اساس تحلیل‌های اخیر Bitfinex، نوسانات مبتنی بر رویداد می‌تواند به دلیل کمبود نقدینگی در ارزهای دیجیتال، تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت‌ها داشته باشد.

بر اساس گزارشی که توسط صرافی بیت فینکس منتشر شده است، خروج سرمایه در صنعت کریپتو در ماه آگوست به 55 میلیارد دلار رسیده است.

این تجزیه و تحلیل سرمایه تحقق یافته بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را همراه با عرضه پنج استیبل کوین برتر: تتر (USDT)، USD Coin (USDC) و Binance USD (BUSD) بر اساس کل ارزش واقعی اندازه گیری می کند. فهرست مطالب. )، دای (DAI)، TrueUSD (TUSD). این گزارش خاطرنشان می‌کند: «کاوش عمیق‌تر در داده‌ها یک روند کلی را نشان می‌دهد: در اوایل آگوست، صنعت شروع به تجربه خروج سرمایه از کشور کرد».

بر اساس این شاخص، تقریباً 55 میلیارد دلار طی ماه گذشته از بازار ارزهای دیجیتال خارج شده است. خروج سرمایه نه تنها بیت کوین، بلکه نقدینگی اتر و استیبل کوین ها را نیز تحت تاثیر قرار داد. Bitfinex گفت:

طبق داده‌های Bitfinex، آگوست بزرگترین کندل قرمز ماهانه برای BTC از زمانی بود که کف بازار خرسی در نوامبر 2022 در -11.29٪ تشکیل شد.

تغییر جامع در موقعیت خالص ارزش تحقق یافته در بازار. منبع: Glassnode/Bitfinex

این تجزیه و تحلیل همچنین به تجدید حیات به اصطلاح نوسانات مبتنی بر رویداد اشاره می کند، که در آن رویدادهای فردی می توانند تأثیر قابل توجهی بر قیمت ها و حرکات کلی بازار داشته باشند. دو رویداد جداگانه تأثیر قابل توجهی بر قیمت بیت کوین در ماه اوت داشتند. در 17 آگوست، سقوط فلش ​​باعث شد BTC بیش از 11.4 درصد سقوط کند. به همین ترتیب، پیروزی قانونی جزئی Grayscale در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار در 29 اوت باعث شد که قیمت در کمتر از دو ساعت 7.6 درصد افزایش یابد.

Bitfunex گفت: «اگرچه شاخص‌های نوسان پایین باقی می‌مانند، اما ما معتقدیم که نقدینگی محدود بازار باعث شده است که رویدادهای فردی تأثیر بیشتری بر تحرکات بازار داشته باشند.

تجزیه و تحلیل اشاره می کند که علاقه باز بیت کوین به دلیل افزایش علاقه سرمایه گذاران نهادی و تجارت شستشو در برخی صرافی ها، بهتر از بازار ارزهای دیجیتال است. قراردادهای آتی اتر و آپشن ها در سال 2023 نسبت به سال قبل به طور قابل توجهی کاهش یافت و به 14.3 میلیارد دلار در روز رسید که تقریباً 50 درصد کاهش قابل توجهی نسبت به میانگین دو ساله دارد.

بهره باز بیت کوین در صرافی هامنبع: CryptoQuant

بهره باز برای یک قرارداد خاص، مانند معاملات آتی بیت کوین یا اختیار معامله، تعداد کل موقعیت های باز را نشان می دهد. این نشان دهنده مقدار پولی است که در حال حاضر در مشتقات بیت کوین سرمایه گذاری شده است.

Bitfinex نوشت: «مسیری که در بازار مشتقه‌ها مشاهده می‌شود، به‌ویژه در معاملات آتی و اختیار معامله، نشان‌دهنده این الگوی نقدینگی پایین است.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید – بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند

نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا