🚨 اخبار ارز دیجیتال

افزایش بیت کوین به ۵۲ هزار دلار با تهدیدات ناشی از دو رویداد فروش گسترده مواجه است

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

در رویدادهای اخیر، قیمت بیت کوین (BTC) در حال افزایش بوده است. با تجربه افزایش قابل توجهی داشت و برای اولین بار در دو سال از مرز ۵۲۰۰۰ دلار عبور کرد. این نقطه عطف توسط Spot On Chain، پلتفرم پیشرو تحلیل ارزهای دیجیتال در X (توئیتر سابق) تأیید شد.

آی تی ثبت شده است او گفت که قیمت بیت کوین با نشان دادن افزایش مداوم طی هفت روز گذشته به این موفقیت قابل توجه دست یافته است. با این حال، این افزایش مجدد در ارزش بیت کوین در حال حاضر توسط دو رویداد عمده فروش که به طور بالقوه می تواند بر مسیر کوتاه مدت قیمت تاثیر بگذارد، تهدید می شود.

اولین رویداد مربوط به تاییدیه ای است که به جنسیس، بازیگر اصلی بازار ارزهای دیجیتال، برای فروش مقدار قابل توجهی از سهام بیت کوین تراست (GBTC) Grayscale Bitcoin داده شده است. این فروش شامل ۳۵ میلیون سهام GBTC به ارزش تقریبی ۱.۳ میلیارد دلار است.

این حرکت یادآور حادثه مشابهی است که در آن FTX سهامی به ارزش بیش از یک میلیارد دلار فروخت. GBTC گفته می شود که این دارایی ها منجر به کاهش قابل توجه قیمت بیت کوین شد و از ۴۹۰۰۰ دلار به ۳۹۰۰۰ دلار در ژانویه سال قبل کاهش یافت. سرمایه گذاران و تحلیلگران وضعیت را از نزدیک زیر نظر دارند، زیرا بازار برای تأثیر بالقوه فروش جنسیس آماده می شود.

برنامه های تخریب بیت کوین دولت آمریکا

علاوه بر نگرانی های بازار، دولت ایالات متحده اطلاعیه ای برای فروش برخی از دارایی های بیت کوین خود صادر کرده است. در ۲۵ ژانویه ۲۰۲۴، اعلام شد که ۲۸۷۵ بیت کوین به ارزش ۱۵۰.۶ میلیون دلار که از پلتفرم معروف جاده ابریشم ضبط شده بود، فروخته خواهد شد. دولت ایالات متحده تقریباً ۲۰۸۰۰۰ بیت کوین به ارزش تقریبی ۱۰.۹ میلیارد دلار در اختیار دارد. بزرگترین دارندگان بیت کوین در سطح جهانی.

داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که فروش‌های قبلی توسط دولت، مانند دفع ۸.۲ هزار بیت‌کوین از طریق کوین‌بیس در جولای سال گذشته، بر پویایی قیمت بیت‌کوین تأثیر گذاشته است. پس از فروش، بازار شاهد کاهش جزئی از ۳۰.۸ هزار دلار به ۳۰.۲ هزار دلار بود که منجر به گمانه زنی در مورد اثرات بالقوه فروش آتی شد.

با وجود این تهدیدات، بازار ارزهای دیجیتال نشان داده است که: ماندگاری. طبق آخرین به روز رسانی ها، قیمت بیت کوین ۵۲۲۵۳ دلار است که ۲.۱۰ درصد در ۲۴ ساعت گذشته و ۲۲.۵۹ درصد در ۳۰ روز گذشته افزایش یافته است. این افزایش ارزش بازار بیت کوین را به بیش از ۱.۰۳ تریلیون دلار رساند که نشان دهنده افزایش ۲.۰۵ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته است.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا