🚨 اخبار ارز دیجیتال

L2 Mintlayer بیت کوین در Mainnet راه اندازی شد

در نتیجه سال‌ها تحقیق و توسعه، Mintlayer شروع به تغییر روایت در بخش راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه دو مبتنی بر بیت‌کوین کرده است. بلاک چین قرار است از یک اجماع ترکیبی غیرعادی برای ترکیب مزایای محبوب ترین شبکه های غیرمتمرکز استفاده کند.

راه اندازی زنجیره جانبی Mintlayer در شبکه اصلی: جزئیات

طبق بیانیه رسمی که توسط تیم آن به اشتراک گذاشته شده است، Mintlayer، یک پلتفرم لایه دوم در بالای شبکه بیت کوین (BTC)، امروز، ۲۹ ژانویه ۲۰۲۴، روی شبکه اصلی راه اندازی می شود.

مانند بیت کوین، Mintlayer با ایجاد یک بلوک جنسیس شروع خواهد شد. بلاک چین Mintlayer دارای تعدادی ویژگی با بیت کوین است، از جمله مدل UTXO (خروجی تراکنش های خرج نشده) و تمرکز قوی بر امنیت.

Mintlayer از اتصالات هوشمند ناقص تورینگ از ابتدای عملیات شبکه اصلی پشتیبانی می کند، بردارهای حمله را کاهش می دهد و فرآیند حسابرسی را ساده می کند.

در نسخه‌های بعدی، پس از اجرای سواپ‌های اتمی، توکن‌های صادر شده در Mintlayer برای تبدیل غیرقانونی به بیت‌کوین (BTC) در دسترس خواهند بود و راه را برای امنیت بی‌سابقه هموار می‌کنند و نیازی به واسطه‌ها را از بین می‌برند.

زنجیره جانبی Mintlayer با همکاری پیشکسوتان صنعت مانند چارلی شرم از بنیاد بیت کوین، پیشگام تمرکززدایی ساخته شد. Shrem از توسعه Mintlayer به عنوان مشاور استراتژی پشتیبانی می کند.

توکن staking و توابع DeFi در دسترس علاقه مندان به بیت کوین خواهد بود

Mintlayer از طریق اجماع با ترکیب عناصر Proof of Stake و Proof of Work با استفاده از زبان برنامه نویسی بومی Rust توسعه یافت. هدف این شبکه ارائه محیطی برای نوآوری مالی است که بهترین ویژگی های بیت کوین را به ارث می برد.

امضاکنندگان بلوک باید بلوک بعدی را به روشی مشابه PoW «پیش‌بینی» کنند، اما اجماع Mintlayer نیازهای محاسباتی بسیار کمتری را تحمیل می‌کند. این بدان معناست که حتی دستگاه‌های کم مصرف نیز می‌توانند یک گره را تغذیه کنند و مشارکت گسترده‌تری را ممکن می‌سازند.

توکن ML از اشتراک گذاری شبکه پشتیبانی می کند و عملیات اقتصادی در زنجیره جانبی بیت کوین را تسریع می بخشد. Mintlayer با عرضه از پیش ساخته شده ۴۰۰ میلیون میلی لیتری راه اندازی خواهد شد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا