🚨 اخبار ارز دیجیتال

کندل روزانه بیت کوین در بالاترین حد خود بسته می شود

فهرست

  • پویایی بازار و تسلط بیت کوین
  • انحلال ارزهای دیجیتال: نگاهی دقیق تر

در ۹ مارس، بیت کوین به یک نقطه عطف تاریخی رسید و قیمت بسته شدن روزانه آن به بالاترین حد تاریخ ۶۸۴۶۳ دلار رسید.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین در آستانه شکستن سد ۷۰۰۰۰ دلاری قرار دارد و در حدود ۶۹۴۱۵ دلار معامله می شود. این افزایش نشان دهنده روند گسترده تری از افزایش سرمایه گذاری و اعتماد در بازار ارز دیجیتال است.

پویایی بازار و تسلط بیت کوین

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۷۶ تریلیون دلار است و بیت کوین ۴۹ درصد بر بازار تسلط دارد.

قیمت فعلی بیت کوین به ۱۰۰ درصد دارندگان آن امکان سوددهی را داده است. این ارز دیجیتال پرچمدار تنها یک مو با بالاترین رکورد قبلی خود فاصله دارد. به طور خاص، ۵۲.۲۵ میلیون آدرس از دارایی های بیت کوین سود می برند.

بر اساس داده های IntoTheBlock، حجم تراکنش های هفته گذشته بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار به ۱۸۴.۰۶ میلیارد دلار رسیده است. این نشان دهنده فعالیت قوی بازار عمدتاً در نیمکره غربی است.

افزایش بی سابقه قیمت بیت کوین را می توان به طور قابل توجهی به موفقیت صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) نسبت داد. به عنوان مثال، IBIT بلک راک در حال حاضر از نظر دارایی بیت کوین از MicroStrategy (MSTR) پیشی گرفته است.

انحلال ارزهای دیجیتال: نگاهی دقیق تر

در بحبوحه پیروزی بیت کوین، بازار ارزهای دیجیتال انحلال قابل توجهی را تجربه کرد. تنها در ۲۴ ساعت گذشته، کل نقدینگی ها به ۱۳۸.۶۳ میلیون دلار رسید که بخش بزرگی از آن بر موقعیت های خرید تأثیر گذاشت.

بایننس، یکی از صرافی‌های پیشرو ارزهای رمزنگاری شده، انحلال‌های ۶.۸۴ میلیون دلاری را گزارش کرده است که با روند قابل توجهی به سمت موقعیت‌های فروش کوتاه، ۶۲.۵۴ درصد از کل نقدینگی‌ها را تشکیل می‌دهد. به طور مشابه، در OKX، یکی دیگر از صرافی های بزرگ، کل نقدینگی به ۵.۷۲ میلیون دلار رسید و موقعیت های باز در ۵۸.۴۵ درصد باقی ماند.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا