🚨 اخبار ارز دیجیتال

بر اساس داده های تورم ایالات متحده، بیت کوین تا سال ۲۰۲۳ می تواند کمتر از ۲۰۰۰۰ دلار ارزش داشته باشد

مفسران نتیجه می‌گیرند که با توجه به تورم، بیت کوین واقعاً از سال ۲۰۱۷ یک منبع ارزشمند ارزش بوده است.

بیت کوین (BTC) تقریباً شش سال پس از اولین بار، هنوز ۲۰۰۰۰ دلار ارزش دارد، با توجه به تورم تنظیم شده است.

بر اساس داده‌های منابعی مانند محاسبه‌گر تورم ایالات متحده، عملکرد قیمت بیت‌کوین است عملا از سال ۲۰۱۷ تغییری ایجاد نشده است.

قیمت بیت کوین “کمی بالاتر از” بالاترین رکوردهای تاریخ ۲۰۱۷

از زمان رسیدن به بالاترین سطح تاریخ در سال ۲۰۱۷، BTC/USD از مرز ۲۰۰۰۰ دلار عبور کرده است، در این مدت BTC/USD به ۶۹۰۰۰ دلار رسیده است.

با این حال، وقتی تورم را در نظر بگیریم، داستان حرکت قیمت BTC به طور قابل توجهی متفاوت به نظر می رسد. از ۲۵ آگوست ۲۰۲۳، ۲۰۰۰۰ دلار بیت کوین خریداری شده در سال ۲۰۱۷ در حال حاضر به ارزش ۲۴۹۴۲ دلار است.

به عبارت دیگر، قیمت لحظه ای بیت کوین (۲۶۰۵۰ دلار به ازای هر داده Cointelegraph Markets Pro و TradingView) اساساً حرکت قیمت بیت کوین ثابت را در یک دوره شش ساله منعکس می کند.

نمودار ۱ ماهه بیت کوین/دلار آمریکا. منبع: TradingView

BTCGandalf، رئیس بازاریابی ناشناس در شرکت استخراج بیت کوین Brains می گوید: «از نظر دلاری تعدیل شده بر اساس تورم، بیت کوین به سختی بالاتر از اوج بازار سال ۲۰۱۷ است. پذیرفته در مورد موضوع این هفته

پاسخ به X همچنین نشان می‌دهد که این محاسبه بر اساس ارقام تورم رسمی است، که در واقع می‌تواند منجر به BTC/USD حتی کمتر از پیک‌های چرخه قبلی شود.

برخی، شاید به طعنه، به این نتیجه رسیدند که این اعداد توانایی بیت کوین را برای عمل به عنوان یک ذخیره‌کننده ارزش تایید می‌کنند، اما BTCGandalf گفت که از اینکه این موضوع به‌خوبی منتشر نشده است، «متعجب است».

با توجه به ساعت بدهی ایالات متحده، بدهی ملی اکنون بیش از ۳۲.۷ تریلیون دلار است.

داده‌های ماشین‌حساب تورم ایالات متحده (تصویر صفحه). منبع: usinflationcalculator.com

“Bia Lazis” بیت کوین ممکن است پس از جکسون هول بیاید

در همین حال، تورم ایالات متحده همچنان کانون اصلی سرمایه گذاران دارایی های ریسکی، از جمله گاوهای ارز دیجیتال است.

مطالب مرتبط: بیت کوین به سمت «رشد شدن» می رود؟ ۲۰۰۰۰ دلار به عنوان هدف قیمت بیت کوین بازگشته است

با توجه به اینکه داده های رسمی حاکی از کندی رشد اقتصادی است، امیدها وجود دارد که فدرال رزرو (فدرال رزرو) سیاست اقتصادی خود را با واقعیت هماهنگ کند.

در ۲۵ آگوست، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در سمپوزیوم اقتصادی سالانه جکسون هول بیانیه سیاستی ارائه خواهد کرد. این رویداد برای کسانی است که به دنبال پیشرفت در قیمت فعلی BTC هستند.

کیت آلن، یکی از بنیانگذاران مانیتورینگ منابع متریال اندیکاتورز، گفت: «ما برای آزمایش پایین‌ها و احتمال برخی نوسانات آماده هستیم. من نوشته ام بخشی از پست روز X.

“قفسه های دوبل پایه خوبی برای بازگشت به عقب هستند. افت پایین راه را برای نزولی هموار می کند.”

نمودار پیوست نشان می دهد که دفتر سفارش بیت کوین/دلار بایننس همچنان فاقد نقدینگی قابل توجهی بالای ۲۵۰۰۰ دلار است که احتمال حرکت سریع را افزایش می دهد.

داده های دفترچه سفارش BTC/USD در بایننس. منبع: Keith Allan/X

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا