🚨 اخبار ارز دیجیتال

خیر، برداشت بیت کوین از صرافی ها ذاتاً برای ارزهای دیجیتال صعودی نیست

معامله گران می گویند که پایین بودن رکورد BTC در صرافی ها یک سیگنال صعودی است، اما داده ها چیز دیگری را نشان می دهد.

در مصاحبه‌هایی با X (پلتفرم رسانه‌های اجتماعی که قبلاً توییتر نامیده می‌شد) و یوتیوب، تحلیلگران رمزارز درباره روند خروج بیت‌کوین از صرافی‌های متمرکز صحبت می‌کردند.

در ۲۹ آگوست، مقدار بیت کوین (BTC) نگهداری شده در صرافی ها کاهش یافت و به پایین ترین سطح خود از ژانویه ۲۰۱۸ رسید. در حالی که عوامل بسیاری می توانند زمینه ساز این حرکت باشند، کارشناسانی که داده های بلاک چین را تجزیه و تحلیل می کنند، اغلب این تغییر را به عنوان یک شاخص مثبت تفسیر می کنند. معامله گران اکنون به این فکر می کنند که چه چیزی مانع از افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۳۱۰۰۰ دلار می شود. این به این دلیل است که این حرکت قیمت با دیدگاه آنها که سکه‌های کمتر در صرافی‌ها صعودی‌تر برای قیمت BTC هستند، سازگار نیست.

دیدگاه در مورد کاهش بیت کوین در صرافی های متمرکز از این ایده ناشی می شود که وقتی معامله گران سکه های خود را خارج می کنند، نشان دهنده احساسات صعودی است. این معمولاً با استراتژی های خود ذخیره سازی طولانی مدت همراه است.

هیچ مدرک قطعی برای این گمانه زنی ها وجود ندارد، اما تداوم آنها ممکن است از سابقه تاریخی ناشی شود. با این حال، صرف نظر از فراوانی چنین رویدادهایی، ایجاد رابطه بین این رویدادها و علل خاص دشوار است. ممکن است لازم باشد قبل از فروش در صرافی ارز فیات را واریز کنید، اما همیشه برعکس این موضوع صادق نیست.

داده ها هیچ ارتباطی بین معیارهای روی زنجیره و حرکات قیمت بیت کوین نشان نمی دهند

داده‌های معاملات بلاک چین نشان می‌دهد که از اواسط ماه می، سپرده‌های بیت‌کوین به صرافی‌ها کاهش یافته است. در عین حال، مسیر قیمت بیت کوین هیچ نشانه واقعی از افزایش صعودی را نشان نداده است، به استثنای یک صعود کوتاه در اواسط ژوئن که مصادف با ثبت درخواست BlackRock برای ETF است.

تغییر در موقعیت خالص صرافی کل بیت کوین (به BTC).منبع: Glassnode

شایان ذکر است که سپرده‌ها در بورس برخلاف پیش‌بینی‌های تحلیل زنجیره‌ای، طی دوره‌ای که شامل جهش ۳۰ درصدی از ۱۲ تا ۱۹ مارس بود، افزایش یافت. علیرغم این تناقض، نمونه های کمی از تأثیرگذاران وجود دارد که به نقاط ضعف این اسطوره های پایدار پرداخته اند. این ممکن است به دلیل سادگی پیوند سپرده ها در بورس با افزایش تمایل به فروش باشد.

در واقع، همه اندیکاتورها هر از گاهی مستعد عدم دقت هستند و اتکای صرف به تحلیل زنجیره ای برای تعیین روند بازار، عاقلانه نیست. با این حال، این ایده که برداشت از مبادلات در درجه اول به انتقال سردخانه اختصاص داده می شود، مبنای واقعی ندارد و در درجه اول به عنوان یک گزاره فرضی وجود دارد. به عنوان مثال، سه دلیل احتمالی وجود دارد که کاهش سپرده‌ها در صرافی‌ها را توضیح می‌دهد که با کاهش قصد فروش کوتاه‌مدت ارتباطی ندارد.

دارندگان بیت کوین به سمت راه حل های ذخیره سازی قابل اعتماد حرکت می کنند

توضیح اصلی برای برداشت بیت کوین از صرافی ها که لزوماً نشان دهنده کاهش فشار فروش کوتاه مدت نیست، افزایش اعتماد به راه حل های نگهداری است. این بدان معنی است که این سکه ها ممکن است در گذشته به دست آمده باشند، و تنها اخیراً صاحبان احساس راحتی کرده اند که آنها را جابجا کنند. به طور خاص، یک متولی معتبر مانند پرایم تراست، سرمایه‌گذاران را با تشکیل پرونده حمایت از ورشکستگی فصل ۱۱ در دلاور، با استناد به وجوه ناکافی مشتری، شگفت‌زده کرد. علاوه بر این، در ماه ژوئن، مقدار حیرت‌انگیز تقریباً ۳۵ میلیون دلار از دارایی‌های رمزنگاری شده از کاربران کیف پول اتمی به سرقت رفت. عدم اعتماد فراگیر به راه حل های حضانت می تواند رویکرد محتاطانه سرمایه گذاران را قبل از شروع به خروج از مبادلات نشان دهد.

سرمایه گذاران در حال از دست دادن اعتماد به مبادلات متمرکز هستند

در ۵ ژوئن، کمیسیون بورس و اوراق بهادار به دلیل ارائه اوراق بهادار ثبت نشده علیه بایننس شکایت کرد. تنها یک روز پس از شکایت بایننس، کمیسیون به دلایل مشابه تمرکز خود را به کوین بیس معطوف کرد و استدلال کرد که آلت کوین های برجسته صرافی استاندارد امنیتی را دارند. موضوع پیچیده‌تر، گزارش Semafor در ۲ آگوست فاش کرد که مقامات وزارت دادگستری ایالات متحده می‌گویند که کیفرخواست بایننس ناشی از اجرای یک صرافی مشابه با حادثه نوامبر ۲۰۲۲ در مورد FTX است. این نشان می‌دهد که او نسبت به آنچه که باعث آن شده است ابراز نگرانی کرده است. هدف از این اقدامات نظارتی، دور نگه داشتن سکه‌های سپرده شده از مبادلات و اطمینان از اینکه برداشت‌ها مستقل از نوسانات قیمت هستند، صرف نظر از هرگونه قصد فروش که ممکن است بر تصمیم کاربر تأثیر گذاشته باشد، است.

روندها می تواند با علاقه کمتر خریدار جبران شود

حتی با فرض اینکه اکثر بیت‌کوین‌هایی که از مبادلات خارج می‌شوند واقعاً به کیف پول‌های سرد می‌روند، این نشان می‌دهد که دارندگان فروش کوتاه‌مدت کمتری دارند و تقاضا در معادله کاهش می‌یابد. چهره‌ها با مجموعه چالش‌های خاص خود روبرو هستند. به عنوان مثال، جستجو برای «خرید بیت کوین» در Google Trends در تلاش است تا به بالای ۵۰ درصد از اوج خود در دو سال گذشته برسد.

Google Trends عبارت «خرید بیت کوین» را در سراسر جهان جستجو می کند. منبع: گوگل

به طور مشابه، حجم معاملات نقدی بیت کوین در ماه آگوست به طور متوسط ​​۷ میلیارد دلار در روز بود که کمتر از نیمی از فعالیت معاملاتی مشاهده شده بین ژانویه تا مارس است.

بیت کوین حجم روزانه تنظیم شده، USD.منبع: مساری و کرم ابریشم

در نتیجه، این داده ها کاهش علاقه خریداران را نشان می دهد که نشان دهنده فقدان حرکت صعودی در بیت کوین است. این روند موازی با کاهش تعداد سکه های سپرده شده در صرافی ها همزمان است. در نتیجه، اگرچه سپرده‌های صرافی بیت‌کوین به سطوحی که آخرین بار در سال ۲۰۱۸ مشاهده شده بود کاهش یافته است، تأثیر آن بر تعادل عرضه و تقاضا به دلیل فعالیت کم معاملات ناچیز است.

در نهایت، تجزیه و تحلیل معیارهای روی زنجیره ممکن است از این ایده که سکه به مالکیت دارندگان بلندمدت تبدیل می‌شود، پشتیبانی اساسی کند، اما این حرکت ممکن است به دلیل عدم تمایل گسترده به معامله فعالانه سکه باشد. تغییرات قیمت، همانطور که ممکن است منعکس شود دارایی های.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا