🚨 اخبار ارز دیجیتال

هشدار بیت کوین: شکستن حمایت ۴۶۵۰۰ دلاری ممکن است باعث کاهش قابل توجهی شود

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بیت کوین (BTC)، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، ممکن است با یک وضعیت بحرانی روبرو شود زیرا تلاش می کند سطح ۵۲۰۰۰ دلار را دوباره به دست آورد.

به گفته تحلیلگر کریپتو علیاگر بیت کوین نتواند به زودی از این سطح عبور کند، ممکن است باعث اصلاح ۸ درصدی شود که می تواند قیمت آن را به ۴۸۰۰۰ یا ۴۶۵۰۰ دلار کاهش دهد.

بر اساس داده های TradingView، بیت کوین از زمانی که در ۱۵ فوریه به ۵۲,۸۹۰ دلار رسید، طی چند روز گذشته در محدوده محدودی معامله شده است.

به گفته علی، اگر بیت کوین نتواند به سرعت سطح ۵۲۰۰۰ دلار را به دست آورد، می تواند موجی از فشار فروش را ایجاد کند که می تواند قیمت آن را به منطقه حمایت بعدی در ۴۸۵۰۰ دلار یا حتی ۴۶۵۰۰ دلار کاهش دهد. این محدوده قیمت نشان دهنده یک منطقه تقاضای قوی است. بیش از ۱ میلیون آدرس بیش از ۵۴۴۸۷۰ بیت کوین خریداری کردند که نشان دهنده پشتیبانی قابل توجه است.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با ۰.۰۶ درصد کاهش با ۵۱۷۳۶ دلار معامله می شد.

کاتالیزورهایی که ممکن است بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارند

شرکت تحلیل زنجیره ای به بلوکدر تحلیل اخیر، او عوامل کلیدی را که ممکن است بر قیمت بیت کوین در روزهای آینده تأثیر بگذارد، ارائه می دهد.

قیمت بیت کوین در حال حاضر ۲۴.۷۸ درصد از بالاترین رکورد تاریخ ۶۹۰۰۰ دلاری که در نوامبر ۲۰۲۱ تعیین شده بود فاصله دارد، اما کاتالیزورهای صعودی همچنان به صف خود ادامه می دهند.

    نمای معاملاتی
نمودار روزانه BTC/USD، با حسن نیت: TradingView

بر اساس گزارش IntoTheBlock، کاتالیزورهای اصلی در افق که می توانند بیت کوین را تا قبل از تابستان به بالاترین حد خود برسانند، عبارتند از نصف کردن، ETF ها و بازگشایی.

نصف شدن بیت کوین در اواسط آوریل ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده است. در این هاوینگ، مقدار پاداشی که به ماینرها در هر بلوک داده می شد، از ۶.۲۵ بیت کوین به ۳۱۲۵ بیت کوین نصف شد. از نظر قیمت بیت کوین، بهبود سریع در نرخ هش به تضمین امنیت بلاک چین بیت کوین کمک می کند و بنابراین تأثیر مثبتی بر قیمت دارد.

یکی دیگر از کاتالیزورهای بیت کوین احتمالا ادامه جریان های ورودی از ETF های نقطه ای خواهد بود. محصولات بیت‌کوین ETF تنها یک ماه پس از راه‌اندازی، بیش از ۴ میلیارد دلار ورودی جدید داشتند.

در حالی که این امر می تواند منجر به افزایش تقاضا برای بیت کوین شود، می تواند منجر به کاهش عرضه پس از نصف شدن شود و پویایی بالقوه انفجاری برای قیمت بیت کوین ایجاد کند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا