اخبار ارز دیجیتال

بیت‌کوین در مقابل اتریوم: جامعه بین مدل‌های عرضه سقفی و کاهش‌دهنده تقسیم شده است

طرفداران بیت کوین استدلال کردند که در حالی که سیاست پولی اتر حداقل هفت بار تغییر کرده است، بیت کوین اصلا تغییر نکرده است.

بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) دو ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار هستند و دائماً با یکدیگر رقابت می کنند. با شروع سال جدید، اولین بحث در مورد مقایسه عرضه سقف ۲۱ میلیون بیت کوین با عرضه تورم زدایی ETH و اینکه کدام یک از این دو به عنوان پول سالم تر واجد شرایط هستند، مطرح شد.

یک دسته توییتر متمرکز بر اتریوم با نام «پول فراصوت» عرضه‌ی انتشار هر دو ارز دیجیتال را مقایسه کرد و نشان داد که «اگر عرضه محدود BTC سالم باشد، کاهش عرضه ETH صوتی است».

مقایسه بین این دو مورد استقبال طرفداران بیت کوین قرار نگرفت و به سرعت اشاره کردند که سلامت از اعتبار سیاست پولی ناشی می شود و نه از تغییر مداوم. تیز وی با اشاره به اشکالات استدلال، خاطرنشان کرد که استدلال دائماً در حال تغییر غیرقابل اعتماد است.

“زمان باعث ایجاد اعتماد در انسان‌ها می‌شود. این فقط یک کد نیست. طبق منطق شما، چرخش یک رمزارز دیگر با کاهش قیمت بیشتر آن را “سالم‌تر” می‌کند.”

یکی دیگر از مدافعان بیت کوین پرسیده شد اعتبار سیاست پولی اتریوم به ما یادآوری می کند که همان سیاست پولی «حداقل ۱۱ بار در طول عمر هفت ساله خود تغییر کرده است». از سوی دیگر، بیت کوین دو برابر زمانی که eth وجود داشته است، سیاست پولی خود را تغییر نداده است.

نرخ انتشار پیش‌بینی‌شده تاریخی اتر، منبع: ethhub

معرفی پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) – 1559 اتر را در آگوست ۲۰۲۱ کاهش داد. این ارتقا مکانیزم سوختگی را معرفی کرد که به طور خودکار بخشی از کارمزد تراکنش ها را می سوزاند و عرضه کلی ETH در گردش را کاهش می دهد.

در پاسخ به اظهارات الکس گلادشتاین مبنی بر اینکه «مدیران» می‌توانند خودسرانه سیاست پولی اتریوم را تغییر دهند، آنتونی ساسانو، مربی مستقل اتریوم، گفت که تمام تغییرات در شبکه اتریوم باید توسط اعضای انجمن انجام شود.

لئو گلیسیچ، موسس شبکه Maitri گفت این اتریوم در حال حاضر پول خوبی است، اما بیت کوین تا سال ۲۱۴۰ به سقف نخواهد رسید.

ادعای بیت کوینر مبنی بر اینکه اگر سیاست پولی شبکه بارها اصلاح شود، اعتبار از بین می رود، از گذشته خودش نشات می گیرد. بیت کوین در گذشته با تغییرات ارزی مشابه و تغییراتی در کد اصلی خود روبرو بوده است. مهم‌تر از همه، در دوره ۲۰۱۷ بود که تقاضا برای اندازه‌های بزرگتر بلاک بیت کوین به منظور افزایش تعداد تراکنش‌ها در هر بلوک و افزایش مقیاس‌پذیری افزایش یافت.

مربوط: بیت کوین برای اولین بار در ۹ ماه از “ترس” خارج شد

اکثر جامعه بیت کوین با تغییر کد اصلی ساتوشی ناکاموتو مخالفت کردند. در نتیجه، اکوسیستم کریپتو در سال ۲۰۱۷ یک هارد فورک را برای تشکیل بیت‌کوین کش (BCH)، یک ارز دیجیتال با اندازه بلوک ۸ مگابایت در مقایسه با ۱ مگابایت بیت کوین تجربه کرد. با این حال، امروز BCH با توسعه زنجیره ای بسیار کم در رتبه ۲۶ قرار دارد و در حال حاضر ۹۷٪ کمتر از بالاترین رکورد خود معامله می شود.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا