🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین UTXO سقوط “قوی سیاه” مارس ۲۰۲۰ را منعکس می کند – مطالعه جدید

عملکرد قیمت بیت کوین ممکن است طوفانی را پشت سر بگذارد که از زمانی که کووید-۱۹ باعث کاهش ۶۰ درصدی سه سال و نیم پیش شد، دیده نشده است.

داده‌ها حاکی از آن است که بیت‌کوین (BTC) پس از یک رویداد «قوی سیاه» که آخرین بار در مارس ۲۰۲۰ با سقوط COVID-19 رقابت کرد، در حال بهبود است.

پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای CryptoQuant در یکی از پست های Quicktake خود در ۷ سپتامبر فاش کرد که جهش قابل توجهی در خروجی تراکنش خرج نشده قرمز (UTXO) وجود دارد.

CryptoQuant: Bitcoin UTXO Loss “Mirror” مارس ۲۰۲۰

ضعف فعلی قیمت بیت‌کوین بیت‌کوین ممکن است فعالان بازار را نگران کند، اما داده‌های زنجیره‌ای تصویر جالبی از فعالیت‌های «داخلی» ارائه می‌دهد.

UTXO نشان دهنده بیت کوین باقی مانده پس از انجام تراکنش زنجیره ای است. UTXO‌های CryptoQuant در Loss زمانی را دنبال می‌کنند که تعداد زیادی از UTXO‌ها ارزش بیشتری نسبت به زمانی که BTC در ابتدا خریداری شده‌اند، داشته باشند.

ما اکنون بیش از هر زمان دیگری از مارس ۲۰۲۰ در مقایسه با قیمت خرید اصلی خود ضرر می کنیم.

در آن زمان، BTC/USD با ۶۰ درصد کاهش به پایین‌ترین سطح خود از مارس ۲۰۱۹ رسید. این کمترین قیمتی بود که تا به حال دیده شده بود.

وو مینگ-کیو، مشارکت‌کننده CryptoQuant می‌گوید که بیت‌کوین ممکن است در حال تجربه یک رویداد فروش منحنی باشد یا با توجه به داده‌های فعلی از UTXO از دست رفته، مشابه مارس ۲۰۲۰ رشد کرده است. من به جرأت اعلام کردم که وجود دارد.

او خلاصه کرد:

“با توجه به اینکه سطح فعلی شاخص “UTXO” سطح رویداد قو سیاه در مارس تا آوریل ۲۰۲۰ (به دلیل شیوع ویروس کرونا) را منعکس می کند، یک رویداد قو سیاه دیگر، کسانی که این رویداد را پیش بینی می کنند ممکن است بخواهند در نظر بگیرند که آیا ما” در حال حاضر در میانه آن هستید” درباره رویدادی که منتظر آن هستند. ”

بیت کوین UTXO در نمودار زیان.منبع: CryptoQuant

از نظر درصد، ۳۸ درصد از UTXO ها در پایان آگوست ضرر می کردند و آخرین باری که این رقم را مشاهده کردیم در آوریل ۲۰۲۰ بود.

وو مینگیو: “اگر تعداد زیادی از UTXO ها متحمل ضرر شوند، سرمایه گذاران ممکن است تمایل به فروش داشته باشند، که نشان دهنده اضطراب بازار است. در مقابل، اگر اکثر UTXO ها سود می کنند، ممکن است نشان دهنده یک چشم انداز خوش بینانه باشد. این نشان می دهد که تمایل سرمایه گذاران قوی تر است.” اضافه.

رشد دلالان بیت کوین زیر آب

از سوی دیگر، بیت کوین در میان روند کلی ضعیف قیمت بیت کوین، همچنان در محدوده تنگ معامله می شود.

مطالب مرتبط: سفته بازان بیت کوین اکنون کمترین بیت کوین را از زمان بالاترین قیمت یعنی ۶۹۰۰۰ دلار در اختیار دارند.

نه شکست و نه شکست احتمالاً کامل نمی شود، و داده های مبتنی بر هزینه به طور مشابه نشان می دهد که قیمت لحظه ای فعلی بین قیمت های خرید گروه های سرمایه گذار مختلف قرار دارد.

این «قیمت تحقق یافته» (قیمتی که آخرین بار عرضه در آن جابجا شده است، به تفکیک گروه سنی) نشان می‌دهد که دارندگان کوتاه‌مدت در صورت کاهش BTC/USD به کمتر از ۲۷۰۰۰ دلار، زیان کلی را تجربه خواهند کرد.

با این حال، یک رویداد تسلیم کامل هنوز در زنجیره ثبت نشده است.

نمودار قیمت تحقق بیت کوین (اسکرین شات).منبع: CryptoQuant

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا