اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین برنده «سهم شیرها» شد زیرا جریان های ورودی نهادی به بالاترین حد خود در ۷ ماه گذشته رسید

در یک هفته، ۱۱۷ میلیون دلار در محصولات سرمایه گذاری رمزنگاری سرمایه گذاری شد که بیشتر آن مستقیماً به بیت کوین وارد شد.

داده ها نشان می دهد بیت کوین (BTC) که در ژانویه ۴۰ درصد بهبود یافت، بزرگترین جریان نقدی نهادی را از ژوئن ۲۰۲۲ به وجود آورد.

گروه سرمایه‌گذاری و تجارت دارایی‌های دیجیتال CoinShares در گزارش هفتگی ۳۰ ژانویه خود با نام «جریان‌های صندوق دارایی دیجیتال» تأیید کرد که ۱۱۷ میلیون دلار در هفته آخر ماه وارد ارزهای دیجیتال شده است.

موسسات پس از ادغام در اتریوم «فروخته نشدند».

بیت کوین همچنان یک نقطه داغ برای فرصت های سرمایه گذاری نهادی است.

همانطور که آخرین داده‌های CoinShares نشان می‌دهد، چندین هفته طول کشید تا اقدامات قیمت بیت‌کوین برای جبران ضررهای قبلی خود قبل از اینکه منجر به چرخش عمده در عادت‌های سرمایه‌گذاری شود. این فقط ایالات متحده نیست.

CoinShares می نویسد: “به نظر می رسد خرس های ایالات متحده در هفته گذشته با ورود ۱۱۷ میلیون دلار، از جمله ۲۶ میلیون دلار از ایالات متحده، نظر خود را تغییر داده اند.” تاپیک توییتر گزارش را پیوست می کنم.

این مقدار سه برابر هفته گذشته است. مجموع AuM به ۲۸ میلیارد دلار آمریکا رسید که ۴۳ درصد نسبت به پایین‌ترین حد خود در نوامبر ۲۰۲۲ افزایش داشت.»

آلمان با ۴۰ درصد از مجموع امتیازات این هفته پیشتاز شگفتی ساز است و پس از آن کانادا قرار دارد.

با این حال، به نظر می رسد که سرمایه گذاران نهادی بیشتر به بیت کوین علاقه مند هستند، حتی اگر آلت کوین ها به اندازه بیت کوین در حال افزایش هستند.

این واقعیت که به قول CoinShares، «تمرکز تقریباً تماماً روی بیت‌کوین بود» برای فعالان بازاری که به تغییر سلیقه احتمالی از عرصه DeFi اتریوم محور چشم دوخته‌اند، ضروری است.

حساب کاربری محبوب Pillage Capital در توییتر، «این مدرکی است که نشان می‌دهد پول سازمانی در تز اتریوم فروخته نمی‌شود». ادعا کرد.

به طور مشابه، زمان‌های آزمایش برای آلت‌کوین‌های خاص، مانند CoinShares که بیت‌کوین کش (BCH)، Stellar (XLM) و Uniswap (UNI) را انتخاب می‌کند، با اعداد همخوانی نداشت. با این وجود، سولانا (SOL)، کاردانو (ADA) و Polygon (MATIC) ورودی خالص داشتند.

او گفت: «محصولات سرمایه‌گذاری چند دارایی برای نهمین هفته متوالی مجموعاً ۶.۴ میلیون دلار خروجی داشتند که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران سرمایه‌گذاری‌های منتخب را ترجیح می‌دهند.»

نمودار جریان هفتگی دارایی های کریپتو. منبع: CoinShares/ توییتر

GBTC به سمت تخفیف های رکوردی جدید فرو می رود

پس از بازگشت قابل توجه خود، به نظر می رسد بزرگترین سرمایه گذار نهادی بیت کوین دوباره در حال از دست دادن حرکت خود است.

مطالب مرتبط: بیت کوین آخرین صلیب طلایی را دو ماه جلوتر از بالاترین رکورد خود می بیند

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) با ۴۳ درصد تخفیف نسبت به قیمت نقدی بیت کوین در ۷ فوریه معامله شد و در اواسط ژانویه به ۳۶.۲ درصد بهبود یافت.

همانطور که Cointelegraph به گزارش خود ادامه می دهد، Grayscale اکنون درگیر مشکلاتی است که شرکت مادرش، گروه ارز دیجیتال، پس از انحلال FTX در ماه نوامبر را تحت تاثیر قرار می دهد.

اما حتی قبل از آن، GBTC در حال مبارزه بود. Grayscale در شرف مجبور کردن تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده است تا اجازه دهند اولین قیمت نقدی بیت‌کوین این کشور به صندوق قابل معامله در بورس (ETF) تبدیل شود.

نمودار حق بیمه GBTC در مقابل دارایی ها در مقابل BTC/USD.منبع: Coinglass

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا