اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین هنوز در برابر “تورم تخم مرغ” – فدرال رزرو – از دلار آمریکا بهتر است

بعید است که بیت کوین برای خرید تخم مرغ انتخاب شود، اما مقدار مورد نیاز در هر دوجین برای خود صحبت می کند.

فدرال رزرو می گوید بیت کوین (BTC) بهتر از دلار آمریکا می تواند تورم را شکست دهد، اما این غیرعمدی است.

در یک پست وبلاگی که برای اولین بار در ژوئن ۲۰۲۲ منتشر شد و از آن زمان به روز شد، فدرال رزرو سنت لوئیس خرید تخم مرغ را با بیت کوین در مقایسه با دلار مقایسه می کند و نتایج هنوز هم تعجب آور است.

بیت کوین در مقابل دلار: Egglfation به جایی نرسید

دارندگان بیت کوین احتمالاً موارد استفاده بهتری برای نگهداری بیت کوین نسبت به خرید تخم مرغ دارند، اما این تازه آغاز پست وبلاگ اختصاصی فدرال رزرو است که به دنبال نشان دادن قدرت خرید غیررقابتی بیت کوین در برابر دلار است. این یک موضوع است.

برای انجام این کار، نویسنده ناشناس قیمت ۱۲ تخم مرغ را در بیت کوین، ساتوشی و دلار از ژانویه ۲۰۲۱ اندازه گیری کرد.

در پایان این پست آمده است: “قیمت ها به طور قابل توجهی بین ۲۸۲۹ دلار و ۶۰۸۶ دلار متفاوت است که بسیار بیشتر از قیمت دلار آمریکا است.”

به علاوه، شما باید کارمزد تراکنش بیت کوین را اضافه کنید، که این روزها حدود ۲ دلار است، اما در برخی موارد می تواند به بیش از ۵۰ دلار برسد. امیدواریم اگر این خرید را با بیت کوین انجام داده بودید، تخم مرغ های بیشتری را در سبد خرید قرار دهید.

با این وجود، نمودار ارائه شده نشان می دهد که تعداد Sats مورد نیاز برای خرید همان ۱۲ تخم مرغ در مقایسه با دلار آمریکا از زمان اوج گرفتن در دسامبر ۲۰۲۲ برای هر دو ارز کاهش یافته است.

از آگوست ۲۰۲۳، آخرین ماهی که اطلاعات فدرال رزرو برای آن در دسترس است، دارندگان بیت کوین به ۷۰ درصد کمتر برای خرید نیاز دارند، در مقایسه با ۵۸ درصد کمتر برای دلار.

میانگین قیمت ۱۲ تخم مرغ در نمودار ساتوشی (اسکرین شات).منبع: فدرال رزرو سنت لوئیس

در مقایسه با آغاز سال ۲۰۲۱، قیمت تخم مرغ در هر دو ارز بالاتر است: به ترتیب ۳۹٪ در مقابل ۷۳٪ برای USD و BTC. با این حال، مقایسه بازه های زمانی دلخواه در اینجا چندان مفید نیست.

در آن زمان، BTC/USD تقریباً در همان سطح فعلی معامله می شد، اما رشد سالانه شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده کمتر از هدف ۲ درصدی فدرال رزرو بود. مورد دوم در حال حاضر مربوط به گذشته است و تنها مروری بلندمدت بینشی واقعی از عملکرد بیت کوین ارائه می دهد.

قیمت تخم مرغ کسری از آنچه در سال ۲۰۱۹ بود، آخرین سال قبل از نصف شدن بیت کوین است. “تورم تخم مرغی” که در سال ۲۰۲۳ مشاهده خواهد شد در مقایسه با وضعیت جهانی به سرعت در حال تغییر است.

بر اساس دلار، افزایش قیمت ثابت را می توان مشاهده کرد. به عنوان مثال، میانگین در اواسط سال ۲۰۱۹ کمی بیش از ۱.۲۰ دلار در هر دوجین بود که ۴۰ درصد کمتر از اکنون است.

نمودار میانگین قیمت ۱۲ تخم مرغ به دلار (عکس از صفحه نمایش).منبع: فدرال رزرو سنت لوئیس

رکود بزرگ به نظر می رسد

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، دلار آمریکا در این ماه مورد توجه قرار گرفته است، زیرا شاخص دلار آمریکا (DXY) به نزدیک به بالاترین سطح یک سال اخیر رسیده است.

مقاله مرتبط: بازار صعودی بیت کوین در انتظار است تا ایالات متحده با “تندتر خرس” روبرو شود – آرتور هیز

تحلیلگران پیشنهاد کرده اند که در حالی که اقدامات خارجی ممکن است به دنبال اصلاح عدم تعادل با تضعیف پول داخلی باشد، اقتصاد ایالات متحده در پشت پرده نشانه هایی از خطر را نشان می دهد.

رکود اقتصادی در سال ۲۰۲۴ به طور فزاینده ای محتمل است، به طوری که داده های خود فدرال رزرو این احتمال را در ماه سپتامبر نزدیک به ۶۰ درصد می داند، در حالی که بازده اوراق قرضه در یک دوره به اصطلاح “تند شدن خرس” افزایش یافته است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: William Suberg
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا