🚨 اخبار ارز دیجیتال

سفته بازان بیت کوین ۸۸ درصد از کیسه های بیت کوین را زیر آب می برند – مطالعه

دو نوع روایت سرمایه‌گذار بیت‌کوین به‌وجود می‌آید که تغییرات قیمت بیت‌کوین بین سفته‌بازان «حساس» و سرمایه‌گذاران باتجربه تمایز قائل می‌شود.

طبق یک مطالعه جدید، نزدیک به ۹۰ درصد از دارایی های بیت کوین (BTC) که توسط سفته بازان نگهداری می شود، اکنون پس از “سقوط فلش” در قرمز هستند و به ۲۶۰۰۰ دلار رسیده اند.

شرکت تحلیلی Glassnode در آخرین نسخه از خبرنامه هفتگی خود، “The Week on Chain”، هزینه واقعی کاهش قیمت BTC در هفته گذشته را برای تازه واردان فاش کرد.

دارندگان کوتاه مدت به طور فزاینده ای نسبت به قیمت BTC حساس هستند

اگرچه در مجموع تنها حدود ۱۰ درصد است، اما فروش BTC/USD در آخر هفته، احساسات بازار را وارونه کرده است.

پیش‌بینی‌های قیمت بیت‌کوین روی ۲۵۰۰۰ دلار یا کمتر متمرکز شده‌اند، گرد و غبار در یک محیط معاملاتی که به ماه‌ها حرکت‌های جانبی عادت کرده است، می‌نشیند.

شاید این امر در میان دارندگان کوتاه مدت (STH) که انتهای حدس و گمان بیشتر طیف هودلر است، بیشتر قابل توجه باشد.

Glassnode STH را به عنوان نهادی تعریف می کند که BTC را ظرف ۱۵۵ روز نگه می دارد. معادل آن نگهدارنده بلندمدت (LTH) است که بیشتر به عنوان “هودلر” کلاسیک شناخته می شود.

در این مطالعه آمده است: «از ۲.۵۶ میلیون بیت کوین که توسط STH نگهداری می شود، تنها ۳۰۰۰۰۰ بیت کوین (۱۱.۷ درصد) هنوز سودآور است.

نمودار سود و زیان عرضه بیت کوین STH (نمایش).منبع: Glassnode

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، سهم STH از کل عرضه بیت کوین به پایین ترین حد در چند سال اخیر رسیده است. گفته می شود، هفته گذشته شاهد تغییر چشمگیر سودآوری بین گروهی بودیم که قبلا به عنوان چارچوبی برای محدوده معاملات BTC عمل می کرد.

کل نقطه سربه سر برای STH، که به عنوان قیمت تحقق یافته شناخته می شود، اکنون بیش از ۲۸۵۰۰ دلار است.

نمودار پایه هزینه بیت کوین STH/LTH (قیمت واقعی).منبع: Glassnode

گلس‌نود سهم سود و زیان ناشی از جریان‌های ارزی از نهادهای STH را تجزیه و تحلیل کرد و به‌طور پیش‌بینی‌شده هشدار داد که این گروه به طور فزاینده‌ای نسبت به حرکات بازار «حساس» می‌شوند.

این نشان می‌دهد: «هم‌چنان که رالی ۲۰۲۳ پیش می‌رود، شاهد کاهش مستمر در تسلط درآمد با خرید بیشتر سکه‌های STH بر اساس هزینه هستیم».

“این هفته شاهد بزرگترین ارقام تسلط زیان از زمان کاهش ۱۹.۸ میلیون دلاری در ماه مارس بودیم. این نشان می دهد که چه اتفاقی می افتد.”

نمودار نسبت حجم بیت کوین STH در مقابل سوگیری مبادله (نمایش).منبع: Glassnode

سهم عرضه بیت کوین جانباز هودلر به اوج جدید رسید

در مقابل، پایه سرمایه گذار LTH هنوز واکنش قابل توجهی به بازده زیر ۲۶۰۰۰ دلار نشان نداده است.

مطالب مرتبط: نگران کننده ترین از زمان سقوط SVB – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

گلاسنود اذعان کرد: “اگر به واکنش دارندگان طولانی مدت (LTH) نگاه کنید، واکنش بسیار کمی را مشاهده خواهید کرد.

اگرچه گروه LTH به میزان قابل توجهی حجم حواله خود را به صرافی ها افزایش نداد، کل موجودی آنها در این هفته به ATH جدید افزایش یافت.

نمودار پیوستی که جریان‌های ورودی در صرافی LTH را نشان می‌دهد، این جریان‌ها را «ناچیز» توصیف می‌کند.

The Week on Chain نتیجه می گیرد: “دارندگان بلندمدت تا حد زیادی بی حوصله و تنبل هستند. این رفتار معمولی این گروه در زمان خماری بازار نزولی است.”

با این حال، دارندگان کوتاه مدت علاقه بیشتری دارند، به طوری که ۸۸.۳ درصد از عرضه هلدینگ (۲.۲۶ میلیون بیت کوین) در حال حاضر زیان های تحقق نیافته دارند. با از دست دادن حمایت میانگین متحرک فنی، گاوها در حال عقب نشینی هستند.

نمودار موجودی بیت کوین % LTH ارسال شده به صرافی ها (اسکرین شات).منبع: Glassnode

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا