اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین به زیر 17000 دلار سقوط کرد، سهام کریپتو در واکنش به ورشکستگی FTX سقوط کرد

بیت کوین، آلت کوین ها و سهام مرتبط با رمزارز پس از اعلام رسمی ورشکستگی FTX افزایش یافتند و قیمت بیت کوین دوباره به پایین ترین سطح ژوئن خود رسید.

سهام کریپتو مانند بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و MicroStrategy به شدت تحت تاثیر اخباری قرار گرفته اند که FTX اعلام کرده است که در فصل 11 ورشکستگی خود را اعلام کرده است و سم بانکمن-فرید از سمت مدیرعاملی استعفا داده است. منتشر شد.

مقایسه بیت کوین، اتریوم و میکرواستراتژی.منبع: Trading View

کاهش سهام کریپتو

MicroStrategy (MSTR) به رهبری مایکل تالر، حامی صریح بیت کوین، 32.57 درصد در پنج روز در 11 نوامبر سقوط کرد. MicroStrategy حدود 130000 بیت کوین دارد، بنابراین قیمت سهام به شدت با BTC/USD همبستگی دارد. در همین حال، سهام فناوری نزدک 0.79 درصد افزایش یافت.

سهام ماینینگ امروز با کاهش 0.14 درصدی شاخص سهام کریپتو ماینینگ در ظهر 11 نوامبر روبه‌رو شد. عملکرد بازار سهام برتر معدن بسیار پایین تر است. ماراتن (MARA) 4.95 درصد، Riot (RIOT) 5.74 درصد و Hive (HIVE) 16.08 درصد کاهش داشته است.

عملکرد سهام معدنی طبقه بندی شده بر اساس ارزش بازار.منبع: شاخص هشرات

در همین حال، قیمت اتریوم در هفته گذشته 22 درصد کاهش یافت، حتی اگر اتریوم برای اولین بار پس از ادغام وارد رکود شد. بیش از 8000 اتر در 7 روز گذشته سوزانده شد که نرخ سالانه را به -0.354٪ رساند.

آمار عرضه اتر ۷ روزهمنبع: Ultra Sound Money

علاوه بر شکست FTX که قیمت اتر را با مشکل مواجه کرد، حجم زیادی از نقدینگی های آتی قیمت را به پایین ترین حد چهار ماهه 1070 دلار در این هفته رساند.

قیمت بیت کوین به پایین ترین حد ماه ژوئن سقوط کرد

طبق داده های Cointelegraph Markets Pro، بیت کوین در هفته گذشته 20 درصد از ارزش خود را از دست داده است. علاوه بر این، بیت کوین به دلیل سقوط FTX به پایین ترین سطح سالانه 15742 دلار رسید.

شاخص بیت کوینمنبع: کوین تلگراف

بعلاوه، بحران قیمت بیت کوین باعث شده است که استخراج کنندگان با نرخ شتابی به فروش برسند و فشار نزولی بیشتری را افزایش دهند.

به گفته چارلز ادواردز، بنیانگذار صندوق کاپریول، استخراج کنندگان بیت کوین به سطح قرمز در نمودار فشار فروش استخراج کننده بیت کوین منبع باز رسیده اند. این نشان دهنده پرفروش ترین در نزدیک به پنج سال است.

افزایش فروش ماینرها همچنین همزمان با حرکت نهنگ های بیت کوین 3500 بیت کوین برای اولین بار از سال 2011 است.

آیا بیت کوین نزدیک به پایان است؟

با این حال، تحلیلگران در مورد اینکه آیا بیت کوین به کف رسیده است یا خیر، اختلاف نظر دارند. به عنوان مثال، معامله گر Mags دو احتمال را می بیند.

او زمزمه کرد:

“پایین در حال حاضر (15.5000 دلار) است و ما قصد داریم همه کسانی را که منتظر 14000 دلار هستند، از 000 تا 12000 دلار جلو ببریم.”

دیگر تحلیلگران برجسته، مانند جان ویک، معتقد نیستند که به کف رسیده است.

او گفت: «من به همه هشدار دادم و به آنها گفتم اگر به پایین‌تر از ساپورت افتادند دوباره کوتاه کنند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Kyle White

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا