🚨 اخبار ارز دیجیتال

بنیانگذار جاده ابریشم به ۱۰ سال حبس ابد محکوم شد

راس اولبریخت، بنیان‌گذار اولین «بازار تاریک‌نت مدرن»، لپ‌تاپش توسط اف‌بی‌آی در سال ۲۰۱۳ توقیف شد و به ۱۰ سال حبس ابد محکوم شد.

راس اولبریخت، بنیانگذار سابق بازار سیاه آنلاین جاده ابریشم، از زمانی که در سال ۲۰۱۳ توسط مقامات آمریکایی به دوبار حبس ابد محکوم شد، ۱۰ سال زندان را سپری کرد.

در ۲ اکتبر، اولبریخت پستی برای انجام داد. او گفت، تنها کاری که اکنون می تواند انجام دهد این است که “دعا برای رحمت” کند.

جاده ابریشم در سال ۲۰۱۱ آغاز شد و توسط آقای اولبریخت از لپ تاپ شخصی خود تحت نام کاربری “Dread Pirate Roberts” اداره و اداره می شد. این بازار به عنوان اولین بازار مدرن تاریک نت شناخته می شود و دارای یک سیستم پرداخت مبتنی بر بیت کوین (BTC) بود.

با این حال، در ۱ اکتبر ۲۰۲۳، این لپ تاپ توسط اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) توقیف شد.

آقای اولبریخت در سال ۲۰۱۵ در دادگاه فدرال ایالات متحده به اتهامات مختلف مربوط به عملیات جاده ابریشم محکوم شد. او به دو حبس ابد به اضافه ۴۰ سال بدون امکان آزادی مشروط محکوم شد.

طبق اسناد دادگاه در این پرونده، در حین کار، سایت جاده ابریشم فروش به ارزش ۹،۵۱۹،۶۶۴ بیت کوین (BTC) را بین فوریه ۲۰۱۱ و ژوئیه ۲۰۱۳، و فروش ۶۰۰،۰۰۰ بیت کوین (BTC) بین فوریه ۲۰۱۱ و ژوئیه ۲۰۱۳ تسهیل کرد. هزینه

از زمان انتشار اسناد دادگاه، این مبلغ تقریباً معادل ۱.۲ میلیارد دلار فروش و تقریباً ۸۰ میلیون دلار هزینه است.

مربوط: سپتامبر بزرگترین ماه برای بهره برداری از ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ خواهد بود: CertiK

پرونده آقای اولبریخت توجه گسترده‌ای را به خود جلب کرده است و بسیاری از موسس وب‌سایت خواستار ملایمت هستند.

بر اساس وب سایت مبارزه برای عدالت برای اولبریخت، بیش از ۲۵۰ سازمان از این فراخوان حمایت می کنند و ۵۰۰۰۰۰ نفر در واقع طوماری را امضا کرده اند که خواستار آزادی اولبریخت است. او همچنین از حمایت زیادی از سوی جامعه ارزهای دیجیتال و بیت کوین برخوردار است.

یکی از کاربران تا آنجا پیش رفت که اولبریخت را “زندانی سیاسی بیت کوین” نامید و گفت که او کسی است که بیت کوین ها هرگز فراموش نمی کنند.

در حالی که حمایت از آقای اولبریخت به شدت افزایش یافته است، و بسیاری از کاربران اینترنت موافقت خود را مبنی بر ناعادلانه بودن مجازات تعیین شده برای بنیانگذار جاده ابریشم ابراز کردند، دیگران نتیجه را متفاوت می بینند.

یکی از کاربران X اشاره کرد که دادستان های پرونده علیه اولبریخت ادعا می کنند که اولبریخت مظنون به استخدام یک قاتل برای کشتن چندین نفر است، اما این اتهام رسمی علیه اولبریخت نیست. گفته می شود که این ادعا مطرح نشده است و این ادعا همچنان ادامه دارد. باقی.

کاربر دیگری آنچه را که واقعاً در سایت جاده ابریشم اتفاق افتاده، از جمله قاچاق جنسی و خرید و فروش مواد مخدر، و نحوه سوء استفاده از آن توسط “افراد وحشتناک” را برجسته کرده است.

بحث آنلاین همچنان ادامه دارد زیرا مدافعان اولبریخت به پلتفرم های رسانه های اجتماعی مدرن مانند X و فیس بوک اشاره می کنند. گفتن«همه آن چیزها هستند [X] به همین ترتیب. و سایر سایت های رسانه های اجتماعی نیز همینطور هستند. ”

یک وب‌سایت بزرگ که به آزادی راس اختصاص دارد، احکام صادر شده برای چهره‌های جاده ابریشم را فهرست می‌کند و می‌گوید میانگین مجازات حدود ۶ سال است. فروشنده اصلی مواد مخدر این سایت تنها به هفت سال زندان محکوم شد و اکنون آزاد است.

علاوه بر این، سازندگان Silk Road 2.0 اصلا یا تا ۶ سال و نیم خدمت نکردند و اکنون همه چیز رایگان است.

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن: داستان هکر جاده ابریشم


نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا