🚨 اخبار ارز دیجیتال

دارندگان کوتاه مدت بیت کوین به دلیل ضرر تقریباً ۱۰۰٪ غیرقابل “هراس” هستند

بر اساس گزارش گلس‌نود، سفته‌بازان بیت‌کوین «درجه‌ای از هراس» را تجربه می‌کنند زیرا با زیان‌های غیرقابل تحقق در دارایی‌های بیت‌کوین خود مواجه می‌شوند.

تحقیقات نشان می‌دهد که تقریباً تمام سفته‌بازان بیت‌کوین (BTC) در وضعیت قرمز و در حالت «هراس» قرار دارند.

شرکت تجزیه و تحلیل Glassnode در آخرین نسخه خبرنامه هفتگی خود با عنوان The Week on Chain فاش کرد که ۹۷.۵ درصد از دارندگان بیت کوین کوتاه مدت (STH) ضررهای غیر واقعی دارند.

مطالعه درباره کاهش “غیر پیش پا افتاده” در احساسات بیت کوین هشدار می دهد

اقدام قیمت بیت کوین در ماه های اخیر عزم سرمایه گذاران را مورد آزمایش قرار داده است، اما هیچ جا بیشتر از سرمایه گذارانی که در سه ماه گذشته بیت کوین خریداری کرده اند، آزمایش نشده است.

STH مربوط به موجودی است که یک سکه را به مدت ۱۵۵ روز یا کمتر نگه می دارد، اما می دانیم که پایه هزینه کل آن به عنوان پشتیبان بازار عمل نمی کند.

همانطور که Glassnode اشاره می کند، از ۱۷ سپتامبر، مبنای هزینه برای کاربران غیرBTC در حال حاضر ۲۸۰۰۰ دلار است که تقریباً ۵٪ بالاتر از قیمت لحظه ای فعلی است.

به عنوان بخشی از این مطالعه، شرکت گروه STH را به دارندگان و خرج کنندگان تقسیم کرد و “رابطه ای بین تغییرات سریع در سودآوری ضمنی (تحقق نشده) و تغییرات در هزینه های STH (سودآوری تحقق یافته) یافت.”

نتیجه آن چیزی است که مجله می گوید آن چیزی است که آن را «تغییر قابل توجهی در احساسات» می نامد.

با نگاهی به این موضوع، می توانید ببینید که با کاهش قیمت بازار از ۲۹,۰۰۰ دلار به ۲۶,۰۰۰ دلار در اواسط آگوست، هزینه هزینه STH کمتر از هزینه دارنده آن کاهش یافت.» The Week on Chain توضیح داد.

“این نشان می دهد که سطحی از وحشت و احساسات منفی در کوتاه مدت وجود داشته است.”

نمودار حاشیه‌نویسی (نمایش) از داده‌های دارنده و مصرف‌کننده بیت‌کوین STH.منبع: Glassnode

“درجاتی از وحشت”

این یافته با احساس احتیاط کلی در میان معامله گران و تحلیلگران بیت کوین سازگار است و بسیاری پیش بینی می کنند که سطوح پایین تری از چالش ها ادامه یابد.

مرتبط: نوسان چیست؟ قیمت بیت کوین FOMC Mt. Gox را با سقوط ۲۶.۷ هزار دلار رد کرد

با این حال، این نظر به دور از اتفاق نظر است، زیرا خوش بینان به تغییر در عملکرد قیمت BTC از سه ماهه چهارم چشم دوخته اند.

در همین حال، همانطور که کوین تلگراف در اوایل این هفته گزارش داد، شاخص ترس و طمع کریپتو، یک شاخص احساسات کلاسیک، در سطح قیمت فعلی نسبتاً نزولی باقی می ماند.

Cryptofear and Greed Index (صفحه نمایش). منبع: Alternative.me

با این وجود، برای STH، تهدید از دست دادن دائمی بسیار واقعی به نظر می رسد.

تحلیلگران Glassnode یک شاخص اطمینان روند منتشر کردند که پایه هزینه مصرف کننده را از پایه هزینه دارنده کم می کند و آن را بر قیمت BTC تقسیم می کند.

این شرکت در بخشی از نتیجه گیری خود گفت: “بازار بیت کوین تغییر قابل توجهی را در احساسات تجربه کرده است و تقریباً همه دارندگان کوتاه مدت کمبود دارند.”

“این به یک تغییر منفی در احساسات منجر شده است، به طوری که هزینه سرمایه گذاران اکنون بر اساس هزینه کمتری نسبت به سایر گروه ها انجام می شود. این نشان می دهد که این گروه درجاتی از وحشت را تجربه می کند. این اولین بار است که از زمان سقوط FTX این اتفاق می افتد.

نمودار مشروح اعتماد سرمایه گذار جدید بیت کوین (عکس).منبع: Glassnode

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: William Suberg
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا