اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین آخرین صلیب طلایی خود را ۲ ماه قبل از بالاترین رکورد خود می بیند

صلیب طلایی در نمودار روزانه کامل است، اما بیت کوین هنوز باید با “صلیب مرده” در نمودار هفتگی مبارزه کند.

بیت کوین (BTC) در ۷ فوریه حدود ۲۳۰۰۰ دلار در نوسان بود و برای اولین بار در ۱۸ ماه گذشته به پدیده اصلی نمودار رسید.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp).منبع: Trading View

نبرد صلیب بیت کوین آغاز می شود

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که بیت کوین/دلار آمریکا در طول شب به سمتی رفته است و از نوسانات در اولین افتتاحیه هفته وال استریت جلوگیری می‌کند.

اگرچه قادر به برگشت برای حمایت از ۲۳۰۰۰ دلار نبودند، اما این جفت شاهد یک رویداد بالقوه مهم به شکل «صلیب طلایی» در نمودار روزانه در ۶ فوریه بود.

این به افزایش میانگین متحرک ۵۰ دوره ای بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ دوره ای اشاره دارد. آخرین باری که این اتفاق در یک بازه زمانی روزانه رخ داد در سپتامبر ۲۰۲۱ بود، دو ماه قبل از آخرین رکورد تاریخی بیت کوین.

نمودار کندل استیک ۱ روزه BTC/USD (Bitstamp) 50, 200MA منبع: TradingView

این متقاطع توسط برخی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال به شدت مورد توجه قرار گرفته است، به طوری که Venturefounder، یکی از مشارکت کنندگان پلتفرم داده های زنجیره ای CryptoQuant، ادعا می کند که ۲۵۰۰۰ دلار در نتیجه ممکن است دوباره ظاهر شود.

“صلیب طلایی بیت کوین اتفاق افتاد!” بسته شدن در پاسخ به توییتر

“با این اصلاح بالقوه، BTC 20000 دلار (۲۰۰ DMA و پشتیبانی اصلی) را مجددا آزمایش خواهد کرد و در صورت صعودی، می تواند در مرحله بعد ۲۵۰۰۰ دلار را آزمایش کند. به تابوت خرس می چسبد.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Venturefounder/Twitter

این به دلیل «تقاطع متقابل» در بازه زمانی هفتگی است، پدیده‌ای که به عنوان «تقاطع مرگ» شناخته می‌شود، زمانی که میانگین متحرک ۵۰ دوره به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ دوره می‌رسد و نتیجه معکوس می‌دهد. وضعیت در روز همچنان پیچیده است. تاثیر بر قیمت بیت کوین

نمودار کندل استیک ۱ هفته ای بیت کوین/دلار آمریکا (بیت استمپ) ۵۰، ۲۰۰ مگاپیکسل منبع: نمای معاملاتی

در مورد شاخص‌های مواد بر منبع نظارت بر زنجیره، مشخص نیست که آیا صلیب طلایی به تنهایی می‌تواند BTC/USD را بالاتر ببرد.

من هنوز نمی‌دانم که آیا آنقدر خوب است که بتوانم یک تست منصفانه در محدوده ۲۵۰۰۰ دلار انجام دهم یا خیر. من نوشته ام بخشی از تفسیر کتاب سفارش بایننس.

نمودار پیوست مقاومت قابل توجهی را در قالب نقدینگی انباشته شده در ۲۳۵۰۰ دلار نشان داد.

داده های دفترچه سفارش BTC/USD (Binance). منبع: شاخص مواد/ توییتر

سخنرانی پاول در Macroweek “تنها عامل کلیدی”

در همین حال، عامل دیگری که در ۷ فوریه مورد توجه قرار گرفت، در قالب اظهارنظرهای فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) بود.

مطالب مرتبط: آیا قیمت بیت کوین در آستانه آزمایش مجدد ۲۰ هزار دلار است؟ ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

قرار است چندین مقام فدرال رزرو پیش از انتشار داده های اقتصاد کلان هفته آینده صحبت کنند و انتظار می رود بیانیه رئیس جروم پاول از نظر تغییرات احتمالی بازار مهم ترین باشد.

مایکل ون دی پوپ، یکی از همکاران Cointelegraph در توییتی نوشت: “این هفته هیچ چیز خاصی وجود ندارد. تنها عامل مهمی که باید تماشا کرد فردا بعدازظهر پاول است. یک بار دیگر برای اصلاحات. اگر ما جارو کنیم، حزب همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد.” گفت ۶ فوریه.

Van de Poppe گفت، همانطور که Material Indicators اشاره کرد، قبلاً در مورد نهنگ های بیت کوین وجود داشت، بنابراین “خرید افت” ممکن است در حال حاضر گزینه خوبی برای آلت کوین ها باشد. من اضافه کردم نه.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا