اخبار ارز دیجیتال

با توجه به داده های On-Chain و مشتقات، احتمال افزایش بابانوئل بیت کوین وجود دارد

بر اساس داده ها، صعود بیت کوین به ۱۸۳۰۰ دلار تنها صعود بابانوئل است که در بقیه سال شاهد بیت کوین خواهیم بود.

با شروع سردترین روزهای زمستان رمزارزها، علاقه سفته‌بازی سرمایه‌گذاران به بازار ارزهای دیجیتال به سطوح قبل از سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است و پتانسیل نوسان قیمت جهت‌دار قابل توجهی را تضعیف می‌کند. با این حال، روند صعودی بازار نزولی مشابه روند صعودی جولای تا آگوست ۲۰۲۲ ممکن است.

بازار به سمت بی ثباتی می رود

انفجار FTX بیش از ۵ میلیون کاربر در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داد و بر بسیاری از شرکت‌های رمزنگاری که در معرض آن بودند تأثیر منفی گذاشت. این صنعت در حال حاضر در حالت بازیابی است و کامبرلند، کارگزار بازار ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده، اخیراً این داستان را در توییتی تکرار کرده است.دفتر دریافت کردم ده ها شرکت ارزهای دیجیتال یا به طور قابل توجهی کاهش یافته اند یا از کار افتاده اند و آینده صنعت همچنان نامشخص است.

داده ها نشان می دهد که ایجاد یک حرکت صعودی پایدار دشوار خواهد بود زیرا بازار به رژیم کم نقدینگی و نوسانات بازگردانده می شود.

شرکت تجزیه و تحلیل رمزنگاری Glassnode گزارش داده است که حجم معاملات آتی بیت کوین و اتریوم “افسرده کننده” است. این به سطوح قبل از سال ۲۰۲۱ باز می گردد، زمانی که قیمت بیت کوین برای اولین بار از ۲۰۰۰۰ دلار عبور کرد.

حجم معاملات آتی بیت کوین (نارنجی) و اتریوم (آبی).منبع: Glassnode

پس از فروپاشی Luna-UST، علاقه باز معاملات آتی بیت کوین و اتریوم به میزان قابل توجهی نسبت به سطح اواسط سال ۲۰۲۲ کاهش یافته است. شاخص‌های نسبت اهرمی BTC و ETH که نسبت‌های بهره باز را اندازه‌گیری می‌کنند، در حال حاضر به ۲.۵% و ۳.۱% کاهش یافته‌اند.

حجم معاملات نقدی بیت کوین در صرافی های ارزهای دیجیتال نیز به میزان قابل توجهی به سمت پایین ترین سطح سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است. داده های Blockchain.com نشان می دهد که حجم معاملات متوسط ​​متحرک ۷ روزه به ۶۷ میلیون دلار در مقایسه با ۱.۴ میلیارد دلار در اوج بازار صعودی ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

حجم معاملات صرافی بیت کوین. منبع: Blockchain.com

با نقدینگی کم و عدم اطمینان گسترده در بازار، بازار نزولی احتمالاً به پایان نرسیده است. نوسانات واقعی بیت کوین نیز به پایین ترین حد دو ساله ۲۲% (۱ هفته) و ۲۸% (۲ هفته) کاهش یافت.

در آینده، نوسانات ممکن است پایین بماند و قیمت‌ها ثابت‌تر شوند یا روند نزولی کاهش یابد. با این حال، صعود کوتاه مدت بازار نزولی همچنان امکان پذیر است.

آیا افزایش و کاهش قیمت بیت کوین در حال انجام است؟

کشتار FTX در نوامبر مشابه انفجار LUNA-UST بود که در ژوئن مشاهده شد. این رویدادها معمولاً باعث فروش هراس می شود و این دارایی را برای شکارچیانی که به دنبال خرید تسلیم هستند جذاب می کند.

نتیجه یک بازار صعودی کوتاه مدت است که می‌تواند برای روزها یا هفته‌ها در ژوئیه و آگوست، زمانی که قیمت بیت‌کوین به ۲۵۰۰۰ دلار افزایش یافت، ادامه یابد.

شاخص P&L درک شده توسط دارندگان بلندمدت به پایین ترین حد خود رسیده است که نشان دهنده فروش بیش از حد احتمالی است. دارندگان بلندمدت متوجه شدند که زیان تنها بین سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ به سطوح قابل مقایسه رسیده است.

سود و زیان بر اساس باند بازگشت.منبع: Glassnode

علاوه بر این، بازار آتی در حال حاضر در حال رکود است. این به این معنی است که تعداد پوزیشن های کوتاه باز شده بیشتر از موقعیت های طولانی است. در طول تاریخ بیت‌کوین، موقعیت‌های مشابه فقط برای دوره‌های زمانی کوتاهی به طول انجامیده است و در نتیجه پمپ‌های کوتاه‌مدتی ایجاد می‌شوند که بر سفارش‌های کوتاه فشار وارد می‌کنند.

مبادلات بازار آتی بیت کوین در مقابل مبادلات ۳ ماهه.منبع: Glassnode

روند تجمع برای اندام و نهنگ ها که در بیشتر سال منفی بود، در اواسط نوامبر مثبت شد. افزایش دارایی‌ها در این گروه‌های سرمایه‌گذار باعث افزایش رشد بازار صعودی در سه ماهه سوم سال جاری شد.

CoinShares گزارش داد که وسایل نقلیه سرمایه گذاری بیت کوین نهادی پس از انفجار FTX، مجموعاً ۱۰۸ میلیون دلار ورودی داشته اند که هفته گذشته ۱۷ میلیون دلار به آن افزوده شد. قابل ذکر است که جریان ورودی به طور قابل توجهی کمتر از هفته های ۲۵ و ۳۵ سال است و روند صعودی آن به ۲۵۰۰۰ دلار است.

شاخص جریان هفتگی دارایی از محصولات سرمایه گذاری BTC نهادی.منبع: Coinshare

داده‌های زنجیره‌ای گلس‌نود همچنین انباشت مثبتی را در میان نهنگ‌های بیت‌کوین نشان می‌دهد که به‌عنوان آدرس‌هایی با بیش از ۱۰۰ BTC (حدود ۱.۷ میلیون دلار به ارزش قیمت‌های فعلی) شناسایی شده‌اند.

ذخایر این نهنگ ها از پایین ترین سطح سالانه به روشی مشابه آنچه در ماه های ژوئیه تا آگوست مشاهده شد افزایش یافت، اما قیمت های BTC هنوز این افزایش مثبت را منعکس نکرده اند.

داشتن آدرس BTC 100 BTC یا بیشتر.منبع: Glassnode

از نظر فنی، سطوح حمایت و مقاومت در محدوده معاملاتی قبلی بین ۱۸۷۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار می‌تواند سطوح بالای محلی رالی فعلی را تشکیل دهد. برعکس، حمایت بیت‌کوین بالای ۲۲۰۰۰ دلار در یک رالی بازار نزولی می‌تواند در ادامه روند صعودی معنی‌دارتر شود.

نمودار ۱ روزه BTC/USD.منبع: Trading View

با این حال، به دلیل نقدینگی پایین و ابری از عدم قطعیت که با افزایش قیمت ها باعث فروش می شود، شانس افزایش قیمت بالای ۲۲۰۰۰ دلار بسیار اندک است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا