🚨 اخبار ارز دیجیتال

بازیابی بیت کوین می تواند باعث خرید این چهار آلتکوین شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در حالی که بیشتر سکه ها تحت فشار هستند، بیت کوین و برخی آلتکوین ها مانند ADA، ATOM، LDO و ARB امیدوار کننده هستند.

شاخص S&P 500 (SPX) هفته را با افت اسمی ۰.۲۹ درصدی به پایان رساند، در حالی که بیت کوین (BTC) کاهش قابل توجه بیش از ۵ درصدی را برای پایان هفته هدف گذاری کرده است. چندین آلتکوین با سقوط بیت کوین سقوط کردند که نشان دهنده تضعیف احساسات است.

پوشش نقره ای بازگشت قوی بیت کوین در ۱۲ می است. بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند که بیت کوین شروع به بهبود کند، اما شاخص های مادی نظارت بر منابع محتاطانه به نظر می رسند.

به گفته محققان، فقدان پیشنهاد قوی از سوی نهنگ ها در آب های پایین تر در تجزیه و تحلیل اخیر می تواند یک علامت نگران کننده باشد. آنها معتقدند اگر بیت کوین به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای خود برسد، دیدگاه صعودی آنها باطل خواهد شد.

نمایش روزانه داده های بازار ارزهای دیجیتال. سس: سکه ۳۶۰

انتظار می‌رود در روزهای آینده توجه به پیشرفت مذاکرات سقف بدهی بین رهبران کنگره و کاخ سفید معطوف شود. عدم قطعیت و خطر احتمالی نکول بدهی ایالات متحده می تواند سودهای بازار سهام را کاهش دهد، اما پیش بینی اینکه بیت کوین و آلت کوین ها چگونه به همه آشفتگی ها واکنش نشان خواهند داد مشکل است.

بیت کوین مرحله اصلاح را آغاز کرده است و اکثر آلت کوین ها به زیر سطح حمایت مربوطه خود سقوط کرده اند. تنها تعداد انگشت شماری از ارزهای دیجیتال در نمودارها مثبت به نظر می رسند. بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که احتمالاً در کوتاه مدت افزایش خواهند یافت، تجزیه و تحلیل کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

دم بلند شمعدانی بیت کوین در تاریخ ۱۲ می نشان می دهد که گاوها به شدت در حال خرید جهش هایی به خط گردن الگوی معکوس سر و شانه ها (H&S) هستند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

خریداران سعی می کنند قیمت را به مثلث برگردانند، اما ممکن است با مقاومت شدید خرس ها روبرو شوند. یک روند نزولی در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷۹۵۹ دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر ۴۱ به یک مزیت جزئی برای خرس‌ها اشاره دارد.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند جفت BTC/USDT را به زیر ۲۵۲۵۰ دلار کاهش دهند. اگر این اتفاق بیفتد، فروش تشدید خواهد شد و قیمت ممکن است به ۲۰۰۰۰ دلار سقوط کند.

در حالت صعودی، گاوها باید از مانع خط مقاومت عبور کنند تا کنترل را دوباره به دست آورند. این جفت پس از آن می تواند مقاومت سربار را در ۳۱۰۰۰ دلار دوباره آزمایش کند.

نمودار ۴ ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

پس از مواجهه با مقاومت سخت در ۲۰-EMA، گاوها بر موانع غلبه کرده اند. این نشان می دهد که گاوهای نر در تلاش هستند تا پیشتازی کنند. این جفت می تواند ابتدا تا میانگین متحرک ساده ۵۰ حرکت کند و سپس به ۲۸۴۰۰ دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت به شدت از سطوح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاش هستند خط حمایت مثلث را به مقاومت برگردانند. پس از آن، این جفت ارز می تواند به حمایت بحرانی ۲۵۲۵۰ دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت کاردانو

بازگشت قوی Cardano (ADA) از خط روند صعودی ۱۱ می نشان می دهد که سطوح پایین همچنان خرید قوی را جذب می کنند.

نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

گاوها سعی خواهند کرد با فشار دادن قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۸ دلار) روند بهبود را از سر بگیرند. این سطح ممکن است به عنوان یک مانع جزئی عمل کند، اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند، جفت ADA/USDT می‌تواند به سمت خط گردن الگوی معکوس H&S حرکت کند. این سطح احتمالا شاهد یک نبرد شدید بین گاو نر و خرس است.

احتمال دیگر این است که قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد و به خط روند صعودی سقوط کند. آزمایش مجدد سطح حمایت در فواصل زمانی کوتاه باعث تضعیف سطح حمایت می شود. این می تواند افت احتمالی تا ۰.۳۰ دلار را باز کند.

نمودار ۴ ساعته ADA/USDT. منبع: TradingView

گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک قرار داده اند که نشان می دهد ممکن است خرس ها کنترل خود را از دست بدهند. ۲۰-EMA به تدریج شروع به صعود کرده است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها در روند بهبود هستند.

اگر خریداران از مقاومت سربار در ۰.۳۷ دلار خارج شوند، جفت می تواند شتاب را افزایش دهد و به ۰.۴۰ دلار و سپس به ۰.۴۲ دلار حرکت کند. برعکس، اگر قیمت از ۰.۳۷ دلار کاهش یابد، ممکن است جفت به خط روند صعودی سقوط کند.

تحلیل قیمت کیهان

Cosmos (ATOM) از حمایت ۱۰.۲۰ دلاری در ۱۰ می به شدت بازگشته است، که نشان می دهد گاوها در حال خرید به این سطح هستند.

نمودار روزانه ATOM/USDT. منبع: TradingView

در حالی که خرس‌ها تلاش می‌کنند تا از افزایش امداد در SMA 50 روزه (۱۱.۲۸ دلار) جلوگیری کنند، گاوها امتیاز زیادی نمی‌دهند. این احتمال حرکت بالاتر از SMA 50 روزه را افزایش می دهد. در این صورت، جفت ATOM/USDT می تواند به خط روند نزولی صعود کند.

این یک سطح مهم برای فروشندگان است که باید مراقب آن باشند زیرا پس از عبور از الگوی مثلث نزولی نزولی باطل می شود.

پشتیبانی کلیدی برای تماشای نزولی ۱۰.۲۰ دلار است. اگر شکسته شود، مثلث نزولی تکمیل می شود و این جفت می تواند تا ۸.۵۰ دلار سقوط کند.

نمودار ۴ ساعته ATOM/USDT. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته رالی امدادی را نشان می‌دهد که با فروش در سطوح بالاتر مواجه است، اما عملکرد قیمت در زمان شکست کامل می‌شود و الگوی معکوس H&S را تشکیل می‌دهد که می‌تواند به بالاتر از ۱۱.۳۰ دلار ختم شود. پس از آن، این جفت می تواند تا ۱۲ دلار و سپس به ۱۲.۵۰ دلار حرکت کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر ۵۰-SMA سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها در کنترل هستند. پس از آن، جفت ارز می تواند به سمت حمایت بحرانی ۱۰.۲۰ دلار سقوط کند. یک بازگشت از این سطح می تواند جفت را برای مدتی در محدوده ۱۱.۳۰ دلار و ۱۰.۲۰ دلار نگه دارد.

مربوط: ۴ نمودار نگران کننده برای گاوهای بیت کوین با تبدیل شدن ۲۷۰۰۰ دلار به یک مانع بزرگ

تجزیه و تحلیل قیمت Lido DAO

لیدو دائو (LDO) از حمایت ۱.۶۰ دلار جهش کرد و به مقاومت درست بالاتر از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۹۵ دلار) رسید.

نمودار روزانه LDO/USDT. منبع: TradingView

خرس ها سعی می کنند از EMA 20 روزه دفاع کنند، اما گاوها تسلیم نمی شوند. این نشان می دهد که خریداران انتظار دارند بهبودی ادامه یابد. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند، جفت LDO/USDT می تواند به خط روند نزولی صعود کند. این سطح احتمالاً باعث فروش قوی خرس ها می شود.

اگر خریداران از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خارج شوند و برای نوبت بعدی انکار کنند، تغییر در احساسات از فروش صعودی به خرید در جهت نزولی نشان داده خواهد شد. پس از آن، این جفت ارز می تواند بهبودی پایدار را بالاتر از خط روند نزولی آغاز کند.

از جنبه نزولی، خرس‌ها باید قیمت را زیر ۱.۶۰ دلار حفظ کنند تا نشانه از سرگیری روند نزولی باشد.

نمودار ۴ ساعته LDO/USDT. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها در تلاشند تا از مقاومت بالای ۱.۹۸ دلار خارج شوند. در صورت موفقیت، این جفت یک الگوی دوپایه صعودی را تکمیل خواهد کرد. هدف برای این تنظیم معکوس ۲.۳۹ دلار است. اگر از این سطح نیز عبور شود، جفت می تواند به ۲.۶۰ دلار برسد.

برعکس، اگر قیمت از سطوح فعلی یا ۱.۹۸ دلار کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. بنابراین، این جفت می تواند برای مدتی بین ۱.۵۷ تا ۱.۹۸ دلار باقی بماند.

تحلیل قیمت آربیتراژ

آربیتروم (ARB) نزدیک به سطوح مهم روانشناختی ۱ دلار پشتیبانی می کند، که نشان می دهد گاوها به طور فعال در حال خرید افت هستند.

نمودار روزانه ARB/USDT. منبع: TradingView

در روند صعودی، خرس‌ها تلاش می‌کنند تا بهبود قیمت ۱.۲۰ دلار را به تعویق بیاندازند، اما نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که آنها فشار خرید خود را حفظ می‌کنند. این شانس شکست ۱.۲۰ دلاری را افزایش می دهد. در این صورت، جفت ARB/USDT می تواند تا ۱.۴۰ دلار و سپس به ۱.۵۰ دلار افزایش یابد.

اگر قیمت از ۱.۲۰ دلار به شدت کاهش یابد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. این نشان می دهد که قیمت ممکن است برای چند روز بین ۱ تا ۱.۲۰ دلار باقی بماند.

نمودار ۴ ساعته ARB/USDT. منبع: TradingView

۲۰-EMA در نمودار ۴ ساعته شروع به افزایش می کند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد فشار فروش در حال کاهش است. خریداران سعی خواهند کرد با بالا بردن این جفت ارز به بالای ۱.۲۰ دلار موقعیت خود را تثبیت کنند. سپس این جفت یک الگوی دو کفی با هدف ۱.۳۵ دلار تکمیل خواهد کرد.

اولین نشانه قدرت نزولی شکست و نزدیک شدن به زیر ۲۰-EMA خواهد بود. این می تواند جفت را تا ۱.۰۵ دلار کاهش دهد. لغزش به زیر ۱ دلار نشانه از سرگیری روند نزولی است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا