اخبار ارز دیجیتال

هیاهوی صعودی بیت کوین از بین می رود، اما تحلیلگران می گویند مدل سهام به جریان پلان B هنوز منطقی است.

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

با نزدیک شدن به نصف شدن بعدی بیت کوین، مدل محبوب قیمت گذاری بیت کوین بار دیگر به صحنه بازگشته است.

بیت کوین (BTC) در تلاش است تا سطح مهم روانشناختی 30000 دلار را به دست آورد، زیرا تحلیلگران پیش بینی می کنند انباشت بی ثبات ممکن است برای ماه ها ادامه یابد.

بیت کوین با خوش بینی نسبت به تایید بالقوه صندوق قابل معامله در بورس آمریکا (ETF) و یک پیروزی حقوقی برجسته در شکایت ریپل علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تقویت شد. بالای 31800 دلار ) با توجه به طبقه بندی XRP به عنوان یک امنیت.

با این حال، پنج روز پس از رالی، BTC به زیر 30000 دلار بسته شد زیرا خریداران تلاش می‌کردند تا قیمت را به بالای سطح حمایت بحرانی برگردانند.

علیرغم ضعف کوتاه مدت بیت کوین، تحرکات زنجیره ای گذشته و داده های تجربی نشان می دهد که بدترین وضعیت بازار نزولی احتمالا پشت سر ماست.

دارندگان بلندمدت جابه جا نمی شوند، اما سرمایه گذاران کوتاه مدت ممکن است بفروشند

گزارش جدیدی از Glassnode نشان می دهد که تغییرات قیمت بیت کوین در نیمه اول سال 2023 عمدتاً تحت سلطه سرمایه گذاران کوتاه مدت بوده است.

به گفته گلس‌نود، 88 درصد از عرضه دارندگان کوتاه‌مدت سودآور است زیرا این «نسل به طور فزاینده‌ای در حال خرج کردن و سودآوری است».

نسبت SOPR دارندگان بیت کوین کوتاه مدت.منبع: Glassnode

درآمد برای دارندگان کوتاه مدت پس از ثبت نام ETF بلک راک به خریداران خوش بین شد و بیت کوین از 25000 دلار افزایش یافت، به طور قابل توجهی افزایش یافت.

این اندیکاتور زمانی که بیت کوین به بالای 31000 دلار رسید، با مقاومت روبرو شد و میزان آن را به بالای 90 درصد از بازار رساند که نشان می دهد تقریباً همه دارندگان کوتاه مدت سود می برند. اصلاح BTC در کوتاه مدت برای بازنشانی این اندیکاتور برای سود بیشتر مورد نیاز است.

با این حال، حتی با افزایش قیمت ها در نیمه اول سال 2023، سرمایه گذاران بلندمدت از فروش خودداری کردند. شاخص P&L تحقق یافته خالص تفاوت قابل توجهی در سطوح سود بین فاز صعودی و شرایط فعلی بازار را منعکس می کند.

معیاری از سود و زیان خالص بیت کوین.منبع: Glassnode

یکی از تحلیلگران Glassnode گفت: «این نشان دهنده اولین ساختار سود پایدار از آوریل 2022 است.

فشار فروش از سوی دارندگان بلندمدت حداقل بوده است، دارایی‌ها از اوایل ژوئیه انباشت مثبت روی زنجیره را نشان می‌دهند، اما سطوح سود کوتاه‌مدت دارندگان خطر اصلاح بیشتر را ایجاد کرده است.

سرمایه گذاران انتظار پمپ نصف شدن بیت کوین را دارند

علیرغم روند فعلی قیمت، بسیاری از سرمایه گذاران و تحلیلگران همچنان انتظار دارند که نصف شدن پاداش بلوک آینده بیت کوین تأثیر مثبتی بر قیمت داشته باشد.

مدل Stock-to-Flow (S2F) PlanB نشان می دهد که چگونه نصف شدن بیت کوین بر قیمت تأثیر می گذارد. اساس این نظریه این است که قیمت یک دارایی با کمیاب شدن آن افزایش می یابد.

نسبت موجودی به جریان با تقسیم موجودی فعلی بیت کوین (عرضه کل) بر جریان سالانه (عرضه جدید) محاسبه می شود. با نسبت موجودی به جریان طلا در حدود 62، یک سکه تازه استخراج شده حدود 62 سال طول می کشد تا کل مقدار طلای موجود را بدست آورد.

تجزیه و تحلیل مدل سهام به جریان بیت کوین.منبع: Substack

همانطور که در تحلیل اصلی PlanB پیش بینی شده بود، ارزش S2F بیت کوین در پایان سال 2020 برابر با طلا شد. بیت کوین در حال حاضر دارای S2F 57 است.

با این حال، قیمت طلا همچنان 20 برابر است. از آنجایی که طلا برای نسل‌ها اعتماد ایجاد کرده است، بیت کوین ممکن است «یک یا دو نسل طول بکشد تا ارزش بیت کوین به ارزش طلا برسد». مایرز نوشت.

مدل S2F بیت کوین در چرخه گذشته غیرفعال شد زیرا بیت کوین به هدف پیش بینی شده مدل 100000 دلار نرسید، اما جسی مایرز تحلیلگر مستقل بازار گفت که هدف جدید 10 است. 10000 دلار آن را ارتقای بلندپروازانه ای نسبت به مدل اصلی دانست.

از سوی دیگر، اشاره واقعی در اولین نسخه از مدل S2F PlanB در سال 2019 است که “پیش‌بینی می‌کرد که قیمت بیت‌کوین پس از نصف شدن ماه می 2020 به 55000 دلار در SF 50 برسد.”

مربوط: اوج فروش ماینر بیت کوین، دشواری استخراج بیت کوین به رکورد بالایی رسید

با توجه به اینکه قیمت بیت کوین قرار است در هاوینگ بعدی در آوریل 2024 شوک عرضه دیگری را تجربه کند، مدل S2F افزایش احتمالی قیمت پس از نصف شدن را پیشنهاد می کند. با این حال، مایرز نوشت که قیمت گذاری معمولاً از «نسخه کمتر جذاب مدل سهام به جریان» پیروی می کند.

او افزود که بیش از چهار سال طول می کشد تا «واقعیت سهام به جریان که با هر نصف شدن تغییر می کرد تا به طور کامل توسط جهان هضم شود» و در قیمت بیت کوین منعکس شود.

مدل S2F به روز شده بیت کوین توسط جسی مایرز.منبع: Substack

تجزیه و تحلیل قیمت بلند مدت BTC/USD

از نظر فنی، جفت BTC/USD پس از شکستن از میانگین متحرک 200 روزه در ژانویه 2023، بلندمدت صعودی شد.

نمودار قیمت BTC/USD با میانگین متحرک 200 روزه. منبع: TradingView

اخیراً، میانگین‌های متحرک هفتگی 20 و 50 دوره‌ای یک تلاقی صعودی را تشکیل دادند زیرا دوره پایین‌تر MA بالاتر از دومی حرکت کرد. از لحاظ تاریخی، قیمت بیت‌کوین در طول این رویداد به شکل‌گیری بالاترین قیمت‌های منطقه‌ای ادامه داد و روند مثبت بلندمدت آن را تایید کرد.

میانگین متحرک هفتگی 20 دوره در 28150 دلار اولین خط برای خریداران است و پس از آن میانگین متحرک 200 روزه با 25940 دلار قرار دارد.

ریسک فروش دارندگان کوتاه مدت، در حال حاضر در سطوح بالای سود تاریخی، می تواند قیمت ها را به سطوح حمایتی بالا کاهش دهد. با توجه به تداوم انباشت نقاط مثبت و اعتقاد قوی دارندگان بلندمدت، قیمت باید در این سطوح حمایتی باقی بماند.

بر اساس داده های تاریخی، هنوز یک بازار صعودی سهموی انتظار نمی رود. بازار احتمالاً شاهد یک ادغام جانبی در محدوده موازی است که به سمت رویداد نصف شدن بعدی می رود.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا