اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین ممکن است به زیر 15.5 هزار دلار سقوط کند، اما داده ها نشان می دهد که برخی معامله گران صعودی هستند

نهنگ‌های بیت‌کوین و سازندگان بازار همچنان به افزایش موقعیت‌های اهرمی طولانی خود ادامه می‌دهند، اگرچه مشخص نیست که آیا 15500 دلار پایین‌ترین قیمت بوده است یا خیر.

از 11 نوامبر، بازار نزولی بیت کوین (BTC) تحت کنترل است و قیمت بیت کوین در هر کندل 12 ساعته به زیر 17000 دلار می رسد. کاهش قیمت به 16000 دلار در 28 نوامبر امید گاوها را از بین برد که رالی 7 درصدی از 21 نوامبر تا 24 نوامبر برای نشان دادن پایین ترین سطح چرخه 15500 دلار کافی بود.

محتمل ترین مقصر انتقال غیرمنتظره 127000 بیت کوین از کیف پول سرد Binance در 28 نوامبر بود. تراکنش عظیم بیت کوین بلافاصله باعث ترس، عدم اطمینان و سوء ظن شد، اما Changpeng Zhao، مدیرعامل Binance از آن زمان اعلام کرده است که بخشی از یک فرآیند حسابرسی بوده است. .

فشارهای نظارتی همچنین افزایش بیت کوین پس از 25 نوامبر را محدود می‌کند گزارش نشان می‌دهد که شرکت وام‌دهنده کریپتو Genesis Global Capital و دیگر شرکت‌های رمزنگاری توسط رگولاتورهای اوراق بهادار ایالات متحده تحت بررسی هستند. جوزف بوگ، مدیر کمیسیون اوراق بهادار آلاباما تأیید کرد که آلاباما و چندین ایالت دیگر در حال بررسی روابط بین جنسیس و نقض قوانین اوراق بهادار هستند.

در 16 نوامبر، جنسیس اعلام کرد که به‌طور موقت برداشت‌ها را به تعلیق درآورده است و دلیل آن «آشفتگی بی‌سابقه بازار» است. همانطور که Cointelegraph در 23 نوامبر گزارش داد، جنسیس همچنین یک مشاور بازسازی را برای بررسی همه گزینه های ممکن، از جمله اما نه محدود به ورشکستگی، استخدام کرد.

برای درک بهتر از نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقه بیندازیم.

بازارهای حاشیه سود بلند مدت اهرمی را در بالاترین سطح 3 ماهه نشان می دهند

بازارهای مارجین بینشی در مورد چگونگی موقعیت معامله گران حرفه ای برای کمک به سرمایه گذاران برای افزایش موقعیت خود با استقراض ارزهای دیجیتال ارائه می دهند.

به عنوان مثال، می توانید با قرض گرفتن استیبل کوین برای خرید بیت کوین، قرار گرفتن در معرض دید خود را افزایش دهید. از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت کوین تنها می توانند ارز دیجیتال را کوتاه کنند زیرا شرط می بندند که قیمت کاهش یابد. برخلاف قراردادهای آتی، تعادل بین حاشیه های بلند و کوتاه همیشه یکسان نیست.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نسبت مارجین وام معامله گران OKX از 20 نوامبر تا 27 نوامبر افزایش یافته است و معامله گران حرفه ای با کاهش 6% به 15500 دلار، مدت زمان اهرم خود را افزایش داده اند. اکنون در 34، این متریک به شدت به نفع استیبل کوین استیبل استقراض است، بالاترین سطح سه ماهه، که نشان می دهد معامله گران همچنان صعودی هستند.

خریداران اهرمی افت اخیر به 15500 دلار را نادیده گرفتند

شاخص بلند مدت به کوتاه، عوامل خارجی را که ممکن است تنها بر بازارهای حاشیه تاثیر گذاشته باشد، حذف می کند. علاوه بر این، ما داده‌هایی را از موقعیت‌های قراردادهای آتی نقطه‌ای، دائمی و سه ماهه مشتریان مبادله جمع‌آوری می‌کنیم تا اطلاعات بهتری در مورد نحوه موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای ارائه کنیم.

خوانندگان باید تغییرات را به جای اعداد مطلق نظارت کنند، زیرا گاهاً اختلافات روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود دارد.

بیت کوین نسبت طولانی به کوتاه معامله گران برتر صرافی.منبع: Coinglass

بیت کوین نتوانست از مقاومت 16700 دلاری خارج شود، طبق اندیکاتور لانگ به کوتاه، اما معامله گران حرفه ای در حال حفظ موقعیت های خرید اهرمی هستند.

برای مثال، نسبت معامله‌گران بایننس از 1.00 در 21 نوامبر کمی بهبود یافت، اما این دوره در 1.05 به پایان رسید. از سوی دیگر، Huobi در هفت روز منتهی به 28 نوامبر از 1.01 به 1.08 حرکت کرد که افزایش قابل توجهی را در نسبت بلند مدت به کوتاه مدت خود نشان داد.

در صرافی کریپتو OKX، متریک از 0.99 در 21 نوامبر به 0.96 در 28 نوامبر کاهش یافت. در نتیجه، به طور متوسط، معامله گران به اندازه کافی برای ادامه افزودن اهرم به موقعیت های صعودی خود اطمینان دارند.

مربوط: کمیته های مجلس نمایندگان آمریکا تاریخ استماع FTX را 13 دسامبر تعیین کردند

پشتیبانی 16200 دلاری قدرت را نشان می‌دهد و به معامله‌گران پیشنهاد می‌کند که صعودی شوند

این دو شاخص مشتق – مارجین و معامله‌گر برتر بلند مدت تا کوتاه – نشان می‌دهد که فروشندگان اهرمی اندازه نتوانستند اصلاح قیمت بیت کوین را به 16000 دلار در 28 نوامبر برگردانند.

اگر تمایل نزولی وجود داشته باشد، نسبت وام حاشیه به زیر 15 و نسبت بلند/کوتاه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. توجه به این نکته مهم است که حتی معامله‌گران حرفه‌ای نیز می‌توانند بازار را به اشتباه تفسیر کنند، اما خوانش‌های کنونی از بازار مشتقات حمایت قوی در 16000 دلار را نشان می‌دهد.

با این حال، حتی اگر قیمت به 15500 دلار بازگردد، گاوها نیازی به نگرانی ندارند زیرا شاخص مشتقات در 21 نوامبر خنثی باقی ماند و در طول هفته بیشتر بهبود یافت.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا