اخبار ارز دیجیتال

ماه بزرگ بیت کوین: آیا سرمایه گذاران نهادی ایالات متحده معامله گران خرده فروشی آسیایی را شکست دادند؟

در حالی که جهش ۳۹ درصدی قیمت بیت کوین در ژانویه ممکن است تنها دلیل نباشد، برخی سرمایه گذاران نهادی مشکوک هستند. اما آیا می توان تأثیر آن ها را کمیت کرد؟

بیت کوین دومین ژانویه قوی خود را ثبت کرد و به بالاترین ارزش خود از سال ۲۰۱۳ رسید. در بحبوحه گزارش‌های گسترده مبنی بر بازگشت سرمایه‌گذاران نهادی، تقریباً ۴۰ درصد افزایش یافت.

ژونگ یانگ چان، رئیس تحقیقات CoinGecko، به کوین تلگراف گفت: “در ژانویه ۲۰۲۳، به ویژه در دو هفته گذشته، جریان خالصی به صندوق های دارایی دیجیتال وجود داشت که بیت کوین بزرگترین ذینفع بود.”

در همین حال، وبلاگ CoinShares در ۳۰ ژانویه اشاره کرد که کل دارایی‌های تحت مدیریت برای محصولات سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال، که شاخص خوبی از مشارکت سرمایه‌گذاران نهادی است، ۴۳ درصد نسبت به پایین‌ترین حد خود در نوامبر ۲۰۲۲، که رهبری بیت‌کوین (BTC) بود، افزایش یافت. به ۲۸ میلیارد دلار رسید. نقطه چرخه جاری

دلایل این افزایش قیمت از عوامل کلان مانند توقف در افزایش تورم گرفته تا دلایل فنی تر مانند فشار بر فروشندگان کوتاه مدت بیت کوین بسته به اینکه چه کسی درخواست کرده بود، متغیر بود. در جای دیگر، یک گزارش تحقیقاتی Matrixport اشاره می‌کند که سرمایه‌گذاران نهادی «از ارزهای رمزنگاری‌شده دست نکشیده‌اند»، همچنین نشان می‌دهد که ۸۵ درصد از خرید بیت‌کوین در ژانویه از سوی مؤسسات آمریکایی انجام شده است. این ارائه‌دهنده خدمات ارزهای دیجیتال افزود که بسیاری از سرمایه‌گذاران از چاپ شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده در ۱۲ ژانویه «به‌عنوان یک سیگنال تأیید برای خرید بیت‌کوین و سایر دارایی‌های کریپتو» استفاده کردند.

تقریباً تمام سودها در طول ساعات بازار ایالات متحده رخ داده است

اما چگونه Matrixport توانست تا ۸۵ درصد از رشد ماهانه بیت کوین خود را به سرمایه گذاران نهادی ایالات متحده نسبت دهد؟ «غافلگیرکننده ترین آمار این است که تقریباً تمام +۴۰ درصد سود بیت کوین از سال تا به امروز در ساعات بازار ایالات متحده رخ داده است. […] این ۸۵ درصد از حرکت بیت کوین است. Matrixport ادامه می دهد:

ما همیشه بر این فرض کار کرده‌ایم که آسیا توسط سرمایه‌گذاران خرد و ایالات متحده توسط سرمایه‌گذاران نهادی هدایت می‌شود.

بنابراین، اگر قیمت بیت کوین در بازار در ساعات معاملات بازار ایالات متحده افزایش یافت و در ساعات معاملات آسیایی کاهش یافت، همانطور که در ژانویه اتفاق افتاد، می‌توانیم استنباط کنیم که سرمایه‌گذاران نهادی ایالات متحده در حال خرید بودند. تاجران خرده‌فروشی آسیایی بیت‌کوین می‌فروختند در حالی که بیت‌کوین می‌فروختند – نوعی رفتار یین و یانگ؟ ظاهراً همینطور است. ماتریکسپورت افزود: در طول ساعات معاملاتی ایالات متحده، “سرمایه گذاران نهادی، با نام “دست های پایدار”، از این کاهش سرمایه گذاری کردند.

اخیر: وضعیت فعلی: خدمات دامنه غیرمتمرکز منعکس کننده پیشرفت های صنعت

Keone Hon، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Monad Labs که بلاک چین Monad را توسعه داده است، به کوین تلگراف گفت: آیا این واقعا قیمت BTC را در ژانویه بالاتر می برد؟ البته فعالان بازار دیگری نیز وجود دارند. هانگ ادامه می‌دهد، اما وقتی به جریان نگاه می‌کنید، «بی‌نظمی‌ها» بیشترین تأثیر را دارند.

در بازار کنونی، سرمایه‌گذاران نهادی منبع بالقوه جدید یا تجدید شده تقاضا شبیه به اوایل سال ۲۰۲۱ را نشان می‌دهند. در همین حال، در بخش خرده‌فروشی، سرمایه‌گذاران آسیایی متمرکز مانند Binance، Bybit، Okex، Huobi و غیره اکثریت را تشکیل می‌دهند. حجم نقطه ای و تقریباً تمام حجم مشتقات.

با این حال، دیگران کمتر مطمئن هستند. جیکوب جوزف، تحلیلگر تحقیقاتی Cryptocompare، به کوین تلگراف گفت: «فقدان داده در مورد هویت معامله‌گران تأیید می‌کند که بازار ایالات متحده توسط سرمایه‌گذاران نهادی و بازار آسیا توسط خرده‌فروشان هدایت می‌شود. هیچ راهی برای انجام این کار وجود ندارد.

در واقع، یک “احساس” یا باور وجود دارد که علاقه زیادی به خرده فروشی در آسیا وجود دارد. کمی سازی

با این حال، او گزارش Matrixport را جالب دید و افزود: حجم در این ساعات معامله می شود. ”

جاستین دانتان، مدیر فروش نهادی در گروه امبر، یک شرکت دارایی دیجیتال مستقر در سنگاپور، به کوین تلگراف گفت: «ما واقعا معیاری برای قضاوت در مورد خوب بودن ۸۵ درصد نداریم. او تمایل داشت که رشد ژانویه را گسترده و کلان ببیند، به ویژه به دلیل انتظارات از کاهش تورم و عدم ادامه افزایش نرخ توسط فدرال رزرو آمریکا. او اضافه کرد:

“شما می توانید افزایش سهام، طلا، املاک و البته ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید. وجود خواهد داشت.”

D’Anethan همچنین به شاخص حق بیمه اخیر Coinbase توجه کرد. این معمولاً یک شاخص خوب برای دیدن اینکه آیا شرکت های بزرگ آمریکایی در حال خرید هستند یا خیر است. در حال حاضر، متوسط ​​و مثبت به نظر می رسد، اما احتمالاً فقط در حال توزیع مجدد پول نقدی است که در حاشیه بوده است. ”

جیکوب گفت یک راه بهتر برای ارزیابی فعالیت سرمایه گذاران نهادی ایالات متحده این است که به صرافی هایی نگاه کنیم که “خدمات خود را منحصرا به آنها ارائه می دهند.” در همین راستا، «گروه CME، بزرگترین صرافی نهادی برای ارزهای دیجیتال، شاهد افزایش ۵۹ درصدی در حجم معاملات ماهانه در ژانویه بود»، اما یکی دیگر از معاملات متمرکز سازمانی، LMAX Digital، نیز شاهد «۸۴.۱ درصد افزایش در حجم معاملات بود». ، بالاتر از حد متوسط. رشد حجم در سایر صرافی ها.”

و چه کسی می‌گوید که معامله‌گران خرده‌فروشی آسیایی در ساعات بازار ایالات متحده باز نیستند؟ CoinGecko معتقد است که این “منعکس کننده تأثیر عظیمی است که سیاست پولی ایالات متحده در حال حاضر بر بازار ارزهای دیجیتال و بازار مالی گسترده‌تر دارد.” معامله‌گران زمانی فعال‌تر هستند که معتقدند بازارها بی‌ثبات هستند و در شرایط فعلی، معامله‌گران آسیایی ممکن است برای درک حرکت‌های بالقوه بازار به سمت «نظارت فدرال رزرو» جذب شوند. طبیعتی وجود دارد. ”

کریس کویپر، مدیر تحقیقات Fidelity Digital Assets، به کوین تلگراف گفت که هیچ رویداد یا کاتالیزوری وجود ندارد که بتواند به آن اشاره کند تا نوسانات اخیر قیمت بیت کوین را توضیح دهد. اما برای او، «با توجه به شرایطی که در حال شکل‌گیری است، یعنی افزایش مقدار سکه‌های بدون نقدینگی، سکه‌هایی که بیش از یک سال است جابه‌جا نشده‌اند، و ادامه خروج سکه‌ها از مبادلات، جای تعجب نیست.» هر دو عامل. عرضه بیت کوین را کاهش می دهد و “زمان مناسبی را برای حرکت های بالاتر ایجاد می کند.”

کویپر همچنین از بازارهای آتی و مشتقات به عنوان عاملی در افزایش قیمت بیت کوین نام برد که “در چند هفته گذشته تعداد زیادی از فروش های کوتاه مدت را از بین برده است.” D’Anethan همچنین به عنوان یک عامل احتمالی گفت: “فروشندگان کوتاه مدت تحت فشار هستند.” “این به خودی خود علت نیست. [prices] افزایش می یابد، اما زمانی که همه چیز بالا می رود، شتاب می گیرد. ”

نگاه به آینده

با این حال، اگر بپذیریم که در ژانویه وعده‌های نهادی به بیت‌کوین داده شد، آیا می‌توانیم لزوماً فرض کنیم که تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت؟

دیوید ولز، مدیر عامل شرکت: “این موضوع در اواخر سال گذشته کنار گذاشته شد، به ویژه زمانی که قراردادهای نگهداری نوآورانه برای پرداختن به نکات کلیدی در فروپاشی اخیر ظاهر شد، زیرا بازار در مورد اینکه کدام بازیکنان از سرایت اجتناب کرده اند، واضح تر می شود. ما شاهد افزایش شرکت های جدید خواهیم بود.” به کوین تلگراف گفت: پلتفرم تجارت دارایی دیجیتال Enclave Markets.

اخیراً: آنچه دارندگان رمزارز باید به عنوان رویکردهای فصل مالیاتی در ذهن داشته باشند

مدیران گفتند که باید کارهای بیشتری برای حفظ شتاب انجام شود. ولز افزود: «برای جذب واقعی جریان‌های نهادی، بازار کریپتو باید محصولات پیچیده‌تری بسازد که امکان پوشش ریسک و مدیریت ریسک را فراهم کند». اما ارائه دهنده خوش بین او با این چالش روبرو خواهد شد.

کویپر گفت که تورم ممکن است به اوج خود رسیده باشد و بسیاری انتظار دارند که فدرال رزرو و احتمالا سایر بانک های مرکزی سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهند. در حالی که این لزوماً برای قیمت دارایی‌های پرخطر به‌خوبی نمی‌آید، «اگر بانک‌های مرکزی مانند گذشته به شدت کاهش دهند، سرمایه‌گذاران نهادی و سایر تخصیص‌دهنده‌های دارایی دوباره بیت کوین را در درازمدت خواهند دید.» او نتیجه گرفت.

نویسنده: Andrew Singer

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا