🚨 اخبار ارز دیجیتال

بازار خرس بیت کوین دور از انتظار است، اما داده ها نشان می دهد که احساسات سرمایه گذاران را بهبود می بخشد

تمایل سرمایه‌گذاران کریپتو اندکی افزایش یافت، اما پتانسیل بحران نقدینگی شدید در این بخش می‌تواند سرمایه‌گذاران را دور نگه دارد.

سال ۲۰۲۲ سال افراطی‌ها و رویدادهای قو سیاه بی‌سابقه برای بازار ارزهای دیجیتال خواهد بود، و با نزدیک شدن به پایان سال، تحلیل‌گران در حال انعکاس درس‌های آموخته‌شده و اشاره به روندهایی هستند که می‌تواند نشانه‌ای از اقدام صعودی قیمت باشد. تلاش برای مشخص کردن سال ۲۰۲۳.

فروپاشی Terra Luna، Three Arrows Capital و FTX یک بحران اعتباری ایجاد کرد، جریان سرمایه را به شدت کاهش داد و احتمال سقوط صرافی‌های متمرکز اصلی دیگر را افزایش داد.

با وجود رکود شدید بازار، برخی نکات مثبت ظاهر شد. داده‌ها نشان می‌دهد که صاحبان بلندمدت و کیف پول‌های کوچک‌تر به‌طور فعال در این دوره از نوسانات کم انباشته شده‌اند.

بازار همچنان به ضرر خود ادامه می دهد، اما چیزی مثبت در حال ظهور است.

بیایید نگاهی دقیق تر به نقاط داده های مثبت و منفی بیندازیم.

نقدینگی کم و زیان زیاد

زمانی که نقدینگی در نوامبر ۲۰۲۱ به بازار سرازیر شد، قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود رسید و سرمایه گذاران به سود ۴۵۵ میلیارد دلاری دست یافتند. برعکس، زیان ۲۱۳ میلیارد دلاری سرمایه‌گذاران را ۴۶.۸ درصد از اوج سودهای بازار صعودی خود را برگرداند، زیرا نقدینگی در تاریک‌ترین دوره بازار نزولی که بسیاری به آن امیدوار بودند، کاهش یافت. بزرگی سود و زیان تحقق یافته مشابه بازار نزولی ۲۰۱۸ است، زمانی که عقب نشینی از سود به ۴۷.۹٪ رسید.

کل سود و زیان بیت کوین محقق شده سالانه.منبع: Glassnode

در موضوع زیر، کامبرلند، ارائه‌دهنده پیشرو نقدینگی در بخش کریپتو، چالش‌های نقدینگی پیش روی بازار را برجسته کرد.

کامبرلند گفت که نقدینگی محدود نتیجه یک تسلیم عظیم است، شرکت‌هایی که ورشکسته شده‌اند هیچ سکه‌ای برای فروش ندارند.

همچنین تجزیه و تحلیل CoinShares از جریان هفتگی صندوق را نشان داد سهام سکه حجم معاملات این هفته به ۶۷۷ میلیون دلار به پایین ترین حد در دو سال گذشته رسید. حجم معاملات کم، همراه با خروج وجوه رمزنگاری شده از دارایی‌های دیجیتال، روند صعودی احتمالی را بیشتر مختل می‌کند.

جریان صندوق رمزنگاری به عنوان درصدی از صندوق AuM.منبع: سکه سهام

از نظر تاریخی، صرافی‌های متمرکز منبعی برای ورود فیات بوده و به آوردن سرمایه بیشتر به فضای کریپتو کمک کرده‌اند. نگرانی های نظارتی و نگرانی های CEX، جذب بودجه جدید را دشوار کرده است.

اگرچه داده های بالا بسیار نزولی هستند، اما نقاط داده ای نیز در بازار وجود دارد که می تواند نشان دهنده معکوس باشد.

بهبود جزئی در تمایل سرمایه گذاران

معامله گران امیدوارند که یک جلسه مثبت فدرال رزرو برای معکوس کردن روند نزولی کوتاه مدت باشد، اما داده های زنجیره ای وجود دارد که نشان می دهد احساسات اندکی بهبود می یابد.

CoinShares می‌گوید علیرغم نگرانی‌های CEX و حجم پایین معاملات، جریان‌های ورودی در حال بهبود هستند.

بیت کوین مجموعا ۱۷ میلیون دلار ورودی داشته است که از اواسط نوامبر به طور پیوسته بهبود یافته است و از آن زمان تاکنون مجموعاً ۱۰۸ میلیون دلار جریان داشته است.

این اعداد پیشگامانه نیستند، اما نوسانات کم بیت کوین به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا بر روی میانگین هزینه دلار سرمایه گذاری کنند و منتظر یک روند معکوس شوند. نوسانات بیت کوین (BTC) در حال حاضر در پایین ترین سطح خود در سال های اخیر قرار دارد و به آخرین رقم در اکتبر ۲۰۲۰ رسیده است.

دستیابی به نوسانات بیت کوینمنبع: Glassnode

نوسانات کم سابقه همراه با بالاترین رکوردهای جدید برای گروه های بلندمدت دارندگان بیت کوین. ۷۲.۳ درصد در دست دارندگان بلندمدت است.

کل عرضه بیت کوین که توسط دارندگان بلندمدت نگهداری می شود.منبع: Glassnode

به گفته گلاسنود، داده ها نشان می دهد که:

روند صعودی نزدیک به خطی این اندیکاتور منعکس کننده انباشت انبوه سکه است که در ژوئن و ژوئیه ۲۰۲۲ رخ داد و رویدادهای اهرم دهی الهام گرفته از ۳AC و وام دهندگان شکست خورده در آن فضا را نشان می دهد.

آرتور هیز، مدیر عامل سابق BitMEX، معتقد است که پس از چندین ورشکستگی که شرکت‌های غیرمسئول را مجبور به ترک این فضا کردند، بیت‌مکس به ته خود رسیده است.

افزایش احساسات و جریان‌های نهادی برای ایجاد یک روند معکوس کافی نیست، اما نقاط داده‌های مثبت نشانه بهبود هستند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Kyle White

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا