اخبار ارز دیجیتال

حمایت ۲۰ هزار دلاری بیت کوین ضعیف به نظر می رسد، اما معامله گران حرفه ای بی طرف هستند

داده های جدید نشان می دهد که چگونه معامله گران حرفه ای در موقعیتی قرار می گیرند که قیمت بیت کوین همچنان با مقاومت ۲۱۰۰۰ دلاری مواجه است.

بیت کوین (BTC) در ۹ روز گذشته بالای ۲۰۰۰۰ دلار بوده است، اما معامله گران در این فکر هستند که آیا مقاومت با بدتر شدن شرایط سنتی بازار ادامه خواهد داشت یا خیر.

در ۳ نوامبر، بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را ۷۵ واحد پایه افزایش داد و به ۳ درصد رساند. این بزرگترین افزایش از سال ۱۹۸۹ بود. با تلاش کمیته سیاست پولی برای مهار فشارهای تورمی، خطر رکود طولانی مدت نیز افزایش یافت.

مقام پولی بریتانیا گفت که آخرین پیش‌بینی‌های رشد و تورم این کشور نشان‌دهنده چشم‌انداز «بسیار چالش‌برانگیز» برای اقتصاد است. بیانیه کمیسیون فشار منفی بر گزارش مشاغل وارد می کند و می افزاید که “قیمت های بالای انرژی و شرایط سخت مالی بر هزینه ها تاثیر می گذارد.”

فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) نیز در دوم نوامبر نرخ بهره را افزایش داد. این چهارمین افزایش متوالی و بالاترین سطح از ژانویه ۲۰۰۸ بود. از ۲۹ اکتبر ۴.۵ درصد کاهش یافته است.

برای درک بهتر از نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقه بیندازیم.

معامله گران گزینه ها به ویژه صعودی نیستند

انحراف دلتا ۲۵ درصد نشان می‌دهد که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت در جهت بالا و پایین هزینه بیش از حد پرداخت می‌کنند.

در یک بازار نزولی، شاخص انحراف از ۱۰% فراتر می رود زیرا سرمایه گذاران گزینه شانس بیشتری را برای کاهش تعیین می کنند. از سوی دیگر، در یک بازار صعودی، شاخص انحراف به کمتر از -۱۰ درصد تمایل دارد، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

بیت کوین ۶۰ روز گزینه ۲۵% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

شیب دلتا تا ۲۶ اکتبر بالای آستانه ۱۰ درصد بود. تصویر متعادل تری ظاهر شد، اما تست مقاومت ۲۱۰۰۰ دلاری در ۲۹ اکتبر برای القای اعتماد به معامله گران گزینه کافی نبود.

در حال حاضر، شیب دلتای ۶۰ روزه ۶ درصد است، بنابراین نهنگ‌ها و سازندگان بازار شانس‌های مشابهی را برای صعود و نزول تعیین می‌کنند. با این حال، با نزدیک شدن بیت کوین به حمایت ۲۰۰۰۰ دلاری، سایر داده ها اطمینان کمتری را نشان می دهند.

خریداران اهرمی، دستاوردهای اخیر را نادیده گرفتند

شاخص بلند مدت به کوتاه، عوامل خارجی را که ممکن است تنها بر بازار گزینه ها تأثیر گذاشته باشد، حذف می کند. ما همچنین داده‌هایی را از موقعیت‌های فیزیکی، دائمی و سه ماهه قراردادهای آتی مشتریان صرافی جمع‌آوری می‌کنیم و اطلاعات بهتری درباره نحوه موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای به ما می‌دهد.

خوانندگان باید تغییرات را به جای اعداد مطلق نظارت کنند، زیرا گاهاً اختلافات روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود دارد.

نسبت طولانی به کوتاه معامله گران برتر صرافی اتر.منبع: Coinglass

بیت کوین از ۲۲ اکتبر تا اکتبر ۹ درصد افزایش یافت، اما معامله گران حرفه ای با توجه به اندیکاتور لانگ به شورت، در ۲۹ ام، موقعیت های خرید خود را اندکی کاهش دادند.

به عنوان مثال، نسبت معامله‌گران بایننس نسبت به گشایش ۱.۲۵ تا حدودی بهبود یافت، اما پس از آن دوره را زیر سطح ابتدایی ۱.۲۲ به پایان رساند. از سوی دیگر، Huobi شاهد کاهش اندکی در نسبت بلند مدت به کوتاه مدت خود بود زیرا شاخص از ۱.۰۳ به ۱.۰۰ در هفت روز منتهی به ۲۹ اکتبر حرکت کرد.

در صرافی OKX، متریک از ۱.۰۱ در ۲۲ اکتبر به ۰.۹۴ در ۲۹ اکتبر کاهش یافت.

مربوط: Robinhood با وجود کاهش ۱۲ درصدی درآمد Crypto در سه ماهه سوم، از کریپتو منصرف نمی شود

پشتیبانی ۲۰۰۰۰ دلاری ضعیف است، اما معامله گران نزولی نیستند

این دو شاخص مشتق – گزینه‌ها کج و بلند و کوتاه – تصحیح‌های قیمت بیت‌کوین را به میزان ۴.۵ درصد از زمان آزمایش ۲۱۰۰۰ دلاری در ۲۹ اکتبر مشاهده می‌کنند که با سطوح متوسط ​​بی‌اعتمادی خریداران اهرمی حمایت می‌شود.

یک احساس خوش بینانه تر می توانست شیب دلتای ۶۰ روزه را به محدوده منفی سوق دهد و نسبت بلند مدت به کوتاه مدت را به سطوح بالاتر برساند. توجه به این نکته مهم است که حتی معامله‌گران حرفه‌ای نیز می‌توانند بازار را به اشتباه تفسیر کنند، اما خوانش‌های کنونی از بازار مشتقات به نفع حمایت ضعیف در ۲۰۰۰۰ دلار است.

در یک یادداشت خوش بینانه، هیچ نشانه ای وجود ندارد که معامله گران حرفه ای منتظر حرکت منفی باشند. اساساً ۵۰ روز از آخرین معامله بیت کوین بالای ۲۲۰۰۰ دلار می گذرد، بنابراین اگر قیمت به محدوده ۱۹۰۰۰ دلار بازگردد هیچ چیز تغییر نخواهد کرد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا