اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین سودهای روزانه را پس می گیرد زیرا خرس ها قصد دارند قیمت بیت کوین را زیر ۱۸۰۰۰ دلار نگه دارند.

خرس های بیت کوین از انقضای گزینه های بیت کوین در این هفته سود خواهند برد، به خصوص اگر قیمت آن زیر ۱۸۰۰۰ دلار باقی بماند.

در ۱۴ دسامبر، بیت کوین (BTC) برای اولین بار در ۳۴ روز گذشته به بالای ۱۸۰۰۰ دلار رسید که ۱۶.۵ درصد نسبت به پایین ترین سطح خود در ۲۱ نوامبر یعنی ۱۵۵۰۰ دلار افزایش یافت. ما حمایت حیاتی ۴۰۰۰ امتیازی را دوباره به دست آورده ایم.

شاخص بیت کوین/دلار آمریکا (نارنجی، چپ) در مقابل معاملات آتی S&P 500 (راست).منبع: Trading View

قیمت BTC در بازار صعودی شروع شد، اما سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره و اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو بودند. افزایش ۰.۵۰ درصدی بعدی و توضیح پاول در مورد اینکه چرا فدرال رزرو به سیاست فعلی خود ادامه می دهد، به سرمایه گذاران کمک می کند تا سود فعلی را که منجر به انقضای اختیار معامله ۳۷۰ میلیون دلاری در ۱۶ دسامبر می شود، حفظ کنند. من دلیل خوبی برای شک به شما دادم.

تحلیلگران و معامله گران انتظار دارند که حرکت انقباض اقتصاد کلان به نوعی کاهش یابد. برای کسانی که آشنایی ندارند، فدرال رزرو قبلا ترازنامه خود را از ۴.۱۶ تریلیون دلار در فوریه ۲۰۲۰ به ۸.۹ تریلیون دلار در فوریه ۲۰۲۲ افزایش داده بود.

از آن زمان اوج، مقامات پولی سعی کرده اند ابزارهای بدهی و وجوه قابل معامله در مبادلات (ETF) را کاهش دهند، فرآیندی که به آن کاهش می گویند. با این حال، دارایی ها در طول پنج ماه گذشته کمتر از ۳۶۰ میلیارد دلار کاهش یافته است.

تا زمانی که راهنمای واضح تری برای سیاست های اقتصادی بزرگترین اقتصاد جهان نداشته باشیم، معامله گران بیت کوین احتمالاً بدون توجه به جهت، نسبت به نوسانات پایدار قیمت ها شک دارند.

خرس ها بیشتر شرط ها را زیر ۱۶۵۰۰ دلار می گذارند

علاقه باز برای گزینه های منقضی در ۱۶ دسامبر ۳۷۰ میلیون دلار است، اما تعداد واقعی کمتر است زیرا خرس ها پس از حرکت به ۱۸۰۰۰ دلار در ۱۴ دسامبر غافلگیر شدند. ۱۶۵۰۰ دلار که با توجه به شرایط بازار بعید است.

گزینه های بیت کوین سود باز را در ۱۶ دسامبر جمع می کند. منبع: CoinGlass

نسبت تماس به فروش ۰.۹۴ نشان دهنده تعادل بین ۱۸۰ میلیون دلار سود باز تماس (خرید) و ۱۹۰ میلیون دلار گزینه فروش (فروش) است. با این وجود، با نزدیک شدن قیمت بیت کوین به ۱۸۰۰۰ دلار، بیشتر شرط های نزولی احتمالاً بی ارزش خواهند بود.

اگر بیت کوین در تاریخ ۱۶ دسامبر در ساعت ۸ صبح UTC بالای ۱۸۰۰۰ دلار باقی بماند، این گزینه های فروش (فروش) عملاً در دسترس نخواهد بود. این تفاوت به این دلیل رخ می دهد که اگر بیت کوین در زمان انقضا بالاتر از آن سطح معامله شود، حق فروش بیت کوین به قیمت ۱۷۰۰۰ یا ۱۸۰۰۰ دلار بی ارزش می شود.

گاو نر می تواند تا ۱۵۵ میلیون دلار درآمد کسب کند

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس عملکرد قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیار بیت کوین موجود برای ابزارهای فراخوان ( صعودی ) و فروش ( نزولی ) در ۱۶ دسامبر به قیمت انقضا بستگی دارد. عدم تعادل به نفع هر دو طرف یک سود نظری است.

  • بین ۱۶۵۰۰ تا ۱۷۵۰۰ دلار: ۱۴۰۰ تماس در مقابل ۱۲۰۰ تماس. نتیجه خالص بین تماس ها و قرارها متعادل است.
  • ۱۷۵۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار: ۳۷۰۰ تماس در مقابل ۱۰۰ تماس. نتیجه خالص یک مزیت ۶۰ میلیون دلاری برای سهام فراخوانی ( صعودی ) است.
  • ۱۸۰۰۰ تا ۱۹۰۰۰ دلار: ۶۲۰۰ تماس در مقابل ۰ قرار. نتیجه نهایی ۱۱۵ میلیون دلار به نفع سهام های فراخوانی ( صعودی ) است.
  • بین ۱۹۰۰۰ تا ۱۹۵۰۰ دلار: ۸۱۰۰ تماس در مقابل ۰ قرار. نتیجه نهایی ۱۵۵ میلیون دلار به نفع سهام های فراخوانی ( صعودی ) است.

این تخمین تقریبی گزینه‌های فروش مورد استفاده در شرط‌بندی‌های نزولی و گزینه‌های فراخوانی که فقط در معاملات خنثی تا صعودی استفاده می‌شوند را در نظر می‌گیرد. با این حال، این ساده سازی بیش از حد، استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را نادیده می گیرد.

برای مثال، یک معامله‌گر می‌تواند یک گزینه فروش را بفروشد، و عملاً در معرض دید مثبت بیت کوین بالاتر از یک قیمت خاص قرار بگیرد، اما متأسفانه هیچ راه آسانی برای تخمین این اثر وجود ندارد.

سرایت FTX همچنان بر بازارها تأثیر می گذارد

در طول یک بازار نزولی، لحن جریان اخبار و تأثیر قابل توجه بر بازار ارزهای دیجیتال می تواند به راحتی بر قیمت بیت کوین تأثیر منفی بگذارد.

اخبار منفی اخیر رمزنگاری شامل گزارش‌هایی در پرونده‌های دادگاه ایالات متحده است که مزیت تجاری «ناعادلانه» Alameda Research، یک شرکت بازارساز و تجاری مرتبط با صرافی ورشکسته FTX را نشان می‌دهد.

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده ادعا می کند که Alameda Research زمان اجرای معاملات سریع تری دارد و از «فرایند مدیریت ریسک تسویه خودکار» بورس معاف است.

بهترین سناریوی گاوها، که تا ۱۶ دسامبر ادامه دارد، برای رسیدن به ۱۵۵ میلیون دلار به سود بیش از ۱۹۰۰۰ دلار نیاز دارد. با توجه به محدودیت های طولانی مدت و خطر سرایت این امر بعید به نظر می رسد. در حال حاضر، خرس‌ها احتمالا می‌توانند بیت کوین را به زیر ۱۸۰۰۰ دلار فشار دهند و از ضرر بیشتر جلوگیری کنند.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا