اخبار ارز دیجیتال

برنامه های بازنشستگی بیت کوین توجه قانون گذاران را جلب می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

برخی از کارشناسان سرمایه‌گذاری فکر می‌کنند افزودن دارایی‌های دیجیتال به صندوق‌های بازنشستگی زمانی منطقی است که بازارها با ثبات‌تر باشند، اما اکنون نه.

حتی در حالی که بازار ارزهای دیجیتال به بهبود چشمگیر خود از بازار نزولی سال ۲۰۲۲ ادامه می دهد، این صنعت همچنان خشم تنظیم کنندگان در سراسر جهان، به ویژه در ایالات متحده را به خود جلب می کند. اخیراً، سه ناظر مالی ایالات متحده به افرادی که قصد سرمایه گذاری در برنامه های بازنشستگی را دارند که در معرض دارایی های دیجیتال قرار می گیرند، هشدار جدی دادند.

دفتر آموزش و حمایت از سرمایه گذاران کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، انجمن مدیران اوراق بهادار آمریکای شمالی و سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) حساب های بازنشستگی فردی (IRAs) حاوی ارزهای مجازی را به عنوان “اوراق بهادار” طبقه بندی کرده اند. به سرمایه گذاران در مورد پتانسیل هشدار داد. مگر اینکه در SEC ثبت نام کرده باشید یا گواهی معافیت معتبر داشته باشید.

علاوه بر این، در طول سال گذشته، بسیاری از سیاست گذاران به هدف قرار دادن وسایل سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مانند حساب های بازنشستگی ادامه داده اند، با استناد به رشته ای از ورشکستگی هایی که در سال گذشته شاهد آن بودند، مکرراً خواستار ممنوعیت برنامه های اهدایی و IRA هایی شده اند که شامل همه ارزهای دیجیتال می شود.

صندوق بازنشستگی معلمان کانادا، برنامه بازنشستگی معلمان انتاریو، ۹۵ میلیون دلار از سهام قابل توجه خود در صرافی ارز دیجیتال FTX متحمل ضرر شد و قانون‌گذاران به طور قابل‌توجهی محتاط هستند.

با این حال، برخی از حامیان برجسته ارزهای دیجیتال در سنای ایالات متحده، مانند سناتور سینتیا رامیس، سناتور وایومینگ، معتقدند بیت کوین (BTC) باید بخشی از بسته های بازنشستگی ۴۰۱ (k) باشد.

آیا صندوق های بازنشستگی کریپتو ایده خوبی هستند؟

برای درک بهتر اینکه آیا گنجاندن ارزهای رمزپایه در صندوق‌های بازنشستگی منطقی به سرمایه‌گذاری می‌شود یا خیر، کوین تلگراف با مدیر عامل Altshuller Shaham Horizon، ایلان استروک، متولی و ارائه‌دهنده تجارت ارزهای دیجیتال اسرائیلی) تماس گرفت.

به گفته استرک، به حداقل رساندن قرار گرفتن در معرض دارایی های دیجیتال می تواند سرمایه گذاری بلندمدت خوبی برای بازنشستگی باشد. برای بازنشستگان، آنها می توانند سبد سرمایه گذاری خود را به دارایی های مختلف مانند اوراق بهادار، اوراق قرضه، صندوق های تامینی، دارایی های دیجیتال و دارایی های خصوصی اختصاص دهند. دارایی های بلاک چین و دیجیتال حوزه های نسبتا جدیدی در نظر گرفته می شوند. اختصاص بخشی محافظه کارانه به چنین سرمایه گذاری هایی سودمند است.»

اخیرا: SEC در مقابل کراکن: یکبار یا اولین سالوو در حمله به ارزهای دیجیتال؟

با این حال، او با هشدارهای صادر شده توسط SEC و FINRA موافق است. به خصوص که آنها مربوط به حساب های بازنشستگی هستند که حاوی پس اندازهای بسیاری از افراد است که به سختی به دست آورده اند. استرک گفت که ارزهای رمزنگاری شده “یک سرمایه گذاری بسیار بی ثبات برای حساب های بازنشستگی” هستند و افرادی که در چنین خدماتی سرمایه گذاری می کنند باید برای درک خطرات ذاتی مرتبط با دارایی های دیجیتال وقت بگذارند. او اضافه کرد:

ما معتقدیم که برای تنظیم‌کننده‌ها مهم است که حوزه‌های سرمایه‌گذاری جدید مانند دارایی‌های دیجیتال را سازماندهی کنند و دستورالعمل‌های روشنی را به‌ویژه برای حساب‌های بازنشستگی تدوین کنند تا سرمایه‌گذاران هنگام بازنشستگی دچار مشکل نشوند.»

در سال ۲۰۲۱، سازمان بازار سرمایه، بیمه و پس‌انداز اسرائیل دستورالعمل‌های مشابهی را برای مؤسسات محلی، از جمله صندوق‌های سرمایه‌گذاری و صندوق‌های بازنشستگی صادر می‌کند و به مؤسسات می‌گوید که اگر تصمیم به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین داشته باشند، این کار را انجام می‌دهند و به تفصیل توضیح می‌دهند که باید آن را به آنها توضیح دهیم. نهاد نظارتی

نوسانات شدید کریپتو

Wade Wang، بنیانگذار و مدیر عامل Safeheron، یک ارائه دهنده دارایی های دیجیتال خودسرپرست، اخیراً راه حل امنیتی چند امضایی محاسباتی چند جانبه خود را در MetaMask ادغام کرده است. او به کوین تلگراف گفت که برای برنامه‌های بازنشستگی که به دنبال بازده بلندمدت هستند، «توصیه نمی‌شود» که عمومی شوند. حداقل در آینده نزدیک به ارزهای دیجیتال. او اضافه کرد:

“سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال مستلزم عدم قطعیت بالا و نوسان شدید است. تا کنون، سکه ها یا توکن ها در چشم انداز ارزهای دیجیتال در بازارهای جداگانه خود گردش می کنند. گردش بین اکوسیستم ها، به ویژه اکوسیستم های سنتی مانند صندوق های بازنشستگی، نیازمند توسعه قابل توجهی است.”

وانگ تاکید کرد که نباید به ارزهای دیجیتال متفاوت از سایر اشکال سرمایه‌گذاری نگاه کرد. با رشد صنعت و ظهور برنامه‌های کاربردی جدید Web3، بسیاری از صندوق‌های سنتی، از جمله دفاتر خانواده و صندوق‌های بازنشستگی، به تمرکز بر دارایی‌های دیجیتال ادامه خواهند داد.

زومرز برای دوران بازنشستگی ارز دیجیتال می خواهد

طبق نظرسنجی انجام شده توسط چارلز شواب، مدیر دارایی ایالات متحده در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، تقریبا ۵۰ درصد زومرها و افراد هزاره می خواهند ارز دیجیتال بخشی از برنامه های بازنشستگی ۴۰۱ (k) آنها باشد. هزاره ها در اوایل دهه ۱۹۸۰ تا اواسط دهه ۱۹۹۰ متولد شدند، در حالی که زومرها در اواسط تا اواخر دهه ۱۹۹۰ و اوایل دهه ۲۰۱۰ متولد شدند.

تحلیلگران چارلز شواب دریافته اند که ۴۶ درصد از زومرها و ۴۵ درصد از هزاره ها می خواهند به عنوان بخشی از برنامه های بازنشستگی خود در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند. علاوه بر این، این نظرسنجی نشان داد که ۴۳ درصد از زومرها و ۴۷ درصد از هزاره ها قبلاً بخشی از پس انداز خود را در دارایی های دیجیتال خارج از برنامه های بازنشستگی خود قرار داده اند.

سرمایه گذاران جوان طیف وسیع تری از گزینه های سرمایه گذاری مانند ارزهای دیجیتال را می خواهند.منبع: چارلز شواب

این نتایج کاملاً در تضاد با نظرسنجی دیگری است که توسط مدیران سرمایه‌گذاری انجام شده است، که نشان می‌دهد تنها ۳۱ درصد از نسل X و ۱۱ درصد از بچه‌هایی که بین اواسط دهه ۱۹۴۰ و اواخر دهه ۱۹۷۰ متولد شده‌اند، مشتاق سرمایه‌گذاری در حوزه دیجیتال هستند. ارز از طریق برنامه های بازنشستگی ۴۰۱ (k).

لایحه رفع موانع

در ۱۵ فوریه، سناتور آلاباما تامی توبرویل اعلام کرد که قانون آزادی مالی را مجدداً معرفی می کند تا به برنامه های بازنشستگی ۴۰۱ (k) آمریکایی اجازه دهد تا در معرض ارزهای دیجیتال قرار بگیرند. این لایحه که برای اولین بار در ماه مه ۲۰۲۲ به سنا ارائه شد، به دنبال لغو سیاست وزارت کار ایالات متحده (DOL) است که انواع سرمایه گذاری های مجاز در طرح های ۴۰۱(k) از جمله ارزهای دیجیتال را دیکته می کند.

به گفته Tuberville، این لایحه به دنبال جلوگیری از پیگیری اقدامات اجرایی DOL علیه افرادی است که با استفاده از پنجره های کارگزاری در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری می کنند. توبرنیل افزود: “دولت فدرال نباید برنده و بازنده را در بازی سرمایه گذاری انتخاب کند. لایحه من آزادی مالی هرکسی را که برای سرمایه گذاری در آینده خود حقوق می گیرند تضمین می کند.”

حامیان مشترک این لایحه شامل سناتورهای برجسته حامی ارزهای دیجیتال مانند سینتیا رامیس، ریک اسکات و مایک براون هستند. در مصاحبه ای در دسامبر ۲۰۲۲، سناتور لومیس گفت که علیرغم رکود اخیر بازار، آمریکایی ها هنوز با ایده گنجاندن بیت کوین در صندوق های بازنشستگی خود راحت هستند.

اخیر: امنیت دیفای: چگونه پل های بی اعتماد به محافظت از شما کمک می کنند

به همین ترتیب، در ۱۴ فوریه، نماینده بایرون دونالدز از فلوریدا گفت که می خواهد لایحه ای مشابه با لایحه Tuberville در مجلس ارائه کند. هم دونالدز و هم توبرویل ممکن است با مقاومت شدید دموکرات ها روبرو شوند زیرا سناتور الیزابت وارن بارها نگرانی خود را در مورد گنجاندن ارزهای دیجیتال در طرح ۴۰۱(k) ابراز کرده است. سناتور راجر مارشال نیز موضع مشابهی دارد.

آنچه در پیش نهفته است؟

از اوایل سال ۲۰۲۲، DOL به صاحبان صندوق های بازنشستگی در مورد ارزهای رمزنگاری شده هشدار داده است، با اشاره به خطرات کلاهبرداری، سرقت و از دست دادن وجوه، از آنها می خواهد در هنگام برخورد با ارزهای رمزنگاری شده بسیار احتیاط کنند. سایر نهادهای نظارتی نیز در سرتاسر جهان مواضع مشابهی اتخاذ کرده اند. همانطور که پذیرش ارزهای دیجیتال رشد می کند، زمان نشان خواهد داد که قانونگذاران چگونه به این طبقه دارایی جدید، به ویژه از دیدگاه سرمایه گذاری بلندمدت نگاه خواهند کرد.

نویسنده: Shiraz Jagati

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا