🚨 اخبار ارز دیجیتال

محور انرژی بیت کوین به «آنچه که تعداد کمی از صنایع می توانند ادعا کنند» را به دست می آورد – تحلیلگر بلومبرگ

جیمی کوتس، تحلیلگر بلومبرگ توضیح داد که برخلاف بیشتر صنایع دیگر، نرخ هش بیت کوین همچنان در حال افزایش است، اما شدت انتشار آن رو به کاهش است.

اگرچه شبکه بیت کوین در طول سال ها به گسترش خود ادامه داده است، صنعت استخراج بیت کوین هنوز افزایش قابل مقایسه ای در انتشار کربن را تجربه نکرده است. تحلیلگران بلومبرگ استدلال می کنند که “صنایع کمی می توانند ادعا کنند” این دستاورد.

این به نوبه خود می تواند موج بعدی سرمایه گذاری نهادی را آغاز کند.

در ۲۰ سپتامبر، جیمی کوتس، تحلیلگر بازار کریپتو بلومبرگ، به داده هایی اشاره کرد که نشان می دهد ترکیب انرژی پایدار بیت کوین از سال ۲۰۲۱ به افزایش خود ادامه داده است و اکنون بالای ۵۰ درصد است. در نتیجه، رشد انتشار گازهای گلخانه ای در مقایسه با گسترش مداوم شبکه کند شده است.

بیت کوین به عنوان یک شبکه پولی جهانی در حال گسترش است در حالی که تاثیر کربن آن در حال کاهش است. صنایع کمی می توانند این دستاورد را ادعا کنند.

او گفت که رابطه در حال تحول بین رشد شبکه بیت کوین و فشار جهانی برای دور شدن از سوخت های فسیلی “می تواند موجی از سرمایه گذاری های نهادی و حتی دولتی را ایجاد کند.”

این تحلیلگر اضافه کرد که از آنجایی که انرژی بیش از ۵۰ درصد از هزینه های عملیاتی معدن را تشکیل می دهد،

انگیزه دستیابی به ارزان ترین منبع انرژی به افزایش هش ریت شبکه کمک می کند و در عین حال انتشار گازهای گلخانه ای و شدت کربن صنعت را کاهش می دهد.

انتشار انرژی به گازهای گلخانه ای و آلاینده های هوا اشاره دارد که به عنوان محصولات جانبی از منابع و فعالیت های مختلف انرژی منتشر می شوند، در حالی که شدت کربن میزان پاک بودن برق را اندازه می گیرد.

در ۱۸ سپتامبر، کوین تلگراف گزارش داد که نسل بعدی ماینرهای بیت کوین برای بهره وری بر منابع انرژی جایگزین تمرکز می کنند.

با این حال، مدل دانشگاه کمبریج (که از ژانویه ۲۰۲۲ به روز نشده است) بیان می کند که تنها ۳۷.۶ درصد از استخراج از منابع انرژی پایدار حاصل می شود، بنابراین نسبت انرژی موضوع بحث است.

اما دانیل باتن، سرمایه گذار و فعال فناوری تغییرات آب و هوا، استدلال می کند که این در واقع بیش از ۵۰ درصد است.

او گفت به گفته این سازمان، ارقام کمبریج به این دلیل است که استخراج معادن خارج از شبکه و کاهش متان در حال حاضر در محاسبات آن لحاظ نشده است.

مربوط: استخراج بیت کوین دوستدار محیط زیست می شود

اوایل امسال، باتن گزارش فاش شده است که شدت انتشار استخراج بیت کوین به پایین ترین حد خود رسیده است.

ردیاب انتشار صفر خالص بیت کوین. منبع: batcoinz.com/@dsbatten

علاوه بر این، او پیش بینی کرد که شبکه بیت کوین تا دسامبر ۲۰۲۴ کربن خنثی خواهد شد.

باتن ادعا کرد: «تا سال ۲۰۳۰، پیش‌بینی می‌شود که شبکه بیت‌کوین انتشار گازهای گلخانه‌ای از اتمسفر را تا ۱۰ برابر کاهش دهد که یک دستاورد شگفت‌انگیز است».

مجله: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده صفر خالص است


نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا