اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین به 18.4 هزار دلار می رسد؟ مشتقات قیمت بیت کوین قدرت را در مناطق پشتیبانی کلیدی نشان می دهند

افزایش نرخ هش و هزینه های انرژی ماینرها را با مشکل جدی مواجه کرده است، اما معامله گران حرفه ای با وجود کاهش اخیر بیت کوین، سود خود را اندکی افزایش داده اند.

قیمت بیت کوین (BTC) پس از آزمایش کوتاه مقاومت 18300 دلاری، بین 14 تا 18 دسامبر 11.3 درصد کاهش یافت.

این حرکت پس از اصلاح هفت روزه 8 درصدی در معاملات آتی S&P 500 پس از اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، پس از افزایش نرخ بهره در 14 دسامبر، اظهارات تندخویی کرد.

کاهش قیمت بیت کوین به پشتیبانی کانال

روندهای اقتصاد کلان محرک اصلی تحولات اخیر بوده است. به عنوان مثال، افزایش اخیر به 16400 دلار از پنج هفته حمایت کانال روند صعودی به دلیل تلاش های بانک مرکزی ژاپن برای مهار تورم است.

شاخص قیمت 12 ساعته بیت کوین، USD.منبع: Trading View

بانک مرکزی ژاپن سقف بازده اوراق قرضه دولتی را در 20 دسامبر افزایش داد و اکنون در سطوحی است که از سال 2015 مشاهده نشده است.

اما همه چیز برای بیت‌کوین مثبت نیست زیرا هش‌ریت‌ها به بالاترین حد خود نزدیک می‌شوند و ماینرها با افزایش هزینه‌های انرژی دست و پنجه نرم می‌کنند. توافق کردند که بدهی‌های ۷۴ میلیون دلاری خود را بازسازی کنند، اما این معامله ماینرها را ملزم می‌کند که نزدیک به ۵۰ درصد تجهیزات خود را بفروشند.

علاوه بر این، طبق گزارش ها، شرکت استخراج بیت کوین Core Scientific که به صورت عمومی معامله می شود، در 21 دسامبر ورشکستگی فصل 11 را اعلام کرد. این شرکت به تولید جریان نقدی مثبت ادامه می دهد، اما درآمد برای پوشش هزینه های عملیاتی، از جمله بازپرداخت اجاره تجهیزات استخراج بیت کوین، کافی نیست.

بیت کوین در طول این رویدادها 16800 دلار دارد، بنابراین خریدارانی در این سطوح وجود دارند. اما بیایید نگاهی به داده‌های مشتقات کریپتو بیندازیم تا بفهمیم آیا سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیری خود را برای بیت‌کوین افزایش می‌دهند یا خیر.

معاملات آتی بیت کوین به عقب برگشته است

قراردادهای آتی ماه ثابت معمولاً با حق بیمه اندکی نسبت به بازار نقدی معمولی معامله می شوند. این وضعیت که از نظر فنی به عنوان contango شناخته می شود، منحصر به ارزهای دیجیتال نیست.

در یک بازار سالم، قراردادهای آتی باید با حق بیمه سالانه 4 تا 8 درصد معامله شوند که برای جبران ریسک و هزینه سرمایه کافی است.

حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

در 30 روز گذشته تلاش‌ها برای بالا بردن معیار به بالای صفر کاملاً ناموفق بوده است. فقدان حق بیمه در معاملات آتی بیت کوین نشان دهنده افزایش تقاضا برای شرط بندی های نزولی است که این شاخص از 14 دسامبر تا 21 دسامبر بدتر شده است.

تخفیف 1.5 درصدی فعلی نشان می‌دهد که معامله‌گران حرفه‌ای برای اضافه کردن موقعیت‌های بلند (بالا) اهرمی مردد هستند.

معامله گران برتر که نمی خواهند محصولات با فروش طولانی مدت را کنار بگذارند

با این حال، سرمایه‌گذاران باید نسبت‌های بلندمدت به کوتاه مدت را تجزیه و تحلیل کنند تا عوامل خارجی را که فقط بر حق بیمه قراردادهای فصلی تأثیر می‌گذارند، فیلتر کنند.

این معیار داده‌ها را از موقعیت‌های قرارداد دائمی و نقطه‌ای مشتریان صرافی جمع‌آوری می‌کند تا تصویر دقیق‌تری از نحوه موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای ارائه دهد.

بیت کوین نسبت طولانی به کوتاه معامله گران برتر صرافی.منبع: Coinglass

بیت کوین در 19 دسامبر برای مدت کوتاهی به زیر 16300 دلار سقوط کرد، اما معامله گران حرفه ای موقعیت های خرید خود را بر اساس شاخص لانگ به شورت افزایش ندادند. به عنوان مثال، نسبت معامله گر Huobi در 1.01 بین 16 دسامبر و 21 دسامبر تثبیت شد.

به طور مشابه، OKX شاهد افزایش جزئی در نسبت بلند مدت به کوتاه بود، زیرا این متریک از 1.02 به 1.04 فعلی خود در 5 روز رسید.

در نهایت، این متریک از 1.05 به 1.07 در بایننس افزایش یافت و تأیید کرد که معامله گران پس از آزمایش حمایت کانال در حال افزایش، نزولی نبودند.

قدرت حمایت 16800 دلاری یک شاخص صعودی است

معامله گران نمی توانند مطمئن باشند که فقدان حق بیمه آتی لزوماً منجر به کاهش انتظارات قیمت می شود.

مربوط: مدیر عامل Pantera در مورد مرگ FTX.بلاک چین شکست نخورد

علاوه بر این، انعطاف‌پذیری نسبت‌های بلند مدت به کوتاه‌مدت معامله‌گران برتر نشان می‌دهد که نهنگ‌ها و سازندگان بازار علیرغم کاهش اخیر قیمت‌ها، اهرم‌های طولانی مدت خود را کاهش نداده‌اند.

در اصل، با توجه به جریان اخبار منفی از سوی ماینرها و تاثیر کاهشی افزایش نرخ بر بازارهای ریسک، اقدام قیمت بیت کوین به طرز شگفت انگیزی مثبت بوده است.

بنابراین، تا زمانی که حمایت کانال در 16500 دلار ادامه داشته باشد، گاوها دلایلی دارند که باور کنند یک ضربه دیگر به باند بالای 18400 دلار قبل از پایان سال قابل اجرا است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا