🚨 اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین و اثبات سهام یک “هم افزایی” طبیعی دارند: سازندگان بیت کوین ۲۰۲۳


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دیوید تسه، استاد دانشگاه استنفورد گفت که تحقیقات تیمش ویژگی‌های امنیتی بین بیت‌کوین و پروتکل‌های اثبات سهام را آشکار کرد.

کمتر از یک سال پس از اینکه Proof of Stake (PoS) به مکانیزم اجماع برای بزرگترین شبکه بلاک چین صنعت، بلاک چین اتریوم تبدیل شد، محققان دریافتند که PoS می تواند مکمل بیت کوین باشد.

دیوید تسه، استاد دانشگاه استنفورد، در کنفرانس سازندگان بیت کوین ۲۰۲۳ در میامی، فلوریدا، در مورد یافته های تیمش در مورد بیت کوین، PoS، امنیت و مصرف انرژی به کوین تلگراف گفت.

جو هال خبرنگار کوین تلگراف و دیوید تسه پروفسور استنفورد در بیت کوین بیلدرز ۲۰۲۳.منبع: کوین تلگراف

Tse یک آزمایشگاه اختصاص داده شده به پروتکل های اجماع بلاک چین در دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا را رهبری می کند. او گفت اولین پروتکل توافقی که شرکت مورد بررسی قرار داد، پروتکل اثبات کار بیت کوین (PoW) بود.

او گفت: «بیت کوین به نوعی عشق اول ما بود. او ادامه داد، از طریق این “درک عمیق” بیت کوین و بعداً از پروتکل PoS، تیم او یک “هم افزایی بسیار طبیعی” بین این دو پیدا کرد.

ما متوجه شدیم که ساخت یک لایه پروتکل اضافی که امنیت را بین بیت کوین و PoS به اشتراک می گذارد، آن را بسیار قوی می کند و ویژگی های امنیتی بسیار قوی به آن می دهد.

تسه اشاره کرد که بلاک چین PoS خود دو محدودیت عمده دارد. یکی بر اساس “سهام” یا اثبات سرمایه است که شروع یک بلاک چین جدید را دشوار می کند زیرا نیاز به جذب سهامداران دارد. وی گفت: اگر سرمایه نداشته باشید، نمی توانید امنیت کافی داشته باشید.

علاوه بر درهم تنیدگی امنیت و سرمایه، پروفسور استنفورد خاطرنشان می‌کند که در حالی که امنیت در PoS چیزی است که او آن را «محدوده کوتاه» می‌نامد، بیت‌کوین برعکس است، با «برد بلند» قوی‌تر. وی تاکید کرد. دیگر. “

او می خواهد ساخت برنامه های دفتر کل توزیع شده را برای مردم آسان تر کند.

“امنیت بسیار مهم است، اما به جای اینکه همه تلاش کنند برای سرمایه محدود تقسیم و رقابت کنند، می توانیم سرمایه را از انبار غول پیکر بیت کوین خارج کنیم و آن را در امنیت اقتصادی همه این زنجیره ها قرار دهیم. باید از آن به عنوان امنیت استفاده کرد.”

به این ترتیب، تسه پیش بینی می کند، توسعه دهندگان می توانند به جای جمع آوری سرمایه برای ایمن سازی زنجیره، بر ساخت برنامه ها، هدف اصلی ایجاد شبکه بلاک چین تمرکز کنند.

مربوط: مدافع خود حضانت بیت کوین توضیح می دهد که چرا Onramp کلید پذیرش است

یکی از ایرادات عمده به بیت کوین و به طور کلی ساخت سیستم های PoW، مصرف انرژی مرتبط با چنین پروتکل هایی است. تسه گفت بیت کوین از نظر مصرف انرژی شهرت بدی دارد و توضیح آن برای نسل بعدی دانش آموزان دشوار است.

اما تسه می‌گوید او معتقد است مهم است که به «چرا» پشت مصرف توجه کنیم، نه فقط انرژی مصرف‌شده.

بدون انرژی، امنیت وجود ندارد. بدون امنیت، هیچ ارزشی وجود ندارد. به نوعی، کاری که ما اکنون از نقطه نظر فناوری انجام می دهیم، استفاده بهتر از انرژی است.

او امنیت را به عنوان یکی از با ارزش ترین دارایی های بیت کوین برجسته کرد و به پروژه های جدیدی مانند بیت کوین Ordinals اشاره کرد که این امنیت را تقویت می کند.

آنچه Ordinals را در مورد بیت کوین جالب می کند، برخلاف سایر پلتفرم ها، این است که بر روی امن ترین بلاک چین ساخته شده است.

توکن‌های غیرقابل تعویض بیت‌کوین (NFT) اخیراً فضای کریپتو را تحت تأثیر قرار داده‌اند و به همان اندازه باعث ایجاد هیاهو و شک و تردید در مورد مناسب بودن آنها برای بیت‌کوین شده‌اند. در حالی که برخی از رهبران فکری در این فضا معتقدند که از بین خواهد رفت، بازار NFT بایننس NFT بیت کوین را در ۹ می اضافه کرد.

در همان روز، تعداد ثبت‌نام‌های معمولی بیت‌کوین در یک هفته تقریباً دو برابر شد و به سطح تقریباً ۴.۸ میلیون رسید.

مجله: Ordinals بیت کوین را به نسخه بد اتریوم تبدیل کرد: آیا می توان آن را برطرف کرد؟

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا